Kontenery - Eco Containers

W jaki sposób połączyć ze sobą kontenery?

modyfikacje kontenerów

W jaki sposób połączyć ze sobą kontenery?

Bridge Fitting - kontenery do łączenia poziomego

Chcąc połączyć ze sobą kontenery, które znajdują się jeden obok drugiego, najlepszą z możliwych opcją jest Bridge Fitting, a więc wykorzystanie łącznika mostkowego. Elementy takie mocuje się do naroża kontenera, a wszelkie połączenia zabezpiecza się za pomocą śrub, aby zagwarantowały one jak najbardziej trwałe rozwiązanie. Taka opcja sprawdza się zarówno w przypadku kontenerów morskich, które wymagają większej powierzchni do przewozu różnego rodzaju towarów, ale i do kontenerów wykorzystywanych jako biura, sklepy czy też mieszkania. Wszystkie bowiem, które są tworzone zgodnie z normą ISO, w formie Bridge Fitting jak najbardziej mogą być połączone. 

kontenery morskie

Twistlock - piętrzenie kontenerów

Wiadomo, iż kontenery ułożone są jeden na drugim i mogą tam tworzyć nawet kilka pięter. Podobnie sprawa wygląda, jeśli te są magazynowane w odpowiednich miejscach. Istotne w tym znaczenie ma przede wszystkim wykorzystanie jak największej ilości kontenerów, przy jednocześnie zajętej jak najmniejszej ilości powierzchni. W takich działaniach sprawdza się właśnie Twistlock, służący do bezpiecznego, pionowego łączenia ze sobą kontenerów. W tym celu używa się stalowych elementów, które to mocowane są do górnego, jak również i dolnego naroża kontenerów. 

Rozbudowywanie kontenerów w pionie i w poziomie

Z całą pewnością największą zaletą kontenerów jest to, że istnieje możliwość ich łączenie i rozbudowywania, zarówno w pionie, jak również i w poziomie. To wszystko sprawia, że bez problemu zrobimy dzięki kontenerom duży magazyn, piętrowy dom czy biuro dopasowane w pełni do naszych potrzeb. Kluczowe znaczenie ma tutaj jedynie wybór firmy, która takie usługi świadczy. Dzięki niej bowiem może powstać projekt, jak również i później samo wykonanie, dzięki któremu każdy klient będzie w stanie otrzymać doskonale dopasowane do swoich potrzeb rozwiązanie. 

Moduły a kontenery

Zajmując się tematyką łączenia ze sobą kontenerów czy ich układania jeden na drugim, na pewno warto zwrócić uwagę również i na aspekt modułów. Jakie są więc różnice między zwykłymi kontenerami, a modułami? Z pewnością największą z nich jest to, że moduły są zdecydowanie większe, a co więcej mogą one osiągnąć niemodyfikowane w swojej klasie wymiary. Są w pełni dostosowywane do potrzeb klientów i tego, czego tylko oni oczekują. Najpierw powstaje więc projekt, a więc dana osoba wymyśla koncepcję stworzenia ciekawej przestrzeni z zastosowaniem kontenerów. W zależności od tego, czym mają one być, tak też są wymyślane. Jeśli klient akceptuje projekt, następuje jego realizacja. Jedynym ograniczeniem, jeśli chodzi o wielkość takich modułów są ograniczenia transportowe. Można byłoby zrobić z nich tak naprawdę dowolną powierzchnię obiektu, ale trzeba mieć tutaj na uwadze właśnie sam transport. Konstrukcja modułowa może mieć wielkość nawet około 100 metrów kwadratowych. W porównaniu z klasycznymi kontenerami, te mogą osiągnąć maksymalnie około 35 metrów kwadratowych. 

Co jeszcze? Na pewno moduły są zdecydowanie bardziej solidne i trwałe. Są cięższe, bowiem waga samego szkieletu może sięgać nawet piętnastu ton, z kolei zwykłego kontenera około trzy tony. Widoczne jest więc tutaj znaczna różnica. Warto także zwrócić uwagę na samą korozję. W przypadku zwykłych kontenerów pojawia się ona niezwykle często, z kolei tworząc moduły, nie ma z tym absolutnie żadnego problemu. Stalowe profile są przed spawaniem śrutowane, a następnie podlegają one malowaniu farbą antykorozyjną. Cała konstrukcja znajduje się wewnątrz, dlatego też nie jest ona narażona na oddziaływanie opadów czy wilgoci. Chcąc wybrać konstrukcję modułową lub kontener, wszystko tak naprawdę uzależnione jest od tego, jakie ma to mieć zastosowanie. Wiadomo  bowiem, że zupełnie coś innego wybierze osoba chcąca otworzyć kiosk na plaży, a na zupełnie coś innego zdecyduje się inwestor szukający taniego rozwiązania dla swojego magazynu. Konstrukcje modułowe są dostosowane do norm, jakie muszą spełniać budynki użyteczności publicznej. 

Chcąc wybrać budownictwo modułowe lub kontenerowe, postawić można na alternatywę dla tradycyjnego budownictwa, jakie tworzone jest z betonu lub z cegieł albo z drewna. Oczywiście, jak we wszystkim, każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety, jednak kontenery to przyszłość dla wielu inwestycji. Dużo tańsze, szybkie w budowie, a do tego trwałe, solidne i mocne. Czy można chcieć czegoś więcej?