Kontenery - Eco Containers

Kontener gastronomiczny alternatywą dla jadłodajni

kontenery gastronomiczne

Kontener gastronomiczny alternatywą dla jadłodajni

Kontener gastronomiczny alternatywą dla tradycyjnych jadłodajni. Zapewnia mobilność i swobodę!

Kontenery gastronomiczne to rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w wielu sytuacjach. Są tanie w zakupie i utrzymaniu. Nie trzeba też ich nabywać na własność. Wynajem pawilonów gastronomicznych jest alternatywną opcją, dopasowaną do potrzeb osób, zamierzających prowadzić działalność jednorazowo, np. przez kilka tygodni w sezonie letnim.

Istnieje wiele istotnych zalet kontenerów gastronomicznych. Dlatego też zyskują one coraz większą popularność. Wśród najważniejszych korzyści, na jakie liczyć możemy zakupując pawilon handlowy gastronomiczny z myślą o prowadzeniu działalności, wymienić należy przede wszystkim jego relatywnie niską cenę. Kontenery restauracyjne, skonstruowane na bazie kontenerów morskich, charakteryzują się także niskimi kosztami utrzymania. Umożliwia to szybką amortyzację, jeśli zdecydujemy się na zainwestowanie w tego typu pawilony handlowe gastronomiczne. Jest to szczególnie istotne dla osób, które kontenery restauracyjne są w stanie użytkować co sezon tylko przez kilka miesięcy w roku, prowadząc działalność dla przykładu w pobliżu plaż i kąpielisk. Utrzymywanie w takim miejscu tradycyjnego punktu gastronomicznego wiązałoby się z dodatkowymi, sporymi i zupełnie niepotrzebnymi kosztami, jak dla przykładu konieczność ogrzewania i utrzymywania budynku w odpowiednim stanie technicznym także zimą, kiedy obiekt na siebie nie zarabia. W przypadku kontenera gastronomicznego taki problem całkowicie znika.       

Kontenery gastronomiczne. Jakie są ich dodatkowe zalety? 

W przypadku kontenerów gastronomicznych wymienić możemy szereg kolejnych zalet. Do najbardziej istotnych zaliczyć można:

kilkukrotnie szybsza dostawa kontenera gastronomicznego od momentu zakupu lub wynajmu niż w przypadku budowy tradycyjnego punktu
brak konieczności ubiegania się o pozwolenie na budowę;
możliwość swobodnego przenoszenia pawilonu handlowego gastronomicznego w inną lokalizację
duża trwałość i możliwość długoletniej eksploatacji, gdyż kontenery gastronomiczne wykonywane są na bazie kontenerów morskich, odpornych nawet na ekstremalne warunki atmosferyczne, spotykane podczas morskich rejsów.

 Kontener gastronomiczny. Tak może wyglądać!  

kontener gastrycznykontener gastryczny

Warto dodać, że pawilony handlowe gastronomiczne i kontenery restauracyjne, wykonywane na bazie kontenerów morskich, urządzane mogą być pod indywidualne potrzeby klienta. Także dokonywanie w nich przeróbek nie wymaga ubiegania się o żadne pozwolenie. Decydując się na wynajem pawilonów gastronomicznych, lub też ich zakup, przyczyniamy się ponadto do ochrony środowiska. Zapewniamy wówczas „drugie życie” kontenerom morskim, wycofywanym z eksploatacji, które w innym wypadku być może trafiłyby na złom. 

Kontenery gastronomiczne. Gdzie się najlepiej sprawdzają?   

Wymienić można wiele sytuacji, w których kontener gastronomiczny wydaje się jednym z najbardziej optymalnych rozwiązań. Wśród nich znajdują się m.in.:

wykorzystanie kontenera gastronomicznego przy okazji festiwali plenerowych;
zastosowanie kontenera gastronomicznego na kilka dni podczas odbywających się w oddaleniu od tradycyjnych punktów gastronomicznych imprez sportowych, np. biegów przełajowych w lesie, zawodów triathlonowych przy jeziorach;
wykorzystanie kontenera gastronomicznego podczas festiwali food trucków;
ustawienie kontenera gastronomicznego przy zakładach przemysłowych i miejscach pracy bez dostępu do zakładowej stołówki i lokali gastronomicznych w pobliżu;
wykorzystanie kontenera gastronomicznego do wydawania posiłków dla pracowników podczas realizacji inwestycji infrastrukturalnych w terenie, np. budowy dróg, autostrad, linii kolejowych;
ustawienie kontenera gastronomicznego w miejscu odbywających się na łonie natury festynów plenerowych.

Warto dodać, że konstrukcja kontenera gastronomicznego chroni serwowaną w nim i przechowywaną żywność przed wodą i wilgocią. Jest to szczególnie istotne dla niektórych rodzajów produktów spożywczych, dla przykładu pieczywa.

Kontenery gastronomiczne. Co można w nich serwować?

Jest wiele przykładów wykorzystania pawilonów handlowych gastronomicznych i kontenerów restauracyjnych pod różnego rodzaju działalność gastronomiczną. W kontenerze gastronomicznym bez najmniejszych problemów urządzić można przenośną lodziarnię. Na bazie kontenerów restauracyjnych serwować możemy też kanapki, kawę, herbatę, ciastka. Nie ma jednak żadnych przeszkód, aby przyrządzać w tego typu pawilonie handlowym gastronomicznym także potrawy na ciepło i to nie tylko kojarzone z typowymi fast-foodami, jak frytki, zapiekanki, hot-dogi, czy hamburgery. Na bazie kontenerów gastronomicznych serwowane były już w przeszłości m.in. pizza, potrawy z grilla, naleśniki, kurczaki z rożna, pierogi, a nawet ryby i owoce morza! Wszystko zatem zależy od inwencji i pomysłowości właściciela, który zdecyduje się wynająć, bądź zakupić tego typu pawilon handlowy gastronomiczny.  

Kontenery mogą więcej!