Kontenery - Eco Containers

Budowa kontenerów morskich. Ich fenomen tkwi w konstrukcji

kontener morski

Jak zbudowane są kontenery morskie? Ich fenomen tkwi w konstrukcji

Zanim kontenery morskie zostały docenione na lądzie, przez lata stanowiły niezawodny środek transportu na morzach i oceanach, zapewniając stabilne i bezpieczne przemieszczanie różnego rodzaju załadunków. Ich nieprzemijająca sława i niepoddająca się żywiołowi wody konstrukcja sprawiły, że dziś z powodzeniem są wykorzystywane na lądzie. Przyjrzyjmy się zatem unikalnej budowie kontenerów morskich, które znajdziesz w ofercie Eco Containers.

Kontener morski – trwała i przemyślana konstrukcja

Standardowy kontener morski to prosta, ale bardzo solidna i przemyślana pod wieloma kątami konstrukcja. Wzięto w niej pod uwagę praktycznie wszystko – począwszy od formy, w jakiej będzie odbywał się transport, skończywszy na sposobie ładowania towaru.

Najważniejszymi elementami kontenera morskiego są:  solidna podstawa, stalowa rama, ściany boczne, dach, wrota oraz naroża zaczepowe. Te ostatnie, odpowiadają za podnoszenie i stawianie kontenera. Te same „kostki” pozwalają dodatkowo na łączenie ze sobą kontenerów za pomocą twist lock’ów i bridge fittingów oraz odpowiadają za bezpieczeństwo kontenera podczas transportu np. na statku.

Budowa kontenera morskiego

Rama, dach, solidne drzwi

Stalowa rama to nic innego jak „szkielet” każdego morskiego kontenera. To właśnie do niej przymocowane są ściany boczne i dach, wykonane ze specjalnej trapezowej blachy. Co więcej, każdy kontener, na przynajmniej jednej ze ścian, posiada podwójne wrota, poprzez które odbywa się załadunek – chyba, że jest to kontener np. typu Flat Rack, którego szczegóły znajdziecie tutaj.

W kwestii drzwi, warto wspomnieć, że są one odpowiednio uszczelnione, co chroni transportowany załadunek przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, w tym wody. Z kolei podczas przechowywania go na lądzie – np. przed wiatrem czy temperaturą.  Ich masywna budowa to gwarancja bezpieczeństwa dla wszystkiego, co znajduje się we wnętrzu kontenera morskiego.

Ciekawostki na temat budowy kontenera morskiego

Biorąc pod uwagę budowę kontenerów morskich, trzeba wspomnieć, że poszczególne z nich posiadają dodatkowe otwory na dole swojej konstrukcji, czyli tzw. kieszenie, które umożliwiają ich wygodne transportowanie z miejsca na miejsce za pomocą wózka widłowego.

Inne kontenery morskie, wyposażone są także w tzw. gęsią szyję, czyli specjalne wgłębienie w podłodze po stronie ściany czołowej, które umożliwia obniżenie kontenera na naczepie kontenerowej pod odpowiednim kątem, nawet do kilkunastu centymetrów.

Sprawdź kontenery dostępne w naszym sklepie