Kontenery - Eco Containers

Nowoczesna architektura z kontenerów – nasze realizacje

zdjęcie miniaturka

Współczesna architektura rozwija się na wiele sposobów, dając tym samym przestrzeń do zaistnienia wielu form konstrukcji. W tym wypadku swoje miejsce w architekturze mają również kontenery morskie, które świetnie wpisują się nie tylko w transportowo-przemysłową dziedzinę, lecz także jako fenomenalne budynki o przeróżnych zastosowaniach. Dzieje się tak dzięki modyfikacjom kontenerów, które pozwalają nadać im nowe przeznaczenie.

Kontenery morskie jako budowle architektoniczne oferują nieograniczone możliwości. Jest to możliwe dzięki ich przestrzennemu kształtowi o formie prostopadłościanu. Mogą tworzyć zarówno nowoczesne budynki mieszkalne jak i lokale komercyjne. Mają one zunifikowane rozmiary, co pozwala na ich transport po całym świecie. 

Kontenery można ze sobą łączyć, tworząc tym samym architekturę modułową, która daje elastyczność dedykowanym przestrzeniom. Nowoczesna architektura to także ekologia. Tutaj kontenery morskie również idealnie się wpasowują, ponieważ ich eksploatacja trwa kilkadziesiąt lat. Często także budynki są budowane z używanych kontenerów więc niejeden budynek z kontenera powstał na zasadzie recyklingu. Dodatkowo kontenery można wyposażyć w ten sposób, aby były przyjazne dla środowiska. Współcześni architekci często używają kontenerów do swoich projektów, tworząc np. domy na drzewach czy nietypowe hotele bądź kreatywne biura dla wielu firm. Używanie kontenerów morskich w architekturze nowoczesnej jest także stosunkowo tanie w porównaniu do tradycyjnych budynków, gdyż materiał jest tańszy i jest już gotowym pomieszczeniem.

Dział modyfikacji Eco Containers pokazuje namiastkę możliwości ich wykorzystania, gdyż potencjał kontenerów jest praktycznie nieograniczony.

Wśród naszych realizacji można spotkać m.in:

Domy z kontenerów morskich. Są one przykładem nowoczesnej architektury w budownictwie mieszkalnym. Mogą też służyć jako domki letniskowe czy altanki.

Biura z kontenerów morskich. Zyskują coraz bardziej na popularności w architekturze, gdyż są stosunkowo tanie w stosunku do tradycyjnych biur, a także mogą powstać w miejscach nieoczywistych, będąc jednocześnie w pełni wyposażonym biurem. Kontenery mogą także urozmaicać wnętrza biur będąc np. salami konferencyjnymi.

Lokale komercyjne z kontenerów. Kontenery idealnie wpasowują się w lokale komercyjne, np. punkty gastronomiczne czy wszelką działalność sezonową. Mogą mieć przeróżną kolorystykę dzięki czemu będą idealnie działać pod brandem danej firmy.

Nowoczesna architektura wciąż się rozwija, tak samo jak udział kontenerów w niej. Coraz więcej klientów decyduje się na stworzenie własnej architektury mieszkalnej, biurowej bądź komercyjnej właśnie z użyciem kontenerów. Dzięki temu mamy różnorodność na rynku architektonicznym, a także dajemy kontenerom morskim drugie życie.