Kontenery - Eco Containers

Tradycyjny kontener - niekonwencjonalne zastosowania

kontener morski

Wyjściowym wariantem kontenera morskiego jest wersja transportowa, wykorzystywana do przewozu i spedycji towarów. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę z możliwości błyskawicznego zaadoptowania kontenera na potrzeby magazynowe związane zarówno z bieżącą działalnością, jak i rozwojem przedsiębiorstwa

Wszechstronność kontenerów morskich 20’ i 40’

Stalowe kontenery o długości 20 stóp (6 metrów) oraz 40 stóp (12 metrów) są modelami najbardziej uniwersalnymi. Z tego powodu cieszą się największą popularnością wśród przewoźników. Z uwagi na zunifikowane wymiary transport tych kontenerów jest dziś prosty i wygodny. Najpierw na pokładach statków oceanicznych pokonują tysiące kilometrów, przewożąc towary między kontynentami. Następnie dają się łatwo załadować na naczepę samochodu ciężarowego, dzięki czemu są dowożone z precyzją godną kuriera, czyli na konkretną posesję, pod wskazany adres. Wersja 20-stopowa może być następnie rozładowana na ziemię przy pomocy HDS. Dla kontenera 40’ należy wcześniej wynająć odpowiedni dźwig.

Co może znajdować się w środku kontenera? Niemal wszystko. Niemal, bo do transportu żywności, płynów albo produktów wymagających stałej temperatury stworzono kontenery o określonych parametrach technicznych, pozwalających bezpiecznie przewozić wymienione wyżej ładunki

Trwałość, bezpieczeństwo, duża ładowność

Bezpieczeństwo podczas wielokilometrowych podróży gwarantuje solidna metalowa konstrukcja. Zarówno kontenery, jak i ich podwójne drzwi, wykonane są przecież ze spawanej stali, która chroni cenną zawartość. Co ważne, wnętrze kontenera może być załadowane po sam sufit, o ile łączny ciężar ładunku nie przekracza maksymalnej ładowności kontenera.

Jeśli ładunek ma nietypowe wymiary, warto sięgnąć po kontener podwyższany, czyli High Cube. Te modele powstały z resztą z myślą o usprawnieniu załadunku towarów ponadnormatywnych, szczególnie tych wyższych, niż standardowe.

Szeroki wybór kontenerów transportowych znajdziesz w Eco Containers. Mamy kontenery nowe i używane, w tym wersje standardowe, podwyższone, poszerzone, z dwojgiem drzwi, otwartym dachem i wiele innych. Zajmujemy się ich sprzedażą oraz wynajmem, a wiele modeli jest dostępnych od ręki.

Kontener morski jako wielofunkcyjny magazyn

Koszty transportu to jedno. Kolejne wynikają z opłat za składowanie i zabezpieczanie przywiezionych towarów. Na szczęście możesz je łatwo ograniczyć, wykorzystując kontenery morskie w charakterze magazynów. Bardzo ważną funkcją jest ich mobilność, gdyż dają się swobodnie przewozić, gdy tylko w danym miejscu przestaną być potrzebne. Co więcej, mogą funkcjonować praktycznie od razu po rozładowaniu, bo do ich postawienia nie jest wymagane pozwolenie na budowę. Bezpieczeństwo zawartości gwarantują stalowe ściany, lecz istnieje możliwość zainstalowania dodatkowych zabezpieczeń antywłamaniowych.

Przestronne wnętrze kontenera może więc pełnić rolę: magazynu na sprzęt budowlany lub rolny, składu opon, szczelnej i suchej przestrzeni na regały z elektronarzędziami, tymczasowego garażu, miejsca składowania surowców lub odpadów poprodukcyjnych. Kontener magazynowy stanie się tym samym solidnym zapleczem, które pozwoli Twej firmie rozwijać się i sprawnie funkcjonować. Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami.