Kontenery - Eco Containers
Kontener sanitarny

Kontener sanitarny

Kontenery sanitarne to grupa kontenerów o zastosowaniu socjalnym. Są one niezbędnym elementem na każdym placu budowy i nie tylko. Zyskują coraz większe uznanie w wielu innych branżach, tam gdzie dostęp do sanitariatów jest utrudniony lub niemożliwy. Swoje zastosowanie mają także na wszelkich imprezach i wydarzeniach plenerowych, bądź jako dodatkowe wyposażenie małych biur. Są one także opłacalne w stosunku do wynajmu całych lokali.

Kontenery sanitarne posiadają pełne wyposażenie sanitarne, w tym: umywalki, toalety, kabiny natryskowe, rynny umywalkowe czy pisuary. Woda do użytku jest ciepła dzięki podgrzewaczom wody. Mogą mieć wiele rozmiarów a także zróżnicowanie wyposażenia w zależności od potrzeby użytkownika. Zaletą kontenerów sanitarnych jest także mobilność, dzięki czemu sanitariaty można przewozić w dowolne miejsce. Kontenery można także piętrować do 3 kondygnacji. Są one także łatwe w podłączeniu na terenach nieuzbrojonych.

W Eco Containers oferujemy zarówno sprzedaż kontenerów sanitarnych jak i wynajem kontenerów sanitarnych w różnych rozmiarach. Zazwyczaj są to kontenery 10’ i 20’ o różnym układzie wewnątrz. 

Rodzaje kontenerów sanitarnych:

Kontener sanitarny standardowy

Kontener sanitarny standardowy to kontener pełniący funkcję sanitarną. Wyposażony jest w cztery ubikacje, sześć umywalek lub dwa koryta umywalkowe trzy stanowiskowe. Wyposażenie kontenera jest w stanie zapewnić pełne warunki sanitarne pracownikom przebywającym w miejscu pracy przez dłuższy okres czasu. Kontener można piętrować do trzech kondygnacji.

Kontener sanitarny standardowy z korytarzem wewnętrznym

Kontener sanitarny z korytarzem wewnętrznym to to wielostanowiskowa umywalnia, posiadająca cztery rynny umywalkowe wraz z 12 kranami. Woda użytkowa podgrzewana jest za pomocą podgrzewacza pojemnościowego. Kontener może być wykorzystywany samodzielnie lub jako moduł umywalkowy w większych budynkach modułowych. Ma on możliwość piętrowania do trzech kondygnacji.

Kontener socjalno-biurowy z WC

Jest to kontener socjalno-biurowy. Oprócz przestrzeni użytkowej, którą można zagospodarować np. jako biuro, wydzielono w nim łazienkę z umywalką i miską ustępową. Ciepła woda użytkowa dostępna jest dzięki zamontowaniu podgrzewacza wody, dzięki czemu kontener w pełni funkcjonuje jako niezależne zaplecze socjalne lub biurowe. Kontener można piętrować do trzech kondygnacji.

Kontener socjalno-biurowy z WC i prysznicem

Jest to kontener socjalno-sanitarny. Posiada on przestrzeń użytkową, która może służyć jako biuro, a także wydzieloną łazienkę z umywalką, ubikacją i prysznicem. Ciepła woda użytkowa dostępna jest dzięki elektrycznemu bojlerowi. Kontener przeznaczony jest do piętrowania do trzech kondygnacji.

Kontener sanitarny wielofunkcyjny

Kontener ten jest w pełni wyposażony w niezbędne zaplecze sanitarne. Zalicza się do tego: umywalki, ubikacje, prysznice, rynny umywalkowe, pisuary, lustra. Elektryczny bojler zapewnia w kontenerze ciepłą wodę użytkową. Dzięki temu może służyć jako pełnowartościowe zaplecze sanitarne dla załogi pracowników.

Zalety kontenerów sanitarnych:

Mobilność sanitariatu dzięki możliwości przewożenia kontenera
Dostęp do sanitariatu w miejscach trudnodostępnych 
Wyposażenie w okna, drzwi, instalację elektryczną oraz lampy LED
Możliwość zmiany ustawienia wyposażenia, a także rozszerzania oferty

Oferta sprzedaży kontenerów

Kup lub wynajmij kontener

Zapraszamy do nabycia kontenerów w naszych oddziałach w Polsce w: Trójmieście, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Szczecinie i Warszawie

Pytania i odpowiedzi

Jaki rozmiar ma kontener sanitarny?

Kontenery sanitarne występują w wersji 10’ (3-metrowej) i 20’ (6-metrowej) lecz można je dowolnie łączyć tworząc większe powierzchnie.

Ile waży kontener sanitarny?

Kontener sanitarny może mieć wagę do 3t, gdyż w porównaniu do tradycyjnych kontenerów znajduje się w nim wyposażenie sanitarne.

Jakie wyposażenie zawiera kontener sanitarny?

Kontenery sanitarne mogą być wyposażone w pełne zaplecze sanitarne: toalety, umywalki, pisuary, prysznice. Posiadają także ogrzewanie i instalację elektryczną.

Czy kontener sanitarny posiada ciepłą wodę?

Kontener sanitarny posiada elektryczny podgrzewacz wody, dzięki czemu zapewnia ciepłą wodę w kontenerze.

W jaki sposób odprowadzać ścieki z kontenera sanitarnego?

Odprowadzanie nieczystości z kontenera sanitarnego odbywa się przy pomocy dodatkowych zbiorników bądź kontenerów , a następnie są co jakiś czas wywożone za pomocą pojazdu asenizacyjnego.

Czy kontenery sanitarne można ze sobą łączyć?

Kontenery sanitarne można ze sobą łączyć według indywidualnego projektu, tworząc tym samym powierzchnie dostosowane do swoich potrzeb.