Kontenery - Eco Containers

Naprawa kontenerów-czy jest opłacalna?

Naprawa kontenerow

Naprawa kontenerów - czy jest opłacalna?

Kontenery morskie czasem ulegają zniszczeniom. Są bowiem narażone na wpływ szkodliwych czynników atmosferycznych czy też na uszkodzenia mechaniczne. Czy w takim wypadku warto kontener naprawiać, czy może lepiej zakupić nowy egzemplarz? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie

Najczęstsze uszkodzenia kontenerów

Uszkodzenie kontenera to problem, z którym boryka się każda firma. Może się to zdarzyć podczas procesu załadunku i rozładunku lub podczas transportu towarów z jednego miejsca do drugiego. Najczęstsze przyczyny uszkodzenia kontenera to zła pogoda, nieostrożne obchodzenie się i przeciążenie. Najlepszym sposobem na uniknięcie uszkodzenia kontenera jest zaś przede wszystkim zakup wysokiej jakości kontenerów. Inne najczęstsze przyczyny uszkodzenia kontenera to:

1) Kontener jest zbyt ciężki, aby pojazd mógł go unieść

2) Kierowca skręca w złą stronę i uderza w ścianę lub coś innego

3) Kontener jest zrzucany ze statku na ziemię.

4) Kontener spada z dźwigu podczas załadunku lub rozładunku.

5) Wózek widłowy uderza w kontener podczas załadunku na ciężarówkę.

Uszkodzony kontener nie zawsze jednak trzeba od razu wyrzucać. Wiele firm decyduje się na naprawę skrzyni. Naprawa kontenerów to usługa, która staje się coraz bardziej popularna, ponieważ kontenery są wykorzystywane do różnych celów i firmy chcą w ten sposób przedłużyć ich żywotność. Warto bowiem wiedzieć, że zakup nowego kontenera może być bardzo kosztowny, dlatego warto rozważyć naprawę tego uszkodzonego.

Naprawa a zakup - co ma większy sens?

To pytanie zadaje sobie wiele osób. Odpowiedź nie jest tak prosta, jak się wydaje. Przy podejmowaniu decyzji, czy naprawa kontenera jest dla Ciebie opłacalna, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Pierwszą rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę, jest koszt naprawy. Będzie zależeć od wielkości, wieku i stanu Twojego kontenera oraz rodzaju napraw, które należy wykonać. Musisz również wziąć pod uwagę, ile czasu zajmie Tobie wykonanie naprawy lub ile czasu będzie potrzebował wykonawca zewnętrzny, aby wykonał je za Ciebie. Innym czynnikiem, o którym musisz pomyśleć, jest to, czy Twój kontener będzie miał jakąkolwiek wartość końcową po naprawie, czy definitywnie stracił na wartości ze względu na wiek i stan. Koszt zakupu nowego kontenera różni się w zależności od wielkości, wieku i rodzaju kontenera. Koszt naprawy kontenera zależy od stopnia uszkodzenia oraz od tego, czy naprawy można wykonać za pomocą części dostępnych lokalnie. Zakup nowych kontenerów również jednak jest kosztowny i nie zawsze opłacalny dla małych firm. Bardziej opłaca się zainwestować w naprawę kontenera, ponieważ na dłuższą metę można w ten sposób zaoszczędzić niemałe pieniądze.