Kontenery - Eco Containers

Kontenerowy transport lotniczy - branża z przyszłością

transpot lotniczy

Kontenerowy transport lotniczy - branża z przyszłością

Powszechnym zastosowaniem żeglugi powietrznej jest transport towarów na całym świecie, co zwykle odbywa się za pomocą samolotów cargo. Wysyłka lotnicza to opłacalny środek transportu, jeśli chodzi o przewożenie towarów na duże odległości. Wykorzystywane są do tego kontenery lotnicze, do których można załadować niemal dowolny rodzaj towarów. Dowiedz się więcej o transporcie kontenerów drogą powietrzną

Kontenery lotnicze - skrzynie do zadań specjalnych

Kontenery lotnicze służą do transportu towarów. Często wykorzystywane są do transportu produktów drogą powietrzną, ale mogą być również wykorzystywane do transportu produktów drogą morską, kolejową lub drogową. Kontenery powietrzne są zwykle wykonane ze stali i mają pojemność 20-40 stóp. Ładunek można załadować bezpośrednio do kontenera lotniczego z magazynu lub z innego środka transportu, takiego jak samolot lub ciężarówka. Kontenery zaś można załadować na statek powietrzny w terminalu cargo lub lotnisku, a następnie wyładować na lotnisku docelowym lub tamtejszym terminalu cargo. Są one zwykle ładowane do samolotu za pomocą sprzętu do obsługi naziemnej, takiego jak wózek widłowy. 

Transport lotniczy i jego rozwój

Transport lotniczy funkcjonuje od wielu lat i jest integralną częścią światowej gospodarki. Same kontenery to natomiast najpopularniejszych i najbardziej opłacalnych sposobów międzynarodowej wysyłki towarów. Przemysł przewozów lotniczych to ogromny rynek, który szybko się rozwijał w ciągu ostatnich kilku lat, z szacowanymi przychodami w wysokości 200 miliardów dolarów w 2017 roku. Przewiduje się, że branża ta będzie rozwijać się w łącznym rocznym tempie wzrostu wynoszącym 4,5% w ciągu najbliższych 10 lat, co oznacza, że do 2027 r. będzie wart 300 miliardów dolarów. Zalety transportu kontenerowego drogą powietrzną są wielorakie.

Po pierwsze jest znacznie szybszy niż transport morski i lądowy.

Po drugie, jest bardziej energooszczędny niż inne środki transportu.

Po trzecie, koszt transportu kontenerów i ładowanych do nich towarów drogą lotniczą jest tańszy niż w przypadku innych środków transportu.

Nie ma ograniczeń co do tego, co można przetransportować drogą powietrzną, w przeciwieństwie do transportu morskiego i lądowego, w którym pewne przedmioty nie mogą być przewożone, takie jak materiały niebezpieczne lub duże zwierzęta. Wreszcie, ma mniejszy wpływ na środowisko w porównaniu z innymi rodzajami transportu, które emitują do atmosfery dwutlenek węgla, co przyczynia się do globalnego ocieplenia i zmian klimatycznych. Transport lotniczy jest również bezpieczny i niezawodny, ponieważ jego praca nie jest uzależniona od dróg ani kolei. Towary można z łatwością dostarczać do odległych obszarów, w których mogą nie być dostępne żadne inne środki transportu.