Kontenery - Eco Containers
Kontener biurowy

Kontener biurowy

Kontenery biurowe to grupa kontenerów, która sprawdza się głównie na placu budowy i nie tylko. Pełnią one głównie funkcję mobilnego biura, które każdy plac budowy potrzebuje, a także sprawdzają się jako biura i stróżówki w miejscach nieoczywistych. Jest to także dobra alternatywa dla niewielkich przedsiębiorców, którzy chcą zmniejszyć koszty utrzymania biura. Na każdej budowie potrzebne jest miejsce, w którym będzie można bezpiecznie składować materiały budowlane oraz narzędzia. Zamiast prowizorycznego baraku warto ustawić kontener budowlany, który chroni przed działaniem pogody, izoluje od wilgoci, jak również zabezpiecza przed kradzieżą.

Kontenery biurowe oprócz funkcji biurowej i magazynowej mogą ponadto pełnić rolę szatni oraz stołówki dla załogi. Czyste i przyjemne dla oka wnętrze kontenera wzbogacone jest w standardzie instalacją elektryczną, grzejnikiem olejowym, lampami, a także oknem i drzwiami, w których montujemy dodatkowe zabezpieczenia.

Zaletą kontenerów biurowych jest możliwość szybkiego przewożenia kontenerów, zmiany ich wnętrza i funkcji, co jest świetnym rozwiązaniem dla wielu przedsiębiorstw. W bardzo prosty, a zarazem tani sposób można stworzyć własne miejsce do prowadzenia biznesu, przyjmowania klientów i negocjacji z klientami. 

Kontener biurowy jest gotowy do użytku od razu po dostarczeniu go na miejsce. Jedynym kosztem, jaki ponosi klient jest koszt wynajmu lub zakupu kontenera. Wnętrze można zaaranżować według swoich potrzeb i gustu. Dzięki zamontowanym oknom i aranżacji wnętrza według własnych upodobań, siedząc w środku takiego pomieszczenia  możemy poczuć się jak w tradycyjnym, murowanym budynku. Kontenery można podłączyć do sieci energetycznej i wodnej, co pozwala na umieszczenie w nich sanitariatów i organizację przestrzeni socjalnej. Również piętrowe biuro to nie problem - kontenery można ze sobą dowolnie łączyć. Ściany zewnętrzne mogą przybrać dowolnie wybrany kolor z palety RAL.

Rodzaje kontenerów biurowych:

Kontener biurowy miękki

Kontener biurowy miękki to typowy kontener biurowy, który sprawdzi się na placu budowy jak i w plenerze. Zbudowany jest z profili zimnogiętych, a ściany są wykonane z paneli wymiennych o budowie warstwowej, z zewnątrz wykończonymi blachą trapezową. Posiada on drzwi i okna oraz wyposażony jest w instalację elektryczną. Kontenery biurowe można ze sobą łączyć i piętrować do 3 poziomów.

Kontener budowlany strong

Kontener budowlany strong występuje w wersji 20 stopowej podwyższanej (20’HC). Na placu budowy sprawdza się jako magazyn dla narzędzi i sprzętu, który jest chroniony przed wszelkimi warunkami atmosferycznymi. Kontener budowlany wyposażony jest w instalację elektryczną, lampy led i grzejnik, dzięki czemu może również posłużyć jako pomieszczenie socjalne w formie szatni czy stołówki.

Kontener biurowo-magazynowy

Kontener biurowo-magazynowy to połączenie biura oraz magazynu w kontenerze 20’HC. Idealnie sprawdza się na placu budowy, gdzie nie potrzebne jest niewielkie biuro oraz przestrzeń do zmagazynowania narzędzi i sprzętu. Każda z części posiada osobne wejście, dzięki czemu obie przestrzenie są od siebie całkowicie oddzielone. Powierzchnia części biurowej w kontenerze wynosi 7,3m2, zaś część magazynowa stanowi 5,3m2. Kontener wyposażony jest w instalację elektryczną.

Zalety kontenerów biurowych:

Mobilność biura dzięki możliwości przewożenia kontenera
Możliwość aranżacji według własnych potrzeb
Wyposażenie w okna, drzwi, instalację elektryczną oraz lampy LED
Możliwość zaadaptowania przestrzeni na biuro, magazyn bądź pomieszczenia socjalne

Oferta sprzedaży kontenerów

Kup lub wynajmij kontener

Zapraszamy do nabycia kontenerów w naszych oddziałach w Polsce w: Trójmieście, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie, Lublinie i Warszawie.

Kontenery stróżówki to małe mobilne biura, które sprawdzają się w wielu miejscach, m.in. na placach budowy czy...

Kontenery biurowe to innowacyjna alternatywa dla standardowych biur. Świetnie sprawdzają się dla firm, które c...

Kontener biurowo-magazynowy pozwala na postawienie mobilnego obiektu, w którym można mieć zarówno swoje biuro ...

Wynajem kontenerów to coraz popularniejsza usługa. Jest to tańsze od zakupu kontenerów i pozwala na nabycie ko...

Biuro w kontenerze to opcja dla małych i mobilnych przedsiębiorców. Można postawić je w dowolnym miejscu i nie...

Nie daj się oszukać przy zakupie kontenera! Zawsze sprawdzaj firmę, od której kupujesz kontener. Dzięki wykazi...

Pytania i odpowiedzi

Czy kontener biurowy posiada instalację elektryczną?

Tak, każdy kontener biurowy wyposażony jest w pełną instalację elektryczną.

Czym się różni kontener biurowy od kontenera budowlanego?

Kontener biurowy od kontenera budowlanego różni się budową. Kontener budowlany zbudowany jest na bazie kontenera morskiego 20’HC, zaś kontener biurowy posiada osobną ramę zbudowaną z profili zimnogiętych rozmiarami zbliżonymi do 20’HC. Ściany kontenera biurowego nie są ścianami stalowymi jak w przypadku kontenera budowlanego, lecz z paneli wymiennych o budowie warstwowej.

Ile waży kontener biurowy?

Kontener biurowy waży około 2,5t.

Czy można piętrować kontenery biurowe?

Kontenery biurowe można piętrować do 3 kondygnacji

Jakie jest przyłącze elektryczne kontenera biurowego?

Zewnętrzne przyłącze instalacji wykonane jest na bazie gniazda i wtyku siłowego 5x32A. Instalacja siłowa to zaś gniazda 230V.

Jakie jest ocieplenie kontenera biurowego?

Kontener biurowy posiada na ścianach izolację z wełny mineralnej o grubości 60mm. Do tego dochodzi folia polietylenowa. Od wewnątrz kontener wykończony jest płytą wiórową laminowaną o grubości 12mm. Podłoga i dach posiada izolację z wełny mineralnej 100mm, do tego dochodzi folia polietylenowa oraz płyta wiórowa P5 o grubości 22mm. Od wewnątrz podłoga dodatkowo wykończona jest wykładziną PCV 2mm w kolorze szarym.