Kontenery - Eco Containers
Kontener chłodniczy

Kontener chłodniczy

Jednym ze specjalistycznych rodzajów kontenerów są kontenery chłodnicze. Tak, jak w przypadku tych standardowych, są to metalowe konstrukcje w kształcie prostopadłościanów, zazwyczaj o długości 10’, 20’, 40’ i 45’. Służą do magazynowania i transportu towarów. W tym wypadku mowa  jednak o produktach wymagających specjalnych warunków, na których właściwości może wpłynąć nawet sam czas trwania przewozu. Kontenery chłodnicze chronią ładunki przed szkodliwymi warunkami zewnętrznymi, np. opadami, oraz uszkodzeniami powstałymi wewnątrz podczas przemieszczania się, a także przed zepsuciem produktów szczególnie wymagających utrzymania zadanej temperatury.

Kontenery chłodnicze zapewniają utrzymanie pożądanej temperatury wewnątrz (dodatniej bądź ujemnej). Używane są głównie w branży spożywczej, handlowej, gastronomicznej i medycznej (np. do przewozu mięsa, warzyw, owoców, produktów mlecznych, kwiatów, próbek laboratoryjnych). Dzięki mobilności mogą służyć również jako przenośne chłodnie, co daje swobodę prowadzenia działalności sezonowej.

Najważniejszym elementem chłodni są agregaty. W zależności od wybranego modelu, chłodzeniem towaru zajmują się urządzenia marek Carrier, Starcool, Thermoking, bądź Daikin. Przystępują do pracy od razu po podłączeniu do zasilania, niezależnie od warunków zewnętrznych i strefy klimatycznej. Zapewniają osiągniecie i utrzymanie wymaganej temperatury w zakresie od około -30°C do około +30°C. Agregaty chłodnicze pozwalają na regulację temperatury oraz regulację obrotów wentylatora. Do zasilania agregatów stosuje się zasilanie 380V, 10kW oraz 32A.

Kontenery chłodnicze to urządzenia wykorzystywane w przemyśle, dlatego muszą spełniać ściśle określone normy. Najważniejszą spełnianą normą w przypadku kontenerów chłodniczych jest certyfikat PTI (Pre-Trip Inspection). Jest to procedura, której poddawany jest każdy kontener chłodniczy, aby sprawdzić jego zdatność do załadunku oraz poprawność działania instalacji chłodniczej. Każdy agregat ma naklejkę z datą ostatniego przeglądu - jest to gwarancja sprawności danego kontenera. Inaczej jest to inspekcja przed podróżą lub przed transportem do klienta, potwierdzający dopuszczenie do użycia.

W Eco Containers chłodnie występują w czterech rozmiarach: kontener chłodniczy 10'RF, kontener chłodniczy 20'RF, kontener chłodniczy 40'HCRF oraz kontener chłodniczy 45'HCRF (odpowiednio o długościach 3, 6, 12 lub 13,6 metrów). Istnieje także możliwość rozbudowania ich o dodatkowe moduły, tworząc dużą przestrzeń chłodniczą – czyli kontener Super Store. W naszej ofercie dostępne są nowe kontenery chłodnicze w wersji standardowej oraz premium jak i używane chłodnie. Kontenery mają możliwość wyposażenia w urządzenia WAM pozwalające na zdalny monitoring temperatury w kontenerze oraz pozostałych parametrów.

Rodzaje kontenerów chłodniczych

Kontener chłodniczy Reefer

Gdy potrzebna jest dodatkowa przestrzeń magazynowa, która będzie pełniła rolę mobilnej chłodni, bądź przewóz towarów zapewniający stabilne warunki termiczne przez całą podróż, wybierz kontener chłodniczy Reefer. Jest to standardowa chłodnia kontenerowa, gotowa do pracy od razu po rozładowaniu. Wystarczy podłączyć agregat do prądu, aby utrzymać zadaną temperaturę w przedziale -30°C do +30°C. W zależności od wybranego modelu chłodzeniem towaru zajmują agregaty Carrier, Starcool, Thermoking, bądź Daikin.

Kontener chłodniczy Super Store

Jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy modułowe kontenery chłodnicze Superstore, oferujące znacznie większą powierzchnię magazynową, niż standardowe kontenery chłodząco-grzewcze. Kontenery te nie posiadają wewnętrznych ścianek działowych, co zapewnia większą swobodę układania ładunku, przy jednoczesnym zachowaniu łatwego dostępu do kartonów, europalet czy pojemników. Ogromną zaletą kontenerów Superstore jest możliwość ich rozbudowania o dodatkowe moduły! Chłodnia posiada agregaty Starcool lub Thermoking, które utrzymują zadaną temperaturę w przedziale -30°C do +30°C.

