Containers - Eco Containers

Kontener open side - czym jest i gdzie się go stosuje?

undefined

Kontener open side - czym jest i gdzie się go stosuje?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych typów kontenerów. Jednym z nich jest kontener z otwartym bokiem, inaczej kontener typu open side. Czym się charakteryzuje i do czego nadaje się najlepiej? Temu tematowi przyglądamy się bliżej w dzisiejszym artykule. 

Open side, czyli jaki? Jak zbudowany jest taki kontener

Kontener z otwartą stroną to rodzaj kontenera transportowego. Konstrukcja charakteryzuje się dużym otworem z jednej strony przeznaczonym do załadunku i rozładunku. Kontener open side został więc zaprojektowany tak, aby można go było używać w taki sam sposób, jak kontener standardowy, ale ma konstrukcję z otwartymi ścianami, która pozwala na bardziej efektywny załadunek i rozładunek. Ten typ kontenera ma kształt prostokątnej skrzyni i jest zwykle wytwarzany z metalu lub innych trwałych materiałów. Zaletą tego typu kontenera jest bezpieczeństwo, ponieważ nie ma ryzyka uwięzienia pracowników w środku. Konstrukcja ta zmniejsza również ryzyko obrażeń spowodowanych przez wózki widłowe, ponieważ mogą one łatwo wnosić i wysuwać przedmioty bez konieczności podnoszenia ich na górę. Niektóre z innych zalet używania pojemników to to, że są mocne, trwałe i można je układać jeden na drugim. Otwarta strona jest jednocześnie szerokimi na cały bok kontenera drzwiami, które można w razie czego zamknąć.  

Po co stworzono kontener open side, czyli o zastosowaniu kontenerów z otwartymi bokami

Ten typ kontenera morskiego został opracowany pod koniec lat 50. i na początku lat 60. jako środek usprawniający operacje załadunku i rozładunku, które w tamtych czasach uważano za nieefektywne. Projekt został później znormalizowany przez normy ISO. Otwarta strona pojemnika pozwala na łatwy dostęp do zawartości wewnątrz, co jest szczególnie przydatne, gdy pojemnik jest spiętrzony wysoko. Otwarta strona ułatwia również załadunek i rozładunek kontenera z ciężarówek lub pociągów. Kontenery z otwartym bokiem cieszą się dużą popularnością w branży spedycyjnej. Ten rodzaj kontenera może być wykorzystywany na wiele sposobów, od przechowywania towarów po składowanie śmieci. Zwykle jest używany do przechowywania lub transportu. Wykorzystywany bywa również przez służby wojskowe i ratownicze do przechowywania towarów niepsujących się. Kontenery open side są również wykorzystywane do innych celów, takich jak domy, biura, sklepy, restauracje, a nawet więzienia. Przykłady użycia tego typu kontenera są nieograniczone, co sprawia, że można prognozować dalszy wzrost jego popularności.