Kontenery - Eco Containers

Nie tylko transport morski czyli o zastosowaniu kontenerów

kontener morski

Nie tylko transport morski, czyli o zastosowaniu kontenerów

Kontener to ustandaryzowana, modułowa jednostka ładunku, którą można załadować na statki, pociągi i ciężarówki. Kontenery są najskuteczniejszym sposobem transportu towarów na duże odległości. Stały się jednak tak popularne, że zaczęto wykorzystywać je również w innych gałęziach przemysłu. Chcesz poznać nietypowe, ciekawe zastosowania tych metalowych skrzyń? Przeczytaj artykuł! 

Kilka słów o kontenerach transportowych

Kontener to znormalizowane pudełko, które można wypełnić towarami i przetransportować z jednego miejsca do drugiego. Kontener ma znormalizowany rozmiar i jest wykonany ze stali. Najpopularniejszym typem kontenera jest metalowa skrzynia, która składa się ze ścian i dachu. Można ustawiać je jeden na drugim, tworząc między innymi jednostki magazynowe lub powierzchnie biurowe. Standardowy rozmiar kontenera to 20 stóp długości, 8 stóp szerokości i 8 stóp wysokości, chociaż najczęstszy rozmiar to 20 stóp długości, 8 stóp szerokości i 10 stóp wysokości. Standaryzacja wymiarów ułatwia spedytorom pakowanie ładunków na mniejszej przestrzeni, co pozwala zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak i czas. Kontenery to najczęstszy sposób transportu towarów na całym świecie. 

Idealne do przewożenia towarów i nie tylko

W przeszłości kontenery były używane tylko w przemyśle transportowym do transportu towarów z jednego miejsca do drugiego. Obecnie są używane w znacznie większej liczbie branż i mają również inne zastosowania. Stosowanie tych pojemników znacznie wzrosło z biegiem lat, ponieważ mają one wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi systemami przechowywania, takich jak elastyczność i mobilność, co ułatwia przechowywanie towarów. Istnieją różne rodzaje pojemników, przystosowanych do różnych celów. Wykorzystywane są na przykład do użytku biurowego, mieszkalnego, budowlanego czy magazynowego. Kontenery biurowe nazywane są również biurem przenośnym lub biurem mobilnym. To nic innego jak kontenery przerobione na biura, poprzez umieszczenie w nich typowych udogodnień i sprzętów. Kontenery mieszkalne są stosunkowo nową, ale szybko rozwijającą się formą mieszkaniową. Występują we wszystkich kształtach i rozmiarach i mogą być dostosowane do potrzeb klienta. Niektórzy ludzie, którzy mieszkają w kontenerach, robią to, ponieważ chcą żyć prostszym życiem z mniejszą ilością rzeczy, podczas gdy inni robią to z powodów ekonomicznych. Kontenery budowlane są natomiast wykorzystywane w branży budowlanej do transportu lub magazynowania materiałów i sprzętu. Jak widać, możliwości, jakie dają kontenery, są ogromne, stąd ich stale rosnąca popularność.