Kontenery - Eco Containers

Kontener mieszkalny. Zobacz zalety domku kontenerowego

modyfikacje kontenerów

Kontener mieszkalny – poznaj zalety domku kontenerowego

Domy z kontenerów morskich stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnych, murowanych budynków. Powstają nieporównywalnie szybciej, są przy tym równie trwałe, a także, co bardzo ważne, są domami całorocznymi! Poza granicami Polski popularność domków kontenerowych jest duża, ale i u nas coraz wyraźniejszy jest trend inwestycji w kontener mieszkalny.

Kontener morski staje się domem

Pomysł zmiany kontenera morskiego w dom narodził się w XX wieku. Autorzy tej śmiałej idei dobrze znali wytrzymałość stalowej konstrukcji, jej szczelność oraz odporność na warunki pogodowe. Wszak na pokładach statków kontenery przemierzają tysiące kilometrów, poddane działaniu różnych temperatur, palącego słońca, wiatru, wody morskiej. A życie takiego pojemnika nie kończy się po jednym rejsie. Zanim trafi na nadbrzeże, czekają go jeszcze tysiące mil morskich.

Wycofane z użycia kontenery zostały twórczo zaadoptowane na potrzeby mieszkalne. Krótka kalkulacja wykazała, że kontener, który z zewnątrz liczy 40 stóp długości (czyli 12,2 metra) oraz 2,4 metra szerokości oferuje wnętrze o powierzchni blisko 30 metrów kwadratowych. Można rzecz, że niewiele mniej niż kawalerka w bloku z wielkiej płyty, lecz w odróżnieniu od niej mieszkasz tam, gdzie chcesz, bo dom z kontenera może być przywieziony pod dowolny adres. Później wystarczy ustawić go na odpowiednio przygotowanym podłożu (np. betonity), podłączyć do instalacji (woda, kanalizacja, elektryka, opcjonalnie także klimatyzacja) i można zaczynać nowe życie.

Domek kontenerowy dostępny przez cały rok

Oczywiście dom z jednego kontenera to dopiero preludium jego możliwości. Kontenery można łączyć, poprzez ich zestawianie w poziomie oraz piętrzenie w pionie. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wyjść poza schemat i ustawiać moduły asymetrycznie, tworząc przestrzenne, niesztampowe bryły.

I choć jest stalowy, nie można powiedzieć, że jest zimny w zimie i gorący w lecie. Odpowiednia termoizolacja skutecznie chroni przed migracją cieplną, zapobiegając z jednej strony ubytkom ciepła na zewnątrz oraz wdzieraniu się zimna do środka. Dla większego komfortu domek kontenerowy można wyposażyć w klimatyzację, a nawet w prawdziwy kominek opalany drewnem.

Dom z kontenera jest wygodny i bezpieczny

Jednym z największych atutów domu z kontenera jest fakt otrzymania gotowego domku. Bez konieczności samodzielnego wykańczania wnętrza i bez potrzeby prowadzenia remontu. Gotowy dom przyjeżdża pod wskazany adres i od razu nadaje się do zamieszkania! Bezpieczeństwo domostwa oraz zgromadzonego w nim dobytku gwarantują stalowe ściany. Nie odkształcają się na skutek zmiany temperatur, zapewniają szczelność i ochronę przed wiatrem oraz deszczem. Nie ma też mowy o irytującym dudnieniu podczas ulewy. Wnętrze jest odpowiednio wyciszone.

Kontener mieszkalny Twoim miejscem na ziemi

To bardzo ważne, żeby mieszkać tam, gdzie się chce. Niestety regulacje prawne i fundusze, jakimi dysponujesz, mogą pokrzyżować plany na dom w wymarzonym miejscu. W niektórych lokalizacjach otrzymanie pozwolenia na budowę może być skrajnie trudne, w innych wybudowanie domu bardzo kosztowne. Kontener mieszkalny omija te problemy, bo jego postawienie nie wymaga tradycyjnych pozwoleń na budowę, w większości przypadków wystarczy jedynie zgłoszenie. W przypadku umiejscowienia konstrukcji na zboczu wystarczą z kolei stalowe podpory. Widok z tak usytuowanego pokoju jest niesamowity.

Inspirujące pomysły na dom z kontenera znajdziesz na stronie: https://kontenermieszkalny.pl/