Kontenery - Eco Containers
Kontener morski

Kontener morski

Kontenery morskie to zamknięte konstrukcje o zunifikowanych wymiarach, które są na co dzień używane głównie w transporcie morskim i drogowym. Spełniają funkcję magazynową oraz służą do przewozu ładunków, zazwyczaj zapakowanych w kartony, skrzynie lub umieszczonych na paletach. Kontenery chronią towar przed uszkodzeniami i szkodliwymi warunkami atmosferycznymi. Najczęściej występują w zwykłych lub podwyższanych wielkościach: 10', 20', 40' i 45'.

Kontenery morskie oparte są na stalowych podstawach, słupkach narożnych, czterech belkach wzdłużnych i czterech prostopadłych do nich belkach poprzecznych. Do ram przyspawane są ściany oraz dachy. Drzwi kontenerów zamykane są za pomocą rygli i zabezpieczone gumowymi uszczelkami. Wewnątrz w każdym z narożników znajdują się naroża, służące do załadunku, mocowania ładunku, zapobiegają niekontrolowanemu przemieszczaniu i chronią towar przed uszkodzeniem. Posiadają wytrzymałą na ciężkie ładunki podłogę.

Rodzaje kontenerów morskich:

Kontenery standardowe

Kontenery standardowe to kontenery morskie bez żadnych dodatkowych udogodnień dla towarów. Ich najpopularniejsze długości wynoszą 6 i 12 metrów (odpowiednio 20 i 40 stopowe). Ze względu na zunifikowane wymiary i uniwersalny charakter, najczęściej spełniają swoje funkcje jako magazyny oraz w transporcie drogowym i spedycji morskiej. Kontenery morskie standardowe najlepiej sprawdzają się do przewozu małej ilości stosunkowo lekkiego towaru - pozwala to na konsolidację załadunku, do osiągnięcia dopuszczalnej ładowności, co może korzystnie wpływać na obniżenie kosztów.

Kontenery podwyższane High Cube

Kontenery High Cube są o 30 cm wyższe od kontenerów standardowych. kontenery HC umożliwiają łatwiejszy załadunek i manewrowanie towarem w środku. Sprawdzają się także przy wyższych towarach. Istnieją również poszerzone wersje - Pallet Wide o długościach 40’ i 45’. Są to jedne z najpojemniejszych kontenerów na rynku.

Kontenery Izolowane

Ściany, wrota i sufit kontenerów izolowanych pokryte są wełną mineralną o grubości około 10 cm. Wykończone są płytami MFP. Te elementy chronią ładunek wewnątrz przed działaniem czynników atmosferycznych. Budowane są na bazie używanych, odnowionych oraz nowych kontenerów. Istnieje możliwość wyposażenia w niezbędne instalacje, np. elektryczną, hydrauliczną.

Kontenery Open Top

Charakterystyczną cechą kontenerów Open Top, wyróżniającą je od innych typów, jest otwarty dach. Ładunek zabezpieczony jest od góry plandeką (opończą) z linką z zamknięciem celnym. Częściowo otwarta konstrukcja pozwala na przewóz towarów przekraczających wysokość standardowego kontenera i ułatwia manipulowanie ładunkami. Dzięki nim, po załadowaniu ponadgabarytowego frachtu, transport jest od razu gotowy do drogi.

Kontenery Bulk

Bulk to jeden z typów kontenerów specjalnych. Przeznaczony jest do transportu i przechowywania towarów sypkich, np. słód, kawa czy owies. Załadunek odbywa się przez specjalne śluzy zasypowe u góry, a rozładunek następuje przez wrota. W przypadku, gdy towar nie wypełnia całego kontenera, przydają się zamontowane wewnątrz uchwyty do dodatkowego zabezpieczenia.

Kontenery Flat Rack

Do ładunków wyjątkowo ciężkich i ponadgabarytowych stworzone zostały kontenery Flat Rack. Nie posiadają one dwóch ścian ani dachu. Czołowe ściany są mocno osadzone, a podłogi wzmacniane. Konstrukcje są wyjątkowo trwałe, a dodatkowo mają możliwość  mocowania, zabezpieczania i spiętrzania przewożonego towaru. Jest to istotne szczególnie na długich trasach.

