Containers - Eco Containers

Konserwacja kontenerów morskich

undefined

Konserwacja kontenerów morskich

transport kontenerow

Kontenery morskie to jeden z najlepszych środków do przewozu różnych towarów. Są solidne, wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Mogą jednak ulec awarii. Firmy sprzedające i wynajmujące kontenery często oferują ich konserwację oraz naprawę różnych usterek. Dzięki regularnym przeglądom technicznym wydajność kontenerów utrzymuje się na najwyższym poziomie. 

***

Jak dbać o kontenery?

Kontenery zbudowane są z wytrzymałej stali pomalowanej farbą antykorozyjną. Dzięki temu są odporne na działanie czynników zewnętrznych. Jednak codzienne użytkowanie w bardzo trudnych warunkach może je narazić na różnego rodzaju uszkodzenia. Dlatego, aby utrzymać kontener w dobrym stanie, kluczowa jest jego konserwacja i naprawa.

Większość usterek rozwija się stopniowo, np. korozja. Jednak już przy zauważeniu początków rdzy, należy reagować. Szczególną uwagę należy zwrócić m.in. na dach - mogą na nim powstawać wgniecenia, w których następnie zbierze się woda. Istotne jest także podłoże, na którym stoi kontener oraz czy jest to płaska, pozioma powierzchnia. Kolejnym elementem wymagającym konserwacji są drzwi. Zbierający się brud na zawiasach czy sparciałe uszczelki powinny zwrócić na siebie szczególną uwagę. Do regularnych czynności serwisowych należą także: wymiana paneli podłogowych i dbanie o prawidłową wentylację.

Przegląd techniczny kontenerów morskich

Regularny przegląd techniczny jest kluczem do uniknięcia poważnych uszkodzeń i usterek. Przeciwdziała im i szybko wykrywa problemy. Dzięki regularnym przeglądom technicznym wydajność kontenerów utrzymuje się na najwyższym poziomie. Dokonywane są też oględziny pod kątem braku szczelności, ewentualnych dziur czy wadliwego zamknięcia.

kotenery morskie

Dobra jakość przedłużeniem życia kontenera

Kontenery stanowią doskonałe rozwiązanie, gdy trzeba przewieźć towar drogą morską. Niektóre posiadają agregaty chłodnicze, zapewniające odpowiednią temperaturę w ich wnętrzu. Zarówno agregat chłodniczy, jak i kontener mogą ulec awarii pod wpływem użytkowania. Firma Eco Containers, oprócz sprzedaży i wynajmu kontenerów morskich i transportowych świadczy usługi jako Autoryzowane Centrum Serwisowe 24/7 głównych producentów agregatów chłodniczych na świecie. Im bardziej będziemy o nie dbać, czyszcząc po każdym transporcie, im częściej będziemy dokonywać przeglądów usuwając najmniejsze nawet awarie, tym dłużej będą nam służyć, ciesząc nas doskonałą jakością i szerokim zastosowaniem. 

Zakup kontenera

Renomowany dostawca zadba o to, aby każdy sprzedawany przez niego kontener był w dobrym stanie technicznym. W kontenerach typu one-way (po jednej podróży morskiej od producenta) wady, które mogą wystąpić, to drobne zarysowania zewnętrzne oraz pojedyncze małe wgniecenia. Nieco inaczej wygląda zakup kontenera używanego. Są w pełni zdatne do użytku, jednak różnią się znacznie pod względem estetycznym - mogą mieć liczne wgniecenia, ślady korozji i ubytki w kolorze. Dzięki naszym usługom odnawiania kontenerów, mogą ponownie służyć przez długi czas. Zajmujemy się doprowadzaniem ich do bardzo dobrego stanu, od usunięcia zewnętrznej rdzy, po wymianę drobnych elementów wewnętrznych. Dzięki renowacji zyskują nienaganny wygląd, będąc jednocześnie dużo tańszą alternatywą dla kontenerów one-way

Wybór firmy oferującej kontenery

Wybór firmy, która oprócz sprzedaży oferuje konserwację kontenerów jest kluczowy. Jest ich stosunkowo niewiele na rynku. Odpowiedni warsztat naprawczy i fachowcy korzystający z wyspecjalizowanego sprzętu, będą gwarancją najwyższej jakości usług. Dzięki nim kontener po uszkodzeniach powstałych we wcześniejszych transportach, odzyska stan zbliżony do pierwotnego. Chłodnie kontenerowe wyposażone są dodatkowo w agregaty i ich serwis odgrywa bardzo ważną rolę. Powinien być wykonany przynajmniej raz w roku. Awaria może spowodować rozmrożenie produktów i wynikające z tego ogromne straty.