Kontenery - Eco Containers

Zakup używanego kontenera – o czym należy pamiętać?

kontener morski

Zakup używanego kontenera – o czym należy pamiętać?

Kontener wykorzystywany jest w wielu przypadkach- jego zastosowanie jest bardzo szerokie. Wbrew pozorom zakup używanego kontenera nie jest złym podejściem i może nieść ze sobą szereg korzyści. Przed nabyciem warto jednak zwrócić uwagę na kilka niuansów, które z praktycznego punktu widzenia mogą mieć szczególne znaczenie. Czy to prawda, że jakość kontenerów używanych jest niższa? O jakie kwestie warto zapytać podczas pierwszej rozmowy? Jak przeprowadzić oględziny na zewnątrz? Dlaczego warto zajrzeć do wnętrza kontenera? Czy targowanie w zakresie zakupu kontenera to dobre rozwiązanie? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników. 

Czy to prawda, że jakość kontenerów używanych jest niższa?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że używane kontenery mogą okazać się świetnym wyborem. Dlaczego jednak cieszą się one tak dużą popularnością, skoro były już w przeszłości użytkowane? Przede wszystkim kluczowa jest ich cena. Jak się okazuje, koszt zakupu kontenera używanego będzie zdecydowanie niższy, aniżeli zainwestowanie w całkowicie nowoczesny model. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że używane kontenery są odpowiednio sprawdzane zarówno pod względem użytkowym, jak i funkcjonalnym. Dlatego też zanim trafią do klientów, możemy mieć pewność w zakresie tego, że nie przysporzą wielu problemów. W razie wykrycia jakichkolwiek awarii, całość poddawana jest serwisowi. W konsekwencji używane egzemplarze będą w stanie zaoferować nam niemalże identyczną wartość użytkową, co nowe odpowiedniki. Pamiętajmy również o tym, że mówiąc o kontenerach używanych mamy na myśli nie tylko te tradycyjne modele, ale również chłodnicze. W większości przypadków wymienia się je jako drugie, jednak ich popularność nadal jest wysoka. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że część podmiotów jest w stanie zaoferować również gwarancję od sprzedawcy- jest ona formą dodatkowej ochrony, jeśli dojdzie do jakichkolwiek usterek. 

O jakie kwestie warto zapytać podczas pierwszej rozmowy?

Istnieje kilka istotnych kwestii, które możemy wziąć pod uwagę w związku z zakupem nowych kontenerów. Przede wszystkim zapytajmy się o kilka kwestii w związku z datą wyprodukowania, jak również z liczbą dotychczasowych właścicieli. W sytuacji, gdy kontener posiada tabliczkę CSC, wówczas bez większych problemów jesteśmy w stanie zweryfikować harmonogram konserwacji, jak również datę produkcji. Następna informacja, która może być bardzo przydatna, dotyczy tego, w jakim celu kontener był wykorzystywany w przeszłości, a także czy nie uległ poważnemu uszkodzeniu. Oczywiście nie są to informacje, które jednoznacznie to przekreślają, jednak warto dowiedzieć się nieco więcej na ten temat. 

Jak przeprowadzić oględziny na zewnątrz?

Niejednokrotnie mamy możliwość sprawdzenia kontenera, przed jego zakupem. Warto jednak przeanalizować zewnętrzny wygląd. Na tej podstawie możliwe jest bowiem zdobycie stosunkowo dużej ilości informacji w zakresie zarówno historii, jak i samego stanu technicznego. Zwracajmy również uwagę na to, w jaki sposób wyglądają słupku narożne, które tworzą szkielet, a także czy są pokryte farbą w sposób prawidłowy. Na uwagę zasługują również ściany. O ile niewielkie wgniecenie nie stanowią większego problemu, tak już duże ogniska korozji mogą okazać się wysoce kłopotliwe. Kontroli podlega również wygląd dachu- należy całą konstrukcję zweryfikować pod kątem wgnieceń. Jest to szczególnie istotne, bowiem istnieje prawdopodobieństwo, że będzie się w nich zbierać woda, czego konsekwencją jest możliwość wystąpienia ogniska rdzy.

Dlaczego warto zajrzeć do wnętrza kontenera?

Ocena kontenera na zewnątrz wbrew pozorom jest bardzo istotna. Jeśli już obejrzeliśmy całą konstrukcję na zewnątrz, wówczas należy dokładnie przejrzeć jej wnętrze. Cały proces rozpocznijmy od drzwi. Zweryfikujmy, czy dokładnie się zamykają i nie pozostawiają nawet niewielkiej luki. Jedną z lepszych, jednocześnie skuteczniejszych metod na zweryfikowanie szczelności jest zamknięcie się wewnątrz w dzień. Dzięki temu jesteśmy w stanie sprawdzić, czy nie jest widoczne ewentualne światełko. Promienie słoneczne mogą wpadać do zamkniętego kontenera przez okolice ścian, dachu, a to świadczy o tym, że kontener nie jest szczelny. Skupmy się również na podłodze - nie może być na niej wycieków po wcześniejszym towarze. 

Czy zakupu używanego kontenera to dobre rozwiązanie?

Kupno używanych kontenerów wbrew pozorom nie różni się znacząco od zakupu pojazdów używanych. Każdy z modeli jest bowiem niepowtarzalny, ze względu na to, iż inaczej się z nimi obchodzono i użytkowano również nieco odmiennie. Najważniejsze jest, aby poddać sprawdzeniu stan danego kontenera. O ile jest to możliwe, zwracajmy uwagę również na kwestie szczegółowe, zaczynając od dachu, poprzez zewnętrzne elementy, kończąc na mniej oczywistej podłodze. Nie bójmy się również prosić o pomoc specjalistę, który z pewnością posłuży nam dobrymi radami. Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z ofertą Eco Containers.