Popularne posty

 • Kontenery a pozwolenie na budowę
  Kontenery a pozwolenie na budowę
  5558 Wyświetleń

  Kontenery cieszą się coraz częstszym zastosowaniem jako obiekty stacjonarne pełniące funkcje m.in. magazynów czy pomieszczeń socjalnych. Jednakże ich użytkowanie na lądzie budzi wiele pytań o pozwolenie na budowę. To, czy kontener potrzebuje pozwolenia na budowę, zależy od wielu czynników, głównie od okresu i formy jego użytkowania. 

  Czytaj więcej
 • Kontener mieszkalny. Zobacz zalety domku kontenerowego
  Kontener mieszkalny. Zobacz zalety domku kontenerowego
  5094 Wyświetleń

  Kontener mieszkalny staje się coraz bardziej popularny na rynku mieszkaniowym. Główną jego zaletą jest to, że jest mobilny, dzięki czemu gotowy domek można postawić w wymarzonym miejscu. Powierzchnią dorównuje małej kawalerce lecz można go także łączyć w moduły, co pozwala na posiadanie już całkiem sporego mieszkania. Dom z kontenera jest całkowicie zaizolowany i wygłuszony, dzięki czemu nie odczujemy zmiany temperatur, odkształcenia konstrukcji ani nieprzyjemnych warunków pogodowych.

  Czytaj więcej
 • Dokumenty w transporcie morskim
  Dokumenty w transporcie morskim
  4716 Wyświetleń

  W transporcie morskim, lotniczym czy lądowym  zarówno we frachcie krajowym jak i międzynarodowym wymagana jest za każdym razem odpowiednia dokumentacja. Do najważniejszych dokumentów należy konosament, który jest odpowiednikiem listu przewozowego. Poznaj jego rodzaje, a także inne dokumenty, w tym faktury, potwierdzenia czy kwity sternika.

  Czytaj więcej
 • Rozmiar ma znaczenie. Wymiary kontenerów.
  Rozmiar ma znaczenie. Wymiary kontenerów.
  3531 Wyświetleń

  Kontenery morskie mają różne rozmiary - od 10 stóp do 45 stóp. Ale ile to cm? Jak wiele mogą pomieścić? Kontenery 10' są kompaktowe i świetnie sprawdzą się w transporcie małej ilości niewielkiego ładunku. Zaś kontenery 45' są wskazane do wielkogabarytowych produktów. Standardowymi i tym samym najczęściej stosowanymi wielkościami kontenerów w transporcie są kontenery 20' i 40'.

  Czytaj więcej
 • Budowa kontenerów morskich. Ich fenomen tkwi w konstrukcji
  Budowa kontenerów morskich. Ich fenomen tkwi w konstrukcji
  3004 Wyświetleń

  Kontenery morskie to główny środek transportu w transporcie morskim, który coraz częściej doceniany jest także na drogach. Ich fenomen tkwii w konstrukcji, która zapewnia bezpieczeństwo towarom znajdującym się w środku. Budowa kontenera pozwala na przeładunki i rozładunki specjalnymi maszynami a także na ustawianie ich jedno na drugim podczas podróży czy składowania.

  Czytaj więcej
 • W jaki sposób przygotować posadowienie do kontenera?
  W jaki sposób przygotować posadowienie do kontenera?
  2970 Wyświetleń

  W ostatnim czasie na popularności zyskuje budowa domów z kontenerów do frachtu morskiego. Są niezwykle wytrzymałe i mogą wytrzymać duży ciężar. Konstrukcja kontenera jest szczelna, ma stabilną geometrię i została pierwotnie zaprojektowana do trudnych warunków eksploatacyjnych.

