Kontenery - Eco Containers

Modyfikacje kontenerów - na czym polegają i czy warto się na nie zdecydować?

modyfikacje kontenerów

Modyfikacje kontenerów - na czym polegają i czy warto się na nie zdecydować

Wykorzystanie kontenerów w branży logistycznej stale rośnie. Służą do pakowania i przewożenia różnorodnych towarów. W ostatnich latach nastąpił wzrost liczby modyfikacji kontenerów, które zostały wykonane w celu dostosowania do potrzeb różnych branż i firm. W tym artykule przyjrzymy się kwestii modyfikacji kontenerów morskich i odpowiemy na pytanie, jakie korzyści przynoszą 

Modyfikacja - co to tak naprawdę oznacza?

Modyfikowanie kontenerów to powszechna praktyka w branży kontenerowej. Można to zrobić poprzez dodanie lub usunięcie funkcji, lub zmianę rozmiaru kontenera. Modyfikacje są zwykle dokonywane w celu dostosowania do konkretnych potrzeb klienta. Niektóre modyfikacje kontenerów są bardziej złożone niż inne i mogą wymagać dodatkowego czasu, i zasobów inżynieryjnych. Obejmują one zmiany w podwoziu, takie jak dodanie osi lub zmiana systemów zawieszenia, lub zmiany wymiarów zewnętrznych, takich jak wysokość, długość, szerokość i nośność. Oto niektóre z najczęstszych modyfikacji dokonywanych w kontenerach: 

- Dodawanie blokad: Blokady mogą zapewnić bezpieczeństwo i prywatność tym, którzy ich używają 

- Dodanie okien: Okna mogą zapewnić dodatkowe światło wewnątrz kontenera 

- Dodanie półek: półki mogą pomóc w przechowywaniu 

Niektóre modyfikacje obejmują również: 

- Zamykanie drzwi kontenera na kłódki 

- Dodanie śrub lub wkrętów na drzwiach kontenera 

- Montaż systemu alarmowego na kontenerze 

Przykładem zaawansowanej modyfikacji kontenera może być też przekształcenie starego kontenera transportowego w dom. Odbywa się to poprzez wycięcie podłogi i dodanie izolacji, okien, drzwi, a nawet kanalizacji. 

Po co modyfikować kontenery?

Istnieje wiele różnych powodów modyfikacji kontenerów. Niektóre modyfikacje kontenerów to sposób na zwiększenie bezpieczeństwa kontenerów. Mogą być wykorzystywane do utrudniania dostępu do kontenerów osobom postronnym i ucieczki z nich. W przyszłości możemy zobaczyć modyfikacje kontenerów, takie jak te poniżej. 

- Modyfikacja w celu zwiększenia bezpieczeństwa: kontenery są modyfikowane tak, aby były mniej podatne na klęski żywiołowe i ataki terrorystyczne. 

- Modyfikacja w celu zwiększenia wydajności: Kontenery są modyfikowane tak, aby mogły pomieścić więcej towarów na metr kwadratowy, co pomoże sprzedawcom zaoszczędzić miejsce. 

- Modyfikacja w celu zwiększenia dostępności: Kontenery z rampami lub windami są tworzone w celu ułatwienia osobom niepełnosprawnym ruchowo dostępu do towarów przechowywanych w kontenerach. 

Jak widać, modyfikacje kontenerów mogą więc by  bardzo przydatne na wielu polach, przynosząc ich użytkownikom mnóstwo korzyści.