Containers - Eco Containers

Magazyny kontenerowe. Poznaj 5 najciekawszych zastosowań

undefined

Magazyny kontenerowe – poznaj 5 najciekawszych zastosowań

Jednym z największych atutów kontenera morskiego jest prostota adaptacji do innych zastosowań. Bazując na solidnej konstrukcji można zmienić przeznaczenie stalowego produktu, dając mu drugie życie w przemyśle chłodniczym, naftowym, tekstylnym, maszynowym, spedycji i wielu innych branżach. Istotny jest także fakt, że magazyn kontenerowy jest mobilny.

Magazyn stalowy z kontenera morskiego

Klasycznym przykładem magazynu z kontenera morskiego jest jego bazowa, stalowa wersja. Jego wielkości są różne, od kompaktowych modeli 8’ do bardzo pojemnych 45’ (podwyższanych i poszerzanych), mieszczących blisko 30 ton załadunku. W nim może być przechowywane wszystko, co nie wymaga specjalnych warunków przechowywania (żywność, paliwa ciekłe, specjalistyczne narzędzia, niektóre komponenty produkcyjne).

Niezależnie od wersji każdy kontener morski daje się łatwo przewieźć na posesję, gdzie w większości przypadków wystarczy fundament z kilku betonitów. Zaraz potem magazyn stalowy może przyjmować towar. Model podwyższany (High Cube) jest wyższy od standardowego o 30 cm. Ta wysokość pozwala załadować więcej towaru i skuteczniej spiętrzać go, oszczędzając w efekcie miejsce. Ułatwia ponadto sam proces załadunku, zapewniając bezpieczny bufor.

Magazyn Off-Shore na ekstremalne ładunki

Transport materiałów używanych w przemyśle wydobywczym, głównie w naftowym oraz gazowym, wymaga specjalistycznych rozwiązań. Przede wszystkim trwałych i bezpiecznych dla ludzi, jak również dla środowiska. Niezależnie od pogody, niezależnie od dystansu. Z tą myślą powstały magazyny typu Off-Shore, różniące się budową od pozostałych kontenerów morskich. Inna konstrukcja ma na celu ochronę przed rozszczelnieniem oraz wyjściem zawartości poza ramy kontenera. Magazyny Off-Shore dysponują również dodatkowymi zaczepami, które pomagają umocować je na przykład na platformie wiertniczej i zapobiec spłukaniu pojemnika do morza.

Na budowie tylko magazyn izolowany

Cement, gips i wiele innych materiałów używanych na budowie nie może być poddanych działaniu wilgoci. Podobnie jest z elektronarzędziami, które zawilgocone stają się niebezpieczne dla operatora. Muszą być zatem przechowywane w stabilnych warunkach, z dala od wilgoci i bez narażania na różnice temperatur. Do tego celu idealnie nadaje się magazyn izolowany (zwany tez ocieplonym). Stalowe ściany kontenera pokrywa od wewnątrz pianka poliuretanowa, gruba na około 8 cm, przykryta następnie płytami osb. Dzięki temu wnętrze tego kontenera morskiego jest zawsze suche, a przechowywana zawartość zabezpieczona przed działaniem wilgoci.

Magazyn Full Side Access (FSA) to łatwy dostęp do zawartości

Jeśli zmagazynowana zawartość nie jest jednorodna, a potrzebny może być towar akurat z samego środka, wówczas warto inwestować w magazyny Full Side Acceess. W odróżnieniu od klasycznych kontenerów drzwi znajdują się nie tylko na krótkiej ścianie, ale i na jednej długiej. Po jej otwarciu można bez przeszkód wyjąć to, co akurat potrzebne i zamknąć kontener. Operacja ta nie wymaga wyładunku całej poprzedzającej zawartości. W magazynie FSA znacznie łatwiej zmieścić też ładunki ponadgabarytowe, czyli takie, które nie dają się załadować od frontu.Kontener morski FSA

Wygodny załadunek z magazynem Double Door

Gdy ładunek nie jest zróżnicowany, ale branża wymaga częstych, a do tego szybkich załadunków i rozładunków, wówczas najlepszym wyjściem jest magazyn Double Door. System podwójnych drzwi, ulokowanych na obu krótkich ścianach stalowego kontenera, usprawnia proces wprowadzania towaru z obu stron jednocześnie. Czyni go tez bezpieczniejszym, a to z uwagi na wzmocnioną podłogę. Magazyn Double Door jest więc idealny do krótkiego składowania cargo, jak ma to miejsce na przykład w transporcie i spedycji.