Kontenery - Eco Containers

Kontenery socjalne

kontener biurowy

Kontenery socjalne

W wielu miejscach, szczególnie na placach budowy, kontenery pełnią niezwykle ważną rolę. Znajdują się w nich biura, szatnie, czy stołówka. Zapewniają pracownikom odpowiednie warunki pracy i życia poza miejscem zamieszkania. Dzięki nim tworzenie projektów lub przyjmowanie kontrahentów nie stanowi żadnego problemu.

kontener socjalny

***

Kontenery, które najczęściej można spotkać na placu budowy, mają funkcję biura. Przyjmuje się w nich kontrahentów. Jest to także miejsce dla kierownika budowy na pracę nad projektami i do zarządzania zespołem. Można w nich omawiać plany i urządzić punkt opatrunkowy. Kolejne są przeznaczone do celów socjalnych. Pracownicy trzymają w nich swoje osobiste rzeczy, odzież roboczą, mogą również odpoczywać podczas przerw. Mogą służyć do spożywania w nim posiłków - w środku jest wystarczająco miejsca na stół, krzesła i szafki, a podłączona instalacja elektryczna pozwala na korzystanie z czajnika, lodówki i kuchenki mikrofalowej. Jest to idealne miejsce na schowanie się przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi.

Kontenery socjalne na placu budowy

Kontenery z przeznaczeniem socjalnym są popularne i bardzo często wybierane przez wykonawców na budowach. Zapewniają pracownikom podstawowe warunki do pracy i odpoczynku w czasie przerw. Jednym z pomieszczeń, na które można przerobić kontener jest szatnia. Odpowiednia wentylacja, wyposażenie w szafki na ubrania i odzież roboczą, wstawienie ławki bądź krzeseł to elementy wystarczające dla stworzenia komfortowego pomieszczenia. 

Kontener budowlany 20’HC o długości 6 metrów, idealnie spełnia wymagania pomieszczenia socjalnego. Ma podłączoną instalację elektryczną, lampy LED, znajdują się w nim także okna i grzejnik. Oprócz przeznaczenia na szatnie czy stołówkę, może służyć jako magazyn na narzędzia i sprzęt. Ułatwiają to drzwi przemysłowe. Jego atutem jest również mobilność. Za pomocą auta z dźwigiem HDS bez problemu można go przewieźć. Jeśli chodzi o względy estetyczne, może zostać pomalowany na dowolny kolor z palety RAL. 

kontener socjalny

Kupno czy wynajem kontenera?

W przypadku dużych przedsiębiorstw, realizujących wiele inwestycji, najbardziej opłacalną opcją będzie zakup kontenerów. Wówczas wnętrza można dopasować pod swoje indywidualne potrzeby, zarówno dla pracowników, jak i jako pomieszczenie na przechowywanie sprzętu i maszyn. Bez względu na sposób użytkowania, istotny jest regularny przegląd techniczny i konserwacja. Po pewnym czasie mogą wystąpić wgniecenia (np. wyrządzone przez sprzęt od ładowania), korozje, zużycie się uszczelek i  inne wady. W takich sytuacjach można oddać kontener do odnowy. Zachowa wszystkie swoje funkcje, posłuży dużo dłużej, a w dodatku względy estetyczne zostaną poprawione.

Nieco inaczej wygląda ta kwestia jeśli chodzi o małe firmy. Przy okazjonalnych budowach nie ma potrzeby ponosić nakładu finansowego na zakup kontenerów. Wówczas idealną opcją jest wynajem. Pozwala na zaoszczędzenie środków, a ponadto nie tworzy problemu związanego z przechowywaniem kontenerów w czasie, gdy nie są potrzebne na placu budowy. Sprawdzi się także, gdy podmiot nie jest przekonany, co do ich zastosowania w swojej pracy. W rozwianiu wątpliwości pomoże najem krótkoterminowy. Po wypróbowaniu tej opcji i przejściu pozytywnych testów, łatwiej będzie sprecyzować wymagania i potrzeby dotyczące wielkości, wyposażenia i konkretnego celu, w jakim będą wykorzystywane. 

Wybór firmy oferującej kontenery

Na rynku dostępnych jest kilka firm, które mają w swojej ofercie kontenery z przeznaczeniem socjalnym. Zadaniem wykonawcy inwestycji budowlanej jest wybór takiej, która oferuje najbardziej opłacalne rozwiązania, w pełni dostosowane do potrzeb użytkowników. Można zdecydować się na wyposażone standardowo lub dopasować wnętrze indywidualnie. Dobrze sprawdzi się tu kontener budowlany 20’HC od Eco Containers. Oprócz zastosowania pod zaplecze dla pracowników, spełni swoją rolę również jako magazyn. Jest wystarczająco pojemny i szczelny, dzięki czemu stanowi ochronę zarówno przed kradzieżą, jak i szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. Z kolei decydując się na odnowiony stan techniczny kontenera, nie ujmie to jego funkcjom, a będzie tańszą alternatywą dla nieużywanego wariantu.

Jedno jest pewne - kontener socjalny przyda się na każdym placu budowy. Może być miejscem pełniącym funkcję biura, szatni i jadalni. Każdy pracodawca, dzięki tym rozwiązaniom, może bez kłopotu i zbytecznych kosztów zapewnić odpowiednie warunki swoim pracownikom.