Kontener chłodniczy Blastfreezer

Kontener chłodniczy Blastfreezer  to idealne rozwiązanie gdy potrzebne jest szybkie, szokowe mrożenie produktów. Zależnie od wybranego modelu Blastfreezer posiada dwa (wersja 20 stopowa) albo aż pięć agregatów chłodniczych Thermoking (wersja 40 stopowa), które utrzymują żądaną temperaturę w przedziale od -30°C do +30°C. Są to kontenery fabrycznie nowe, odznaczające się wysokimi walorami estetycznymi.

Kontener chłodniczy Izoterma

Kontenery Izoterma występują we wszystkich dostępnych rozmiarach chłodni, najczęściej są to 20'RF i 40'HCRF. Umieszczony wewnątrz towar wolniej reaguje na warunki zewnętrzne, co powoduje, że nie psuje się tak szybko, jakby był na zewnątrz. Izotermy pozyskiwane są z dawnych chłodni kontenerowych i nie posiadają agregatów chłodniczych bądź są one niedziałające. Izotermiczne kontenery najczęściej mają swoje zastosowanie w branży spożywczej bądź florystycznej. Tam towary są wrażliwe na zmiany temperatury, zwłaszcza przy zmiennych temperaturach na zewnątrz.

Zalety kontenerów chłodniczych:

Mobilne chłodnie – możliwość transportu chłodni w dowolne miejsce
Niższe koszty użytkowania w stosunku do przechowywania produktów w halach
Ochrona towaru przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz dostępem osób trzecich
Zapewnienie świeżości towarom przez całą podróż bądź w trakcie magazynowania
Umożliwiają prowadzenie działalności sezonowych szczególnie w okresie letnim
Łatwość użytkowania chłodni

Oferta sprzedaży kontenerów

Kup lub wynajmij kontener

Kontenery chłodnicze to specjalna grupa kontenerów, które odpowiedzialne są za utrzymanie stabilnych warunków ...

Kontenery chłodnicze na co dzień są prężnie wykorzystywane w wielu branżach. Czy ich używanie jest energooszcz...

Korzyści płynące z zastosowania kontenerów chłodniczych w transporcie żywności są niezaprzeczalne, a ich znacz...

Transport towarów w kontenerach powinien wykorzystywać jak największa ich część, aby przedsiębiorca ponosił ja...

Kontenery chłodnicze to pożądany model kontenerów na rynku, gdyż zapewniają stałe warunki towarom, które się w...

Na całym świecie używamy na co dzień towarów i produktów, które przechowujemy w określonej temperaturze. Zanim...

Pytania i odpowiedzi

Jakie wymiary mają kontenery chłodnicze?

Kontenery chłodnicze posiadają wymiary 10’, 20’, 40’ i 45’ (odpowiada to 3m, 6m, 12m i 13,6m). Występują także w wysokości standardowej wynoszącej 2,6m oraz w wersji podwyższanej o 30cm.

Ile kosztuje kontener chłodniczy?

Ceny używanych kontenerów chłodniczych zaczynają się od kilkunastu tys. PLN Koszt zakupu nowej chłodni rozpoczyna się od 120-130 tys. PLN

Ile waży kontener chłodniczy?

Standardowe kontenery chłodnicze 20’ ważą około 3t, a kontenery 40’ około 4,5-5t

Ile palet się mieści w kontenerze chłodniczym?

W kontenerze 10’RF zmieści się – 5 europalet W kontenerze 20’RF i 20’HCRF zmieści się – 11 europalet W kontenerze 40’RF i 40’HCRF zmieszczą się – 23 europalety W kontenerze 45’HCRF zmieszczą się – 33 europalety

Jaką podłogę posiada kontener chłodniczy?

Kontenery chłodnicze posiadają dwa typy podłogi. Pierwszy typ to podłoga płaska, a drugi typ to podłoga typu gretting (o wzdłużnym żebrowaniu).

W jaki sposób ładować towar do kontenerów chłodniczych?

Towary ładujemy do kontenerów chłodniczych w zależności od podłogi jaką posiadają. Dla kontenerów z podłogą płaską towary ładujemy na paletach, zaś w kontenerach z podłogą typu gretting towary można układać w kartonach. Towary ładujemy w górę do czerwonej poziomej kreski namalowanej od wewnątrz na ścianie kontenera.