Kontenery - Eco Containers

Kontener dla przemysłu czyli stacja transformatorowa!

stacja transformatorowa

Kontener dla przemysłu czyli stacja transformatorowa!

Dziedzina przemysłu to szeroko rozwinięte pojęcie, w którym kontenery mogą mieć ogromne zastosowanie! Oprócz typowego zastosowania jako kontenery transportowe czy kontenery magazynowe, te stalowe prostopadłościany mogą wspierać gospodarkę i przemysł na wiele sposobów dzięki możliwości ich modyfikacji i dostosowania do indywidualnych potrzeb.

Sama konstrukcja kontenera sprawia, że w przemyśle świetnie się sprawdza, dzięki temu, że jest stalowy, szczelny i suchy, chroniąc tym samym to co się znajduje w środku przed wszelkimi warunkami atmosferycznymi. W kontenerze można także umieścić wiele udogodnień technicznych oraz instalacyjnych. Dzięki zunifikowanym wymiarom mogą być one transportowane po całym świecie i służyć, będąc dostosowanymi do przemysłu każdego kraju.

stacja transformatorowa

Kontener modyfikowany, który w tym wypadku jest stacją transformatorową został dostosowany pod potrzeby bardzo ważnej gałęzi gospodarki jaką jest transport kolejowy. Ten innowacyjny projekt został wykonany na bazie kontenera 20 stopowego. Stacja transformatorowa została stworzona celem wykonywania testów lokomotyw elektrycznych przed ich dopuszczeniem do pierwszej jazdy oraz w przypadku gdy lokomotywa przejdzie szereg prac naprawczych aby skontrolować jej sprawność.

W ramach budowy transformatora z kontenera wykonaliśmy:

Montaż dedykowanych elementów stalowych - w tym szczelnie zamykanych otworów w dachu kontenera do wstawienia transformatorów
Podnoszoną podłogę na prowadzenie przewodów, która pokryta została aluminium ryflowanym
Montaż drzwi technicznych dwuskrzydłowych o niestandardowym wymiarze: 1600x2200 mm
Izolację termiczną płytami warstwowymi PIR całego pomieszczenia

Całość została pomalowana na piękny niebieski kolor RAL 5022!

modyfikacje transformator

Kontenery w łatwy sposób mogą być ze sobą połączone, dzięki czemu można bez problemu stworzyć całe sieci i moduły kontenerowe. Są one także mobilne, co pozwala przetransportować transformator kontenerowy w dowolne miejsce. Nasi specjaliści dobiorą odpowiednie komponenty i stworzą indywidualny projekt kontenera dopasowany do Twoich oczekiwań i potrzeb. Posiadamy także zaplecze produkcyjne w postaci krytej hali produkcyjnej, dzięki czemu kompleksowo przeprowadzimy modyfikację Twojego kontenera. Oferujemy montaż wszelkich elementów wyposażenia, takich jak okna, drzwi czy wewnętrzne uzbrojenie, a także niezbędnych instalacji np. elektrycznych czy przeciwpożarowych. Gotowy kontener malujemy na wybrany kolor z palety RAL, dzięki czemu możesz go kolorystycznie dopasować pod markę swojej działalności.

Zaletą modyfikacji jest to, że często wykonuje się je z kontenerów używanych, dając im tym samym drugie życie oraz możliwość użytkowania jeszcze przez bardzo długi czas. Zmniejsza to zużycie surowców naturalnych i unika się utylizacji kontenerów. Dzięki temu modyfikacje kontenerów mają pozytywny wpływ na środowisko gdyż działają w myśl recyklingu.

Jeżeli spodobała Ci się stacja transformatorowa to zapraszamy serdecznie do kontaktu w celu uzyskania indywidualnej oferty na swój pomysł!

transformator z kontenera