Chłodnia

Chłodnie kontenerowe - nowe i używane Jednym ze specjalistycznych rodzajów kontenerów są chłodnie. Tak, jak w przypadku tych standardowych, są to metalowe konstrukcje w kształcie prostopadłościanów, zazwyczaj o długości 10’, 20’, 40’ i 45’. Służą do magazynowania i transportu towarów....

Sprawdź ofertę

Chłodnia

Jest 21 produktów.

Pokazano 1-21 z 21 pozycji
Aktywne filtry

Chłodnie kontenerowe - nowe i używane

Jednym ze specjalistycznych rodzajów kontenerów są chłodnie. Tak, jak w przypadku tych standardowych, są to metalowe konstrukcje w kształcie prostopadłościanów, zazwyczaj o długości 10’, 20’, 40’ i 45’. Służą do magazynowania i transportu towarów. W tym wypadku są to jednak produkty wymagające specjalnych warunków, na których właściwości może wpłynąć nawet sam czas trwania przewozu. Chronią ładunki przed szkodliwymi warunkami zewnętrznymi, np. opadami, oraz uszkodzeniami powstałymi wewnątrz podczas przemieszczania się, a także przed zepsuciem produktów szczególnie wymagających utrzymania zadanej temperatury. 

Kontenery chłodnicze zapewniają utrzymanie pożądanej temperatury wewnątrz (dodatniej bądź ujemnej). Używane są głównie do branży spożywczej, handlowej, gastronomicznej, medycznych i piekarniczych (np. mięsa, warzyw, owoców, produktów mlecznych, kwiatów, próbek laboratoryjnych). Dzięki mobilności mogą służyć również jako przenośne chłodnie, co daje swobodę prowadzenia działalności sezonowej. 

Ponieważ są to urządzenia wykorzystywane w przemyśle, muszą spełniać ściśle określone normy. Oprócz poświadczenia o niezawodności, bezpieczeństwie i jakości wykonania, muszą posiadać certyfikat PTI (Pre-Trip Inspection). Jest to procedura, której poddawany jest każdy kontener chłodniczy, aby sprawdzić jego zdatność do załadunku oraz poprawność działania instalacji chłodniczej. Każdy agregat ma naklejkę z datą ostatniego przeglądu - jest to gwarancja sprawności danego kontenera. Inaczej jest to inspekcja przed podróżą lub przed transportem do klienta, potwierdzający dopuszczenie do użycia.

Budowa chłodni kontenerowej

Konstrukcje kontenerów chłodniczych zrobione są z wielowarstwowych ścian z blach stalowych lub nierdzewnych. Przestrzenie pomiędzy nimi wypełnia się pianką poliuretanową. Na zewnątrz pokrywane są lakierem poliestrowym. Podłogi są izolowane termicznie, występują płaskie (np. w chłodniach typu Domestic) lub posiadają profile aluminiowe typu T, dostarczające schłodzone powietrze do środka. 


W Eco Containers chłodnie występują w czterech rozmiarach: 10'RF, 20'RF, 40'HCRF oraz 45'HCRF (odpowiednio o długościach 3, 6, 12 lub 13,6 metrów). Istnieje także możliwość rozbudowania ich o dodatkowe moduły, tworząc dużą przestrzeń chłodniczą - Super Store. Największym zainteresowaniem cieszy się model 12 metrowy. Dzięki 67,7 metra sześciennego pojemności jest w stanie pomieścić aż 23 europalety. Istnieje możliwość wyposażenia takich kontenerów w urządzenia WAM pozwalające na zdalny monitoring temperatury w kontenerze oraz pozostałych parametrów.

Agregaty chłodnicze w kontenerach

Najważniejszym elementem kontenerów typu chłodnia są agregaty. W zależności od wybranego modelu, chłodzeniem towaru zajmują się urządzenia Carrier, Starcool, Thermoking, bądź Daikin. Przystępują do pracy od razu po podłączeniu do zasilania, niezależnie od warunków zewnętrznych i strefy klimatycznej. Zapewniają osiągniecie i utrzymanie wymaganej temperatury w zakresie od około -30°C do około +30°C. Pozwalają na regulację temperatury oraz regulację obrotów wentylatora. Do zasilania agregatów stosuje się zasilanie 380V, 10kW oraz 32A.

