Kontenery - Eco Containers

Domek letniskowy z kontenera? Tak!

modyfikacje kontenerów

Domek letniskowy z kontenera? Tak!

Domy kontenerowe to nowy trend w budownictwie mieszkaniowym. Oferują sposób na korzystanie ze wszystkich zalet domu lub domku bez konieczności zakupu czy budowy takiej konstrukcji. W ten sposób niskim kosztem możesz mieć swój własny domek letniskowy ze wszystkimi udogodnieniami nowoczesnego życia i cieszyć się naturalnym pięknem otaczającej Cię przyrody. Dowiedz się więcej! 

Własny domek z kontenera?

Pomysł mieszkania w kontenerze nie jest nowy. Istnieje od wielu lat, a pierwszy dom kontenerowy powstał na początku lat pięćdziesiątych. Ale stało się to popularne w ostatniej dekadzie, gdy ludzie zaczęli postrzegać je jako alternatywny sposób życia. Głównym powodem, dla którego ludzie są przyciągani do tego typu domów, jest to, że są łatwe w budowie i utrzymaniu, co oznacza, że nie potrzebujesz dużo pieniędzy ani umiejętności, aby go zbudować. Domki kontenerowe to więc nowy trend w świecie designu. Są przyjazne dla środowiska, trwałe i efektywne kosztowo. To świetny sposób na obniżenie kosztów zakupu działki i budowy domku od podstaw. Koncepcja budowy domku z kontenera transportowego zyskała na popularności również dlatego, że spadła cena kontenerów i wzrosła popularność architektury rustykalnej. Kontenery stanowią alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych, takich jak cegła, drewno i beton, których produkcja wymaga więcej czasu, pieniędzy i pracy.  

Dlaczego warto mieć kontener na działce

Pierwszy dom kontenerowy był projektem architekta Shigeru Ban, który chciał zapewnić niedrogie mieszkania dla osób, które straciły domy w wyniku klęsk żywiołowych. Zdecydował się na użycie kontenerów morskich, ponieważ były łatwe w transporcie i można je było szybko rozstawić. Zalet mieszkania w kontenerze jest wiele. Po pierwsze, jest to o wiele tańsze niż kupno gruntu i budowanie domu od podstaw. Po drugie, jest przyjazne dla środowiska, ponieważ wykorzystuje materiały pochodzące z recyklingu (m.in. używane kontenery). Po trzecie, domy kontenerowe mogą być budowane w dowolnym miejscu na świecie, ponieważ są modułowe, co oznacza, że można je z łatwością przetransportować w dowolne miejsce - nawet na wodzie! Postawienie kontenera i korzystanie z niego jako domku czy altany nie wymaga też pozwolenia na budowę. Oszczędza więc wiele czasu i wysiłku, którego wymagałoby załatwianie formalności. Oczywiście kontenery są ograniczone rozmiarem – mają tylko około 8x8x20 stóp. Można jednak je ze sobą łączyć, w ten sposób uzyskując większą powierzchnię i tworząc naprawdę ciekawą, i przestronną konstrukcję.