Kontenery - Eco Containers

Wynajem kontenerów chłodniczych

Wynajem kontenerów chłodniczych to idealna opcja dla wszelkich działalności sezonowych, gdzie potrzebujemy np. schłodzić produkty w okresie letnim. Mają one jednakże zastosowanie także na co dzień w branży m.in. gastronomicznej, handlowej czy medycznej, gdzie produkty potrzebują stałych warunków. W takich przypadkach wynajem chłodni również będzie dobrym rozwiązaniem.

Najpopularniejsze kontenery dostępne w ofercie

Kontener chłodniczy 20’RF jest produktem fabrycznie nowym, po jednej podróży morskiej od producenta. Zasilany jest agregatami Carrier, Starcool, bądź Thermoking, dzięki czemu w środku może panować temperatura w zakresie od -30°C do +30°C, niezależnie od warunków zewnętrznych. Ładowność 6-metrowej chłodni wynosi 20 950 kg i może pomieścić ona 10 europalet.

Kontener chłodniczy 20’RF, to kontener, który został odnowiony i odmalowany dzięki czemu jest w pełni sprawny. Zasilany jest agregatem marki Starcool bądź ThermoKing, które odpowiadają za utrzymanie temperatury od -30°C do +30°C.

40’HCRF to nowy kontener chłodniczy po jednej podróży morskiej od producenta, który jest o 30cm wyższy od standardowej chłodni. Kontener ten ma 12m długości i może pomieścić w środku 23 europalety. Kontener ten jest typu Domestic, dzięki czemu posiada płaską podłogę, a do tego energooszczędne oświetlenie LED.

Kontener chłodniczy podwyższany 40’HCRF jest modelem używanym, który przeszedł gruntowną renowację, w postaci piaskowania i odmalowania. Ma on 12 m długości i jest to typ High Cube Reefer, co oznacza, że jest o 30cm wyższy od standardowej chłodni. Kontener chłodniczy zasilany jest agregatem: Carrier, Daikin, Starcool albo Thermoking, pozwalającym regulować temperaturę w zakresie od -30°C do 30°C.

Kontener 40’HC Palletwide to zarówno kontener podwyższany (o 30cm) jak i poszerzany (o 6cm), który jest dostosowany do załadowania w nim palet z towarem. Jego szerokość pozwala na załadowanie do 30 palet. Kontener ten nosi ślady użytkowania lecz jest w pełni sprawny i szczelny.

Kontenery chłodnicze to rodzaj kontenerów, który dedykowany jest towarom o specjalnych warunkach przechowywania. Są to prostopadłościany, które występują w zunifikowanych rozmiarach, tak samo jak kontenery morskie i odpowiadają 3m, 6m, 12m i 13,6m długości. Tym, czym kontener chłodniczy różni się od standardowego jest agregat chłodniczy zasilający kontener, który utrzymuje wewnątrz pożądaną temperaturę w zakresie od -30°C do +30°C.

Każdy kontener chłodniczy musi posiadać certyfikat PTI - Pre - Trip Inspection, potwierdzający sprawność działania jego instalacji chłodniczej i dopuszczenie do użytku. Gwarancją użyteczności zamontowanego agregatu jest naklejka z datą ostatniego przeglądu technicznego.

Kupno kontenera wiąże się z niemałym nakładem finansowym, co dla mniejszych firm może stanowić barierę nie do przejścia. Istnieją również działalności sezonowe, którym nie kalkuluje się inwestycja w kontener służący jedynie przez dwa miesiące w ciągu roku. Dobrym rozwiązaniem w takich przypadkach jest wynajem chłodni. Klient sam decyduje, jakim okresem dzierżawy jest zainteresowany i jak dużą przestrzeń do przechowywania potrzebuje w danym momencie. Nie musi się także martwić o naprawy i konserwację ani o inspekcję techniczną agregatu. 

Posiadamy duży wybór kontenerów chłodniczych na wynajem długo- i krótkoterminowy. Są to m.in. kontenery zwykłe, typu Domestic, Super Store, Blast freezer i Izotermy. Wydzierżawiając kontenery zapewniamy dopasowanie ich do potrzeb klienta, gwarantując bezpieczeństwo i sprawność agregatów. Zdajemy sobie sprawę z tego, iż najemca musi mieć pewność, że jego towar nie straci swoich właściwości podczas przechowywania lub transportu.

Większość naszych chłodni na wynajem posiada urządzenie do pomiaru telemetryki WAM. Zdalnie możemy zmienić temperaturę, wilgotność, przeprowadzić PTI, rozmrozić chłodnię, zapisać historyczne dane, przejrzeć błędy systemu oraz sprawdzić lokalizację kontenera.