Kontenery - Eco Containers

Nowy, odnowiony czy używany? Który kontener wybrać?

kontener morski, kontener chłodniczy

Nowy, odnowiony czy używany? Który kontener wybrać?

Stan techniczny kupowanego kontenera morskiego jest sprawą niezwykle istotną, żeby nie powiedzieć kluczową. Do wyboru mamy 3 opcje: kontener nowykontener odnowiony oraz kontener używany, ale przed podjęciem decyzji warto wiedzieć, czym różnią się między sobą. Porównania dokonamy na przykładzie popularnego kontenera transportowego 20’DC.

Zalety nowego kontenera

Pisząc – nowy kontener – mamy na myśli fabrycznie nowy produkt, nigdy nie używany do transportu czy magazynowania czegokolwiek. Nowy kontener odbył tylko jedną podróż morską od producenta i czeka na Ciebie, by pełnić określoną funkcję.

Zakup nowego kontenera wiąże się rzecz jasna z wydaniem większej kwoty, niż w przypadku pozostałych dwóch wariantów, ale jest to uzasadniona inwestycja, szczególnie w przypadku dużych, prężnie działających firm. Dlaczego? Po pierwsze nowy kontener będzie służył przez lata, zarabiając w tym czasie na siebie, po drugie odznacza się on najwyższymi walorami wizualnymi i jakościowymi, a ten aspekt jest nieodzowny do budowania pozytywnego obrazu firmy wśród klientów i kontrahentów.

Nowy kontener może więc pełnić rolę reprezentacyjną, będąc swego rodzaju wizytówką firmy oraz jej możliwości. W tych solidnych i trwałych konstrukcjach przewozimy i magazynujemy Twoje produkty – taka prezentacja z pewnością zrobi wrażenie.

kontener 20DC

Atuty odnowionego kontenera

Kontener odnowiony ma za sobą rejsy oceaniczne, lecz dzięki renowacji jego zewnętrzne powłoki odzyskują dawny blask i prezencję. Konstrukcja przechodzi dokładne piaskowanie oraz ponowne lakierowanie farbą w kolorze z palety RAL. Prezentuje się dzięki temu znakomicie, zachowując jednocześnie pełną sprawność techniczną.

Innymi słowy, odnowiony kontener morski jest produktem pełnowartościowym, gotowym do podjęcia funkcji kontenera transportowego lub transformacji w magazyn stacjonarny. Szczelny i bezpieczny dla zamkniętej w nim zawartości.

kontener-odnowiony

Walory używanego kontenera

Jeśli trzeba zmagazynować surowce lub odpady poprodukcyjne albo znaleźć miejsce na opony, bądź drobny sprzęt ogrodowy, wtedy najlepszym wyborem jest używany kontener morski. Cenowo przedstawia się najkorzystniej, jest także w pełni sprawny technicznie, a do tego szczelny. W roli kontenera transportowego lub magazynowego sprawdzi się więc doskonale.

Ponieważ jest najtańszy z prezentowanej trójki, może być najlepszym sposobem na rozkręcenie biznesu związanego ze spedycją bądź usługą magazynowania towarów.

kontener morski