Kontenery - Eco Containers

Poznaj kontener do zadań specjalnych - flat rack

kontener morski

Poznaj kontener do zadań specjalnych - flat rack

Trzeba przyznać, że kontener kontenerowi nie równy. Spośród dostępnych na rynku opcji znajdziesz te, które służą wygodnemu przechowywaniu, bezpiecznemu transportowi czy np. kontenery dbające o zachowanie optymalnej temperatury. Ale to nie wszystko. Są wreszcie i takie, które przeznaczone są do prawdziwie specjalnych zadań . Przedstawiamy kontenery Flat Rack. Poznajcie się bliżej.

Unikalna budowa kontenera Flat Rack

Kontener typu Flat Rack różni się od pozostałych konstrukcji pływających po morskich szlakach. Różnica ta, jest widoczna szczególnie w jego budowie. Otóż, Flat Rack to tzw. kontener o podstawie płytowej. Oznacza to, że jest on pozbawiony dachu i dłuższych ścian, a pozostałe dwie krótkie zostały solidnie osadzone i stanowią filary kontenera Flat Rack. Podobnie jest także z płytą podłogową. Jest zupełnie inny niż zazwyczaj spotykane modele, pozwala na więcej i właśnie to jest jego największą zaletą.

kontener flatrack 40fr

Gdzie sprawdzi się kontener o podstawie płytowej?

Niepowtarzalna budowa kontenera Flat Rack oraz imponujące wzmocnienia dają pewność, że ten wyjątkowy kontener doskonale da sobie radę nawet z turbo ciężkimi i ponadgabarytowymi transportami. Dzięki konstrukcji pozbawionej dachu i ścian bocznych załadunek przebiega niezwykle sprawnie, a przede wszystkim bezpiecznie. Tak załadowany transport może ruszać w drogę.

Rodzaje kontenerów Flat Rack

Główną zaletą kontenerów o podstawie płytowej jest ich pojemność oraz fakt, że potrafią przetransportować o wiele więcej ładunku niż pozostałe modele. Warto więc zaznaczyć, że maksymalna ładowność jest oczywiście uwarunkowana wielkością kontenera. Idąc za tym, trzeba mieć świadomość, że kontenery Flat Rack dostępne są w dwóch wersjach rozmiarowych, tj. 20’ i 40’. Analogicznie, kontener o gabarytach odpowiadających 40’ zmieści najwięcej załadunku. Kupując kontener typu Flat Rack zastanów się zatem nad tym, co faktycznie będziesz nim transportować i wybierz najlepszą dla siebie opcję.

kontenery flat rack 40 hcfr

Flat Rack – kontener ponad standard

Nietypowa i przemyślana konstrukcja kontenera Flat Rack pozwala przewozić wyjątkowo ciężkie i niestandardowe ładunki na duże odległości. Co więcej, unikalna budowa pozwala również na praktyczne spiętrzanie towarów, aby jednorazowo przewieźć ich jak najwięcej i redukować koszty transportu.  

Wychodź poza standard - sprawdź pełną ofertę kontenerów typu Flat Rack