Kontenery - Eco Containers

Kontenery magazynowe

self-storage

Kontenery magazynowe w Polsce cieszą się coraz większą popularnością. Jest to spowodowane tym, że są niemalże gwarancją ponadprzeciętnego komfortu, jednocześnie nie narażają na potencjalne zwiększanie kosztów inwestycji. Jakie rodzaje kontenerów możemy wyróżnić? Jakie zastosowanie posiadają kontenery magazynowe? Czy możliwe jest zamieszkanie w kontenerze? Dlaczego warto zdecydować się na kontener magazynowy? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników. 

Jakie rodzaje kontenerów magazynowych możemy wyróżnić?

Zanim rozpoczniemy jakiekolwiek dywagacje na temat kontenerów, w pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad tym, jakie ich rodzaje możemy wyróżnić. Otóż tego typu przedmioty dzieli się w zależności od dwóch kryteriów- budowy i przeznaczenia. Gdybyśmy wzięli pod uwagę aspekt budowy, wówczas moglibyśmy wymienić egzemplarze stacjonarne i mobilne. Te pierwsze, jak można wywnioskować po nazwie, idealnie sprawdzą się do stacjonowania w bezruchu. Jeśli chodzi o kontenery mobilne, są świetnie przystosowane do ruchu- często wykorzystuje się je podobnie, jak tradycyjne przyczepy campingowe. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, ze są one rejestrowane i posiadają homologację niezbędną do transportu. Wyróżnić można również kontenery modułowe, które dostosowuje się do własnych potrzeb. Ich cechą charakterystyczną jest możliwość ustawiania modułów w rzędach lub piętrowo. Konstrukcja z powodzeniem może być również rozbudowywana poprzez poszerzanie o opcjonalne moduły przestrzenne. Są one mocowane za pośrednictwem specjalistycznych ściąg. Specjaliści uważają, że tego typu konstrukcja nie powinna posiadać więcej niż dwie kondygnacje- jest to bezpośrednio związane z kwestiami bezpieczeństwa. 

Jakie zastosowanie posiadają kontenery magazynowe?

Z jakiegoś powodu kontenery magazynowe są coraz chętniej nabywane nie tylko przez duże przedsiębiorstwa, ale również przez mniejsze firmy i osoby prywatne. Gdybyśmy mieli podzielić kontenery w zależności od tego, jakie funkcje wykonują, wówczas wyróżnilibyśmy te sanitarne, socjalne i biurowe. Jeśli chodzi o tradycyjne kontenery magazynowe, to charakteryzują się ponadprzeciętną trwałością, jednocześnie posiadają solidną konstrukcję. W konsekwencji doskonale sprawdzą się jako magazyny znajdujące się na placach budowy. Nadają się one dla ekip budowlanych w celu przechowywania maszyn, drogocennych materiałów budowalnych i narzędzi. Chronią zawartość nie tylko przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, ale również przed kradzieżami, które są dość częstym zjawiskiem. Kontenery magazynowe są bardzo wytrzymałe- w praktyce oznacza to, że posłużą nam jako środki wielokrotnego transportu. Należy podkreślić, że ich ładunek czy też rozładunek nie sprawia najmniejszych trudności. Wykonywane są ze stalowej ramy, podłogi i specjalistycznej blachy karbowanej. 

Czy możliwe jest zamieszkanie w kontenerze?

Coraz częściej słyszymy, jakoby kontenery magazynowe sprawdziły się jako miejsce, w którym ktoś mieszka. Jako ciekawostkę warto w tym miejscu przytoczyć, że na dzień dzisiejszy bez większych problemów i przy stosunkowo niewielkim nakładzie pieniężnym wyposażymy tego typu miejsce w najbardziej podstawowe przedmioty, czego przykładem jest aneks kuchenny. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zapewnić sobie stały dopływ wody i inną infrastrukturę, która powszechnie uznawana jest jako niezbędna do życia. Ogrzewania i zabezpieczenia sprawiają, że wewnątrz każdy z nas może czuć się nie tylko bezpiecznie, ale również komfortowo. Pomysł związany z zamieszkaniem na stałe w takim miejscu jest dość abstrakcyjny, jednakże kontenery magazynowe mogą okazać się strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o miejsce wypoczynku. Do największych zalet takiego rozwiązania możemy wyróżnić niską cenę, a także ponadprzeciętną mobilność. Szczególne znaczenie ma ta ostatnia cecha, bowiem w razie potrzeby możliwe jest przewiezienie kontenera w dowolne miejsce. 

Dlaczego warto zdecydować się na kontener magazynowy?

Kontenery magazynowe posiadają szereg zalet. Kluczowa jest funkcjonalność- okazuje się, że konstrukcje modułowe mogą być łączone niemalże w dowolny sposób, w konsekwencji możliwe jest zwiększenie możliwości magazynowania. Co więcej, kontenery posiadają wiele dodatkowych udogodnień- przykładem są chociażby regały, chłodzenie, ogrzewanie, ocieplanie. Takie obiekty można stawiać w dowolnej lokalizacji, nawet tam, gdzie powierzchnia nie jest idealnie równa. Kontenery magazynowe wyróżniają się spośród pozostałych wytrzymałością- szkielet stalowy spisuje się znacznie lepiej, niż odpowiedniki aluminiowe. W praktyce oznacza to, że są mniej podatne na pęknięcia i doskonale radzą sobie ze skrętnymi siłami. Kontener magazynowy skutecznie znosi nawet te trudne warunki transportowe. Znaczenie może mieć również szybkość realizacji montażu- są one gotowe do użytku niemalże chwile po tym, jak zostaną przywiezione.