AKTUALNOŚCI

 • Zakup używanego kontenera - o czym należy pamiętać?
  Zakup używanego kontenera - o czym należy pamiętać?
  157 Wyświetleń

  Kontener wykorzystywany jest w wielu przypadkach- jego zastosowanie jest bardzo szerokie. Wbrew pozorom zakup używanego modelu nie jest złym podejściem i może nieść ze sobą szereg korzyści. Przed nabyciem warto jednak zwrócić uwagę na kilka niuansów, które z praktycznego punktu widzenia mogą mieć szczególne znaczenie.

  Czytaj więcej
 • Kontenery chłodnicze super store jako idealny sposób na magazynowanie
  Kontenery chłodnicze super store jako idealny sposób na magazynowanie
  119 Wyświetleń

  Kontener chłodniczy to sprzęt, który znacznie ułatwia nie tylko proces transportu produktów mrożonych i schłodzonych na duże odległości, ale może być używany jako instalacja stacjonarna. Taki sposób jego wykorzystania jest bardzo powszechny w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym.

  Czytaj więcej
 • Najczęstsze uszkodzenia i zużycie kontenerów
  Najczęstsze uszkodzenia i zużycie kontenerów
  278 Wyświetleń

  Kontenery morskie pomimo swojej mocnej i stabilnej konstrukcji, która zapewnia bezpieczeństwo transportu towarów na dalekie odległości czasem również ulegają uszkodzeniom. Dzieje się to z różnych przyczyn związanych z dalekimi podróżami, a także surowymi warunkami jakie panują w ich otoczeniu. Są to między innymi warunki atmosferyczne, ciężkie maszyny, które służą do ich przeładowywania czy sam transport. Uszkodzenia te bywają cięższe bądź lżejsze, a także zewnętrzne i wewnętrzne.

  Czytaj więcej
 • Wynajem kontenerów - wskazówki
  Wynajem kontenerów - wskazówki
  192 Wyświetleń

  Kontenery morskie zostały wynalezione do transportu towarów na duże odległości. Dzięki temu są trwałe, niezawodne, łatwe w użyciu, dobrze chronią zawartość przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi. Ponieważ posiadają dużą pojemność, wentylację, chłodzenie a czasem nawet system ogrzewania spełniają wymagania klientów. Dzięki tym wszystkim cechom wynajem kontenerów stał się bardzo popularną usługą.

  Czytaj więcej
 • Transport intermodalny w Polsce
  Transport intermodalny w Polsce
  231 Wyświetleń

  Transport intermodalny w Polsce to multimodalny transport od drzwi do drzwi z wykorzystaniem kilku rodzajów transportu, przygotowany i realizowany pod jednolitym zarządzaniem jednego ośrodka. Jego organizator na wszystkich etapach rozwoju i realizacji procesu transportowego celowo łączy działania wszystkich zaangażowanych w niego stron: właścicieli ładunków, przewoźników w celu przyspieszenia przewozu towaru i obniżenia całkowitych kosztów jego przewozu.

  Czytaj więcej
 • Maksymalna waga kontenera morskiego
  Maksymalna waga kontenera morskiego
  342 Wyświetleń

  Jaka jest maksymalna waga kontenera morskiego? Transport morski z początkiem 2021 roku zwrócił uwagę całości świata.

  Czytaj więcej
 • Kontenery do przechowywania lekarstw
  Kontenery do przechowywania lekarstw
  187 Wyświetleń

  Istnieją kontenery służące do przechowywania leków i innych tego typu preparatów w celu utrzymania ich w określonej temperaturze. Stosowanie odpowiednich pojemników do przechowywania leków jest bardzo ważne, ponieważ pomaga w utrzymaniu ich w bezpiecznym miejscu i z dala od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Co wiemy o takich kontenerach? 

  Czytaj więcej
 • Magazyn bez pozwolenia na budowę? To możliwe!
  Magazyn bez pozwolenia na budowę? To możliwe!
  201 Wyświetleń

  Magazyny są zwykle postrzegane jako budynki, w których przechowuje się towary i materiały. Taki magazyn bez pozwolenia na budowę jest naruszeniem prawa i może skutkować grzywnami i karami dla właściciela. Czy są jednak alternatywny, które również umożliwiają przechowywanie towarów, a jednocześnie nie wymagają załatwiania formalności?  

  Czytaj więcej
 • Naprawa kontenerów - czy jest opłacalna?
  Naprawa kontenerów - czy jest opłacalna?
  148 Wyświetleń

  Kontenery morskie czasem ulegają zniszczeniom. Są bowiem narażone na wpływ szkodliwych czynników atmosferycznych czy też na uszkodzenia mechaniczne. Czy w takim wypadku warto kontener naprawiać, czy może lepiej zakupić nowy egzemplarz? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie 

  Czytaj więcej
 • Kupuj lub wynajmuj używane kontenery i chroń środowisko
  Kupuj lub wynajmuj używane kontenery i chroń środowisko
  132 Wyświetleń

  Wykorzystanie kontenerów we współczesnym świecie gwałtownie wzrosło. Są używane w wielu różnych branżach i stały się istotną częścią naszego społeczeństwa. Wykorzystywano je do długoterminowego przechowywania, jako tymczasowe mieszkanie i do transportu towarów na całym świecie. Doprowadziło to jednak do wzrostu liczby skrzyń wyrzucanych po użyciu. W jaki sposób można temu zapobiec? 

  Czytaj więcej
 • Kontenery jako mieszkania dla uchodźców?
  Kontenery jako mieszkania dla uchodźców?
  122 Wyświetleń

  Jakiś czas temu w środowisku architektonicznym i urbanistycznym pojawił się nowy trend. Chodzi o to, by z kontenerów morskich budować mieszkania dla uchodźców. Kontenery są tanim, trwałym i mobilnym rozwiązaniem, które zapewni schronienie tym, którzy tego najbardziej potrzebują. Temat powrócił zwłaszcza teraz, gdy trwa wojna w Ukrainie, dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej praktycznym aspektom takiego rozwiązania. 

  Czytaj więcej
 • Sztaplowanie - co to takiego?
  Sztaplowanie - co to takiego?
  103 Wyświetleń

  Szukając informacji o kontenerach, na pewno spotkałeś się nieraz z pojęciem sztaplowanie. Czym ono dokładnie jest? Jak właściwie korzystać z tej strategii? Zapraszamy do lektury naszego poradnika! 

  Czytaj więcej
Showing 1 to 12 of 154 (13 Pages)
Blog navigation

Skontaktuj się z nami!

Kontakt

produkcja@ecocontainers.com

Łukasz Niewiadomski

+48 607 773 891

Heliodor Szczęsny

+48 603 708 029

Lokalizacja

ul. Ku Ujściu 51

80-701 Gdańsk

Dostępność

pon.-piąt. 7:00 – 15:00

sob.-niedz. nieczynne

AKTUALNOŚCI