Kontenery - Eco Containers

Laboratorium badań w kontenerze

laboratorium z kontenera

Laboratorium badań w kontenerze? Tylko z eco containers!

Laboratorium kojarzy się zazwyczaj z bardzo sterylnym środowiskiem, w którym wykonuje się wszelkiego rodzaju badania. Zaś kontener morski zazwyczaj kojarzony jest z trudnym środowiskiem narażonym na wiele czynników zewnętrznych. Mało kto połączyłby te dwa elementy ze sobą. Jednakże w Eco Containers wszystko jest możliwe i stworzenie laboratorium w kontenerze to żaden problem! To co wyróżnia nasze kontenery to fakt, że są one przystosowane do wykonywania zleceń, prac czy działań u klienta, tj. eventy, imprezy, badania czy dostawy energii.

Kontenery laboratoryjne są specjalnie przystosowane do wykonywania różnych typów analiz, testów i pomiarów w warunkach zgodnych z wymaganiami konkretnych badań. Mogą być one wykorzystywane w różnych dziedzinach, na przykład, w dziedzinie nauk biologicznych i medycyny, w dziedzinie nauk chemicznych, w badaniach środowiskowych, inżynierii czy naukach rolniczych. Tym razem przedstawiamy modyfikację jaką jest kontener laboratoryjny do badań sprawności amortyzatorów, którą wykonaliśmy dla ośrodka badawczo-rozwojowego.

laboratorium z kontenera

Jest to nietypowy kontener, gdyż został on skrócony do 30’HC (ok 9m), dając tym samym powierzchnię użytkową 17,5m2. Posiada on dedykowane drzwi wykonane od podstaw przez Eco Containers. Kontener został wyposażony w instalację elektryczną, ciśnieniową i klimatyzacyjną. W mobilnym laboratorium zostało także wydzielone pomieszczenie socjalno-kuchenna za pomocą drzwi przesuwnych, chowanych w ścianie. Całość została zaizolowana płytą warstwową z rdzeniem PIR oraz wyposażona w okna z roletami i wzmocnioną podłogę, na której stanie maszyna badawcza. Do kontenera zostały także wykonane dedykowane lekkie i wytrzymałe aluminiowe schody.

Jego kolor to piękny lodowy RAL 7035!

Korzystanie z kontenera jako laboratorium badań daje wiele korzyści. Najważniejszymi z nich są mobilność i elastyczność. Kontenery mogą być łatwo transportowane z miejsca na miejsce, co umożliwia prowadzenie badań na terach trudno dostępnych lub w sytuacjach, gdy konieczne jest szybkie reagowanie. Kontenery laboratoryjne to doskonała inwestycja gdyż mają krótszy czas realizacji i są mniej kosztowne w porównaniu do tradycyjnych laboratoriów budowanych od podstaw. Mogą być również stosowane w badaniach terenowych, gdzie występuje brak infrastruktury laboratoryjnej. Dlatego też kontener ten jest odpowiedzią na wysokie wymagania klientów właściciela kontenera i pozwala na wykonywanie badań w miejscu przez nich wskazanym.

mobilne laboratorium

Dostosujemy każdy projekt kontenera do Twoich indywidualnych potrzeb. Niezależnie czy jest to laboratorium czy inny obiekt, jesteśmy w stanie Ci pomóc zrealizować indywidualny projekt. Nasza zadaszona hala produkcyjna sprawia, że wykonanie nowego kontenera przebiega sprawie niezależnie od warunków atmosferycznych. Posiadamy również niezawodny park maszyn, dzięki czemu jesteśmy niezależni od dostawców i potrafimy wykonać indywidualne części, półfabrykaty i elementy. Zapewniamy kompleksową obsługę od A do Z, zapewniając także bezpieczną dostawę gotowego kontenera we wskazane miejsce.

Jeżeli spodobało Ci się laboratorium w kontenerze to zapraszamy serdecznie do kontaktu w celu uzyskania indywidualnej oferty na swój pomysł!

mobilne laboratorium z kontenera