Containers - Eco Containers

Zakup kontnera - gdzie dokonać i czy warto?

undefined

Zakup kontenera - gdzie go dokonać i czy warto? 

Zakup kontenera nie jest decyzją lekką. Aby zdecydować, czy powinieneś kupić kontener, musisz wziąć pod uwagę kilka różnych czynników. Dopiero ich wnikliwa analiza, połączona z określeniem wad i zalet takiej inwestycji pozwala podjąć świadomą decyzję, która przecież będzie mieć niemały wpływ na funkcjonowanie całego biznesu. Zapoznaj się wcześniej z naszym poradnikiem, w którym omówimy najważniejsze aspekty zakupu kontenera morskiego.

Kupujemy kontener morski - co trzeba wziąć pod uwagę?

Zakup kontenera to ważna decyzja dla każdej firmy. Ważne jest więc, aby być ostrożnym przy zakupie pojemnika. Należy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak koszt, rozmiar i trwałość. Bardzo ważnym czynnikiem jest właśnie wielkość pojemnika, ponieważ determinuje jego przydatność do różnych celów. Najczęstsze rozmiary kontenerów transportowych to 20' (np. TEU), 40' (np. FEU) lub 45'. Rozmiar kontenera będzie zależeć od rodzaju produktów, które będziesz w nim wysyłać i przechowywać. Istotnym czynnikiem przy wyborze kontenera jest też koszt. Istnieje wiele różnych rodzajów kontenerów dostępnych do kupienia, ale ich cena może się znacznie różnić. Ogólnie rzecz biorąc, kontenery stalowe będą tańsze niż aluminiowe. Warto zauważyć, że długoterminowa różnica cen między stalą a aluminium może nie być tak duża, jak można by się spodziewać, ze względu na koszty napraw i konserwacji.

Gdzie kupić kontener?

Proces zakupu kontenera nie jest skomplikowany, ale może być czasochłonny. Odebranie kontenera przez klienta zajmuje zwykle około dwóch tygodni. Dzieje się tak, ponieważ proces składa się z wielu etapów, w tym rozładunku kontenera w miejscu dostawy i wypełnienia dokumentów. Warto więc z rozwagą wybrać sklep lub producenta, od którego zamawiamy kontener. Renomowana firma zrobi wszystko, aby proces zakupu i dostawy był możliwie krótki i odbywał się w sposób wygodny dla nabywcy. Da również gwarancję, że dostarczany pojemnik spełnia wszystkie normy jakościowe

Jakie inne opcje korzystania z kontenerów posiadamy?

Do wejścia w posiadanie kontenera są różne drogi. Możemy wyróżnić:

-Zakup nowego kontenera: Nowy kontener jest najdroższą opcją i może wymagać dużych nakładów inwestycyjnych.

-Kupowanie używanego kontenera: używany kontener oferuje kupującym niższe ceny, a na rynku dostępnych jest wiele używanych kontenerów pochodzących z różnych stoczni.

- Wypożyczanie kontenera: w tym przypadku ktoś, kto jest właścicielem firmy produkującej lub skupującej kontenery, udostępni Ci egzemplarz. Wypożyczający zobowiązuje się do pokrycia kosztów czynszu.