Kontenery - Eco Containers

Kontener chłodniczy. Czym jest? Jakie daje korzyści?

kontener-chłodniczy

Kontener chłodniczy. Czym jest? Jakie daje korzyści?

Niektóre gałęzie przemysłu, szczególnie medyczny i spożywczy, podchodzą do bezpieczeństwa transportowanych ładunków bardzo restrykcyjnie. Zadana temperatura musi być utrzymywana za wszelką cenę, niezależnie od strefy klimatycznej, niezależnie od sytuacji. Rozwiązaniem jest kontener chłodniczy, posiadający własny agregat oraz termoizolację, które niezawodnie chronią zawartość.

Mobilna chłodnia kontenerowa

Szefowie kuchni renomowanych restauracji mówią wprost, że sekretem smaku każdej potrawy jest świeżość produktów. Popularne warzywa i owoce można kupić na bazarze, ale co z takimi składnikami, jak owoce morza albo tropikalne specjały? Tu pojawiają się kontenery chłodnicze.

Temperatura pod stałym nadzorem

Ich konstrukcja pozwala nie tylko chłodzić na bieżąco zawartość, ale i utrzymywać temperaturę na wymaganym poziomie, w zakresie od -30°C do 30°C. Produkty mogą być tym samym głęboko mrożone, lekko chłodzone, jak również chronione przed działaniem zimna. Ochrona termiczna ma kluczowe znaczenie szczególnie w długich, transoceanicznychtrasach, podczas której ładunek narażony jest na działanie zmiennych warunków.

Agregaty chłodnicze są zintegrowane z kontenerami, więc stalowe pojemniki mogą być spiętrzane bez obaw o przypadkowe uszkodzenie agregatu. Co ważne, niektóre kontenery, jak Blastfreezer, mają moc pozwalającą na szokowe chłodzenie zawartości. Swą funkcję pełnią więc doskonale nie tylko na statku, ale i w każdym innym miejscu, w którym zostaną podłączone do zasilania.

Niezwykle istotna jest termoizolacja kontenera chłodniczego, mogąca uratować cenną zawartość w przypadku awarii zasilania. Chłodnia kontenerowa zabezpieczona jest ze wszystkich stron, łącznie z podłogą, co skutecznie powstrzymuje migrację ciepła.

Własna, przestronna chłodnia z kontenera

Kontenery chłodnicze są specjalnością naszej firmy. W Eco Containers zajmujemy się sprzedażą oraz wynajmem chłodni kontenerowych, dając naszym Klientom możliwość wyboru rodzaju inwestycji we własną chłodnię. Oprócz tego zapewniamy autoryzowany serwis chłodniczy, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dzięki temu możesz spokojnie prowadzić biznes gastronomiczny, sprzedawać mrożonki albo przechowywać lekarstwa i szczepionki.

Wielkość chłodni kontenerowej zależy oczywiście od potrzeb działalności. W naszej ofercie dostępne są modele o różnej wielkości, dzięki czemu znalezienie adekwatnego modelu jest niezwykle proste. Niemniej nie ma żadnych przeciwwskazań, do korzystania z kontenera chłodniczego w bardzo dużych przedsięwzięciach.

Posiadamy bowiem chłodnie wielomodułowe Super Store, podwyższone, o długości 40’ (12 metrów), składające się z dwóch, a nawet z trzech kontenerów 40-stopowych. W środku nie ma ścianek działowych, w wyniki czego powstaje ogromna przestrzeń ładunkowa.

Swoisty magazyn chłodniczy o ładowności 25 ton na moduł i pojemności do 85 europalet.

Co ciekawe, taki magazyn nie wymaga pozwolenia na budowę. Po przywiezieniu, złożeniu oraz podłączeniu do instalacji niezwłocznie rozpoczyna pracę i jest gotowy do przechowywania towarów.

Szczegółowych informacji szukaj na kartach produktowych lub skontaktuj się z nami.