Kontenery - Eco Containers

W jaki sposób przygotować posadowienie do kontenera?

kontener morski, kontener chłodniczy, kontener biurowy

W jaki sposób przygotować posadowienie do kontenera?

W ostatnim czasie na popularności zyskuje budowa domów z kontenerów do frachtu morskiego. Są niezwykle wytrzymałe i mogą wytrzymać duży ciężar. Konstrukcja kontenera jest szczelna, ma stabilną geometrię i została pierwotnie zaprojektowana do trudnych warunków eksploatacyjnych. W portach morskich takie metalowe pojemniki są układane jeden na drugim i nie prowadzi to do ich deformacji. To właśnie dzięki swojej wytrzymałości i trwałości, a także niskiej cenie kontenery zyskały popularność wśród tych, którzy chcą w krótkim czasie nabyć mieszkanie. Jednak posiadanie domu z kontenerów morskich wymaga wielu prac przygotowawczych i wykończeniowych.

Jak zbudowany jest kontener morski?

Podstawą kontenerów jest rama wykonana z belek stalowych wzdłużnych i poprzecznych, osłoniętych blachą karbowaną ze stali stopowej o grubości 1,5–2 mm. Podłoga pokryta jest z reguły prasowaną sklejką impregnowaną o grubości do 40 mm.Ten materiał można usunąć (dość pracochłonny proces) i wykorzystać po ułożeniu izolacji na podłodze. Na końcu znajdują się podwójne drzwi uchylne, których szczelność zapewnia gumowa uszczelka na obwodzie otworu.

Jak zainstalować fundament pod kontener?

Podczas tworzenia projekt domu kontenerowego lub tymczasowe biura pojawia się pytanie, w jaki sposób przygotować posadowienie do kontenera? Wybranie optymalnej metody będzie miało odzwierciedlenie podczas jego eksploatacji. Z tego powodu wszystkie prace przygotowawcze i modernizacyjne najlepiej powierzyć naszej firmie, ponieważ specjalizujemy się w kompleksowej budowie domów kontenerowych łącznie z przygotowaniem posadowienia. Co warto wiedzieć?   

Na równym terenie i żwirze, gruboziarnistym piasku i kamienistej glebie kontener najczęściej do wykorzystania na biuro lub przebieralnię dla pracowników można postawić bez fundamentu, na poduszce z tłucznia kamiennego. Na płaskiej powierzchni kontener zwykle opiera się na słupach wykonanych ze zbrojonego betonu lub litych bloczkach ściennych. Trzeba zabezpieczyć przestrzeń między podłogą kontenera, a poziomem gruntu. Ważne! Pomimo tego, że montaż mieszkania z kontenerów odbywa się w krótkim czasie, wylanie fundamentu jest konieczne i zależy od wielkości konstrukcji. W przypadku małego budynku modułowego wystarczy ubity nasyp żwirowy, ale w przypadku budynku dwupiętrowego to za mało i wymagany będzie wcześniej przygotowany fundament.

Zasady wyboru posadowienia pod dom z kontenerów

Rodzaj posadowienia ustalany jest w zależności od wymiarów, ciężaru kontenera i gruntu. Jak już wspomniano, w przypadku małych parterowych budynków modułowych wystarczy przygotować płaski teren z poduszką z piasku i żwiru. W przypadku bardziej masywnych konstrukcji najlepszą opcją byłaby podstawa listwowa, płyta żelbetowa odpowiedniej wielkości. Do posadowienia kontenera wykorzystywane są także: trylinki, bloczki betonowe bądź płyty jumbo .

Jako fundament można użyć podpory żelbetowej o grubości 20 cm, wylanej betonem. Ta opcja jest trwalszą konstrukcją do stosowania konstrukcji modułowej przez okres do 10 lat. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie dobrze wyrównanych płyt fundamentowych. Najłatwiejszym sposobem zainstalowania małego jednopiętrowego budynku modułowego jest ułożenie bloczków betonowych na gęstym terenie ziemnym.

Fundament listwowy zapewnia wsparcie dla ciężkiej dwupiętrowej konstrukcji modułowej. Taki fundament gwarantuje trwałość konstrukcji i sztywność podestu budynku. Warto również zauważyć, że w przypadku montażu budynków modułowych poziom oznaczeń wysokościowych musi być taki sam, a podczas wznoszenia fundamentu konieczne jest uwzględnienie lokalnych cech gleby.

Przygotowanie posadowienia do kontenera należy traktować poważnie, ponieważ naruszenie technologii jego wykonania prowadzi do nieprawidłowej instalacji budynku modułowego, a zatem do naruszenia warunków jego wykorzystania w przyszłości. Nasza firma posiada kontenery morskie o różnym przeznaczeniu, rozmiarach i typach. Można odwiedzić katalog naszej strony internetowej i zapoznać się z produktami, a także zamówić gotowy produkt kontenerowy w okazyjnej cenie.

kontener morski

Opcje wykończenia kontenerów

Standardowy kontener transportowy ma wymiary 20 (6 m x 2,4 m x 2,6 m) lub 40 stóp (12 m x 2,4 m x 2,8 m). Podczas gdy pojedynczy kontener może być naprawdę mały, wygoda obsługi polega na możliwości ich grupowania w celu uzyskania większej przestrzeni. Przed rozpoczęciem prac wewnętrznych ściany kontenera muszą być równe. Profilowany metal pokryty jest izolacją termiczną z płaskimi panelami na górze. Następnie potrzebna będzie kolejna warstwa (najczęściej sklejka, płyta OSB lub płyta g-k), zapewniająca idealnie płaską powierzchnię. Zalecane jest wykończenie wewnętrzne drewnem, lub kamieniem.

Jak zabezpieczyć kontenery?

Metalowe ściany kontenera są poważnym źródłem kondensacji podczas wahań temperatury, a jego dach nie pozwoli zasnąć od szumu deszczu. Kiedy dokonuje się poważnych zmian w kontenerze, dobrze jest mieć świadomość, że długie pionowe ściany kontenera są nośne i wymagają wzmocnienia w przypadku wycinania otworów na okna lub drzwi. Niektóre domy kontenerowe, które są dobrze zaprojektowane i wystarczająco wygodne, są jednak podobne do kontenerów. Czy można to zmienić? Oczywiście, można do tego celu wykorzystując materiały drewniane a dom z kontenerów będzie wyglądał ekologicznie i przytulnie. Istnieje także możliwość pokrycia elewacji kontenera sidingiem lub dekoracyjnym materiałem tynkarskim. Gdy dom przeznaczony jest na pobyt stały, ma sens izolowanie kontenera na zewnątrz. W ten sposób punkt rosy zostaje przesunięty poza wewnętrzną powierzchnię ścian. Jeśli izolacja termiczna usunie wszystkie mostki termiczne i zapewniona zostanie wentylacja.