Kontenery chłodnicze nowe i odnowione

W Eco Containers posiadamy szeroką gamę kontenerów chłodniczych, na sprzedaż i na wynajem. Obecnie w Polsce wynajmujemy kilkaset sztuk. W ofercie mamy zarówno chłodnie nowe, jak i odnowione. Te pierwsze odbyły tylko jedną podróż (one way) - z fabryki do jednego z naszych depotów przy portach morskich zlokalizowanych w Gdańsku, Gdyni lub Szczecinie. Mogą posiadać jedynie drobne zarysowania zewnętrzne. Drugie z wymienionych to używane kontenery, którym nadaliśmy “drugie życie”. Odnawiamy je kompleksowo: szlifujemy, lakierujemy, malujemy, wymieniamy skorodowane elementy, zabezpieczamy podłogi, wymieniamy system zamknięć oraz skrupulatnie sprawdzamy działanie agregatów pod względem technicznym. Mogą jednak posiadać wgniecenia, nie mające wpływu na ich użyteczność.


Do chłodni kontenerowych w naszej ofercie zaliczają się: kontenery zwykłe, typu Domestic, Super Store, Blast freezer i izotermy. Spośród konkurencji wyróżniamy się szybkim terminem realizacji, a dostawy realizujemy na terenie całej Polski.

Zalety kontenerów chłodniczych

Niezależnie od typu kontenerów, ich niewątpliwą zaletą jest mobilność. Użytkowanie ich obniża także koszty związane z magazynowaniem w halach. Ceny transportu ulegają spadkowi przy możliwości przewozu wielu sztuk towaru jako jeden ładunek. Dodatkowo chronią od zewnątrz przed warunkami atmosferycznymi i przed dostępem osób trzecich.

Chłodnie kontenerowe pozwalają na utrzymanie odpowiednich warunków ładunkom o specjalnych wymaganiach. Dzięki nim możliwy jest import niedostępnych w kraju owoców i warzyw bez utraty świeżości. Umożliwiają dostarczanie świeżego mięsa do rzeźników i restauracji. W przypadku braku tego rodzaju kontenerów, niemożliwy stałby się zakup lodów i mrożonek w supermarkecie. Łatwość w przewożeniu chłodni pozwala małym podmiotom gospodarczym na prowadzenie sezonowej działalności, np. na sprzedawanie zimnych napojów nad morzem.

Obsługa i serwis kontenerów chłodniczych

Obsługa chłodni nie jest skomplikowana, jednak w razie problemów Eco Containers oferuje przeszkolenie z obsługi przez serwisantów. Jako jedyni w Polsce posiadamy autoryzowany serwis kontenerów chłodniczych działający przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu na terenie całego kraju. Doświadczenie nabywane od 2000 roku w sprzedaży kontenerów gwarantuje kompleksową obsługę i pomoc. 

Oprócz sprzedaży i serwisowania chłodni, firma Eco Containers umożliwia również ich wynajem. Klienci mają więc do wyboru szeroką ofertę, dopasowaną do swoich potrzeb, w każdym wypadku dostając 100% gwarancji bezpieczeństwa.

Nie pozostawia wątpliwości fakt, że kontenery chłodnicze są ważnym ogniwem branży spożywczej i gastronomicznej. Pozwalają na dostarczanie świeżych produktów, bezpieczne przechowywanie z zachowaniem wszelkich właściwości towarów i rozwój gałęzi przemysłu hotelarskiego oraz restauracyjnego. Stanowią swoistą pomoc dla małych firm w działalnościach sezonowych i pomoc przy awariach chłodni w halach magazynowych. Znaleziono dzięki: kontener chłodniczy, kontenery chłodnicze, kontener chłodnia, kontener chłodniczy cena