  Czytaj więcej
 • Self-storage – kontenery używane jako osobiste magazyny
  Self-storage – kontenery używane jako osobiste magazyny
  2883 Wyświetleń

  Self-storage to nic inego jak drugie życie używanego kontenera. Są to przestrzenie użytkowe w kontenerze, które spełniają swoją rolę jako magayzny samoobsługowe. Zaletą ich jest prosta obsługa oraz dopasowanie wielkości do swoich potrzeb. Magazyny self-storage cechują się wytrzymałością na wszelkie warunki zewnętrzne.

  Czytaj więcej
 • Kontener izolowany. Postaw na solidne ocieplenie
  Kontener izolowany. Postaw na solidne ocieplenie
  2878 Wyświetleń

  Kontener izolowany to idealne rozwiązanie dla wymagających produktów. Chroni on przed wszelkimi niekorzystnymi  warunkami atmosferycznymi, w tym wiatru, deszczu czy mrozu. Kontenery izolowane są mobilne, co pozwala na przetransportowanie wymagających towarów. Posiadają one różne wymiary i co za tym idzie pojemność.

  Czytaj więcej
 • Modyfikacje kontenerów w Eco Containers. O co chodzi?
  Modyfikacje kontenerów w Eco Containers. O co chodzi?
  2736 Wyświetleń

  Modyfikacje kontenerów dają drugie życie kontenerom, dlatego cięszą się coraz większą popularnością. W eco containers modyfikujemy kontenery zarówno nowe jak i używane. Posiadamy standardowe realizacje, które wykonujemy na bieżąco, a także realizujemy indywidualne projekty pod potrzeby klientów. Stawiamy zawsze na jakość i proesjonalizm.

  Czytaj więcej
 • Poznaj kontener do zadań specjalnych - Flat Rack
  Poznaj kontener do zadań specjalnych - Flat Rack
  2708 Wyświetleń

  Kontener Flat Rack różni się od standardowych kontenerów. Nie posiada on ścian bocznych ani dachu, a ściany szczytowe są krótsze i mocno osadzone w masywnej podstawie. Główną zaletą kontenera flat rack jest to, że może przewozić cięższe ładunki niż tradycyjne kontenery. Ładunki te mogą być także ponadgabarytowe.   

  Czytaj więcej
 • Odkryj zalety kontenera gastronomicznego od Eco Containers
  Odkryj zalety kontenera gastronomicznego od Eco Containers
  2298 Wyświetleń

  Działalność sezonowa? A może punkt gastronomicnzy działający na stałe? Jeżeli chcesz postawić na jakość, innowację oraz bezpieczeństwo to kontener gastronomiczny jest idealnym rozwiązaniem! Jego wygląd wyróżnia się oryginalnością, a wnętrze jest dostosowane do potrzeb we wszystkie niezbędne instalacje. Postaw na kontener i otwórz swój własny lokal gastronomiczny!

  Czytaj więcej
 • Czy kontener to dobry magazyn na opony samochodowe?
  Czy kontener to dobry magazyn na opony samochodowe?
  2002 Wyświetleń

  Kontener jest idealnym rozwiązaniem na opony samochodowe. Szczególnie sprawdza się w przypadku firm, które posiadają wiele aut, których opony trzeba gdzieś zeskładować i uchronić szczególnie przed zimowymi warunkami. Zabezpieczenie opon jest istotne, dlatego wybór kontenera pod magazyn może być rożny w zależności od potrzeb. Jednym z rozwiązań będzie magazyn izolowany bądź full side access, który pozwoli na łatwy dostęp z kilku stron.

  Czytaj więcej
Showing 1 to 12 of 123 (11 Pages)
Blog navigation

Skontaktuj się z nami!

Kontakt

produkcja@ecocontainers.com

Łukasz Niewiadomski

+48 607 773 891

Heliodor Szczęsny

+48 603 708 029

Lokalizacja

ul. Ku Ujściu 51

80-701 Gdańsk

Dostępność

pon.-piąt. 7:00 – 15:00

sob.-niedz. nieczynne

AKTUALNOŚCI