Kontenery - Eco Containers

Sprzedaż kontenerów morskich

Kontenery morskie to najpopularniejszy typ kontenera, występujący w zunifikowanych wymiarach 10’, 20’, 40’ i 45’. Sprzedaż kontenerów morskich jest obecnie pożądaną usługą, dzięki której można w dowolny sposób wykorzystać nabyty kontener, m.in. do transportu morskiego bądź lądowego,  a także jako magazyn. Sposobów wykorzystania kontenerów morskich jest o wiele więcej i obecnie nie mają one zbytnio ograniczeń, gdyż każdy kontener można dostosować do indywidualnych potrzeb.

Najpopularniejsze kontenery dostępne w ofercie

Kontener morski 20’DC jest produktem fabrycznie nowym, po jednej podróży morskiej od producenta. Mierzy on 6m, a w jego wnętrzu zmieści się 11 europalet. Maksymalna ładowność liczy z kolei 28 235 kg

Kontener 20’DC w opcji używanej to w pełni sprawny kontener, który nosi ślady użytkowania lecz jest on atrakcyjniejszy cenowo w stosunku do kontenera nowego. Mierzy on 6m będąc tym samym jednym z najpopularniejszych typów na rynku. W kontenerze zmieści się 11 europalet

40’HC w wersji nowej to kontener, który jest po jednej podróży morskiej od producenta, tzw. one way. Występuje on w wersji podwyższanej o 30cm od kontenera standardowego. Kontener ma długość 12m i mieści w środku 25 europalet.

Kontener 40’HC ma 12 m i jest o ok 30cm wyższy od kontenera 40’DC, dzięki czemu można go łatwiej załadować. Mieści on w sobie 25 europalet. Kontener choć posiada ślady zużycia, jest szczelny i w pełni sprawny technicznie.

Kontener 45’HCPW to najbardziej pojemny kontener dostępny na rynku. Nosi on ślady zużycia, jednak stanowi pełnowartościowy produkt. Kontener posiada ładowność wynoszącą 29 740 kg i może pomieścić 33 europalety.

Sprzedaż kontenerów morskich w obecnych czasach jest coraz bardziej popularną usługą, dzięki rosnącemu konsumpcyjnemu stylu życia na całym świecie. Transport morski towarów za pomocą kontenerów jest obecnie najpopularniejszą formą przewożenia, co sprawia, że popyt na nie wciąż rośnie. Dodatkowo coraz większym uznaniem cieszy się zastosowanie kontenerów morskich jako mobilnych magazynów, gdyż w razie potrzeby można przewieźć je wraz z zwartością w inne miejsce. Mogą one także pełnić funkcję biura, sanitariatu, czy zaplecza socjalnego, a także zostać poddane modyfikacjom dzięki czemu uzyskamy, np. kontener mieszkalny czy gastronomiczny.

Do zalet najpopularniejszych kontenerów morskich niewątpliwie należy obniżenie kosztów transportu, możliwe poprzez konsolidację drobnych ładunków. Wówczas również stawka ubezpieczeniowa jest niższa - zmniejsza się ryzyko utraty lub uszkodzenia ładunku. Wykorzystywanie mniejszej liczby środków przewozu przyczynia się także do dbania o środowisko. Zunifikowane wymiary gwarantują taki sam rozmiar kontenerów na całym świecie. Jest to ułatwienie również w logistyce.

W Eco Containers oferujemy sprzedaż kontenerów morskich w różnych wariantach rozmiarowych a także o wielu zastosowaniach. Sprzedajemy kontenery morskie o standardowej oraz podwyższonej (o ok 30cm) wysokości rozmiarach 10’, 20’, 40’ i 45’. Dodatkowo w naszej ofercie znajdą się kontenery specjalne, tj: kontenery izolowane, open top, flat rack, bulk, double door, off-shore czy full side access.

Posiadamy w ofercie sprzedaży kontenery nowe i kontenery używane. Oba typy są w pełni sprawne, przy czym kontenery używane z racji noszących śladów zużycia są atrakcyjniejsze cenowo. Niektóre typy kontenerów mamy także w ofercie jako kontenery odnawiane. Głównie jednakże odnawiamy kontenery na życzenie klienta.