Kontenery - Eco Containers

Kontener open top - otwarty dach na nietypowe ładunki.

kontener morski

Kontener open top - otwarty dach na nietypowe ładunki.

Standardowy kontener transportowy ładowany jest od frontu. Tymczasem kontener typu Open Top pozwala na załadunek od góry, stając się odpowiedzią na potrzeby transportu oraz magazynowania nietypowych ładunków. Przede wszystkim tych wysokich, które byłoby ciężko umieścić w kontenerze od przodu.

Kontener Open Top o długości 20’ lub 40’

Wśród kontenerów z otwartym dachem największą popularnością cieszą się modele o długości 20’ (6 metrów) oraz 40’ (12 metrów). Są pojemne i ładowne, mają przestronne wnętrza, a dzięki zastosowaniu plandeki ich zawartość może bezpiecznie wystawać poza górną krawędź kontenera. Jednocześnie jest ona chroniona przed deszczem, słońcem i wiatrem. Jest tym samym odpowiednio zabezpieczona, zarówno podczas jazdy, jak i stojąc na ziemi, gdy kontener pełni funkcję mobilnego magazynu. Opończę przytwierdza do stalowej konstrukcji linka z zamknięciem celnym. Ten detal umożliwia przewożenie towarów za granicę, do krajów wymagających tego typu zabezpieczeń.

Kontener Open Top

Otwarty dach receptą na załadunek

Układanie towarów pod samym dachem może być utrudnione, a w niektórych przypadkach wręcz niewykonalne. Jednak kontener Open Top obchodzi ten problem, umożliwiając kontynuowanie klasycznej formy załadunku od wewnątrz tak długo, jak jest to możliwe ze środka kontenera. Potem można go opuścić i przystąpić do załadunku od góry przy użyciu dźwigu, rampy albo suwnicy. Kontener Open Top umożliwia tym samym pełne wykorzystanie przestrzeni ładunkowej i jeśli nie została przekroczona maksymalna waga załadunku, towar można układać dalej.

Kontener Open Top wnętrze

Balticon S.A. uprawnioną jednostką serwisową

Oczywiście ręczymy za jakość oferowanych kontenerów, lecz w toku naturalnej eksploatacji może pojawić się choćby potrzeba naprawienia drzwi. Tu ważny jest profesjonalizm. Wiedza oraz doświadczenie, dzięki którym usterka zostanie bezbłędnie zlokalizowana i naprawiona. Jako część grupy Balticon jesteśmy uprawnioną jednostką serwisową, a więc posiadamy wszelkie kwalifikacje do samodzielnego przeprowadzania napraw z zachowaniem wymogów jakościowych oraz prawnych.

Zobacz kontenery z otwartym dachem