Kontenery Full Side Access

Full Side Access to kontenery, które oprócz standardowych drzwi na jednym z krótszych boków, mają również drzwi na ścianach bocznych, otwierające się na całej długości. Ułatwia to załadunek, a ponadto przy konieczności rozładunku towaru znajdującego się w gnębi wnętrza, nie ma potrzeby rozładowywania poprzedzającej go zawartości.

Kontenery Off-Shore

Off-Shore to kontenery specjalnego przeznaczenia, do przechowywania oraz transportowania materiałów używanych, np. w przemyśle naftowym i gazowym. Mają wzmocnioną konstrukcję, specjalnie przygotowaną do ekstremalnych warunków. Mogą być używane na platformach wiertniczych dzięki zamontowanym dodatkowym zaczepom.

Kontenery Double Door

Bazując na kontenerach standardowych, powstały kontenery Double Door. Dzięki swojej konstrukcji są bardzo mobilne. Posiadają dwie pary drzwi, dzięki czemu towar może być ładowany z dwóch stron jednocześnie. Istnieje także wersja High Cube, wyższa o 30 cm do ładunków o nietypowych rozmiarach.

Zalety kontenerów morskich:

Bezpieczne przechowywanie towarów w kontenerze – ochrona przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi jak wiatr, mróz czy deszcz
Kontenery pełniące funkcję magazynową nie potrzebują pozwolenia na budowę
Ekologiczność – długotrwałe użytkowanie kontenera dzięki powolnej eksploatacji
Możliwość modyfikacji – nadawanie nowej funkcjonalności kontenerom morskim

Oferta sprzedaży kontenerów

Kup lub wynajmij kontener morski

Branża kontenerowa na przestrzeni lat mocno się rozwinęła. Obecnie kontenery nie są jedynie puszkami do transp...

Aby dobrze oszacować ilość kontenerów potrzebnych do załadowania swoich towarów, trzeba znać ich pojemność. Po...

Kontenery morskie cechują się różnymi wagami, które są zgodne z normami ISO na całym świecie. To unormowanie p...

Kontenery 40 stopowe występują w kilku wariantach, dzięki czemu dostosowują się do potrzeb kontrahentów. Dwoma...

Transport towarów w kontenerach powinien wykorzystywać jak największa ich część, aby przedsiębiorca ponosił ja...

Kontenery morskie pomimo swojej mocnej konstrukcji z biegiem czasu również ulegają eksploatacji na przestrzeni...

Pytania i odpowiedzi:

Jaką wysokość ma kontener morski?

Standardowy kontener morski ma wysokość 2591mm, zaś kontener podwyższany High Cube jest o ok. 30cm wyższy i jego wysokość wynosi 2896mm .

Jaką szerokość ma kontener morski?

Kontenery morskie mają szerokość 2438mm. Kontenery poszerzane 45’ HC palletwide mają zaś szerokość 2500mm.

Ile palet mieszczą kontenery morskie?

Kontenery morskie mieszczą następującą ilość palet: Kontener 10’ DC – 5 europalet Kontener 20’ DC i 20’ HC – 11 europalet Kontener 40’ DC i 40’ HC – 25 europalet Kontener 40’HC Paletwide - 30 europalet Kontener 45’HC Palletwide – 33 europalety

Jakie wymiary mają kontenery izolowane?

Kontenery izolowane są tworzone na bazie standardowych kontenerów morskich o wymiarach 10’, 20’, 40’, 45’ oraz ich wersjach podwyższanych.

Czym jest kontener morski odnawiany?

Kontener odnawiany to używany kontener morski poddany gruntownej renowacji. Oprócz wymaganych napraw kontener poddawany jest piaskowaniu i ponownemu malowaniu. Dzięki temu stanowi pełnowartościowy produkt

Jak wygląda dostawa kontenera morskiego?

Kontener jest przewożony samochodem z dźwigiem HDS, dzięki czemu dostarczamy kontener w dowolne miejsce w kraju wraz z rozładunkiem. Na jednej naczepie mieści się jeden kontener 40’, dwa kontenery 20’ bądź 4 kontenery 10’