AKTUALNOŚCI

 • Zakup używanego kontenera - o czym należy pamiętać?
  Zakup używanego kontenera - o czym należy pamiętać?
  388 Wyświetleń

  Kontener posiada wiele zastosowań. Jego zaletą jest to iż może służyć przez bardzo długi okres. Na przestrzeni lat kontenery ulegają eksploatacji, stąd po jakimś czasie stają się kontenerami używanymi. Nabycie kontenera używanego pomimo nienajlepszej wizualnej prezencji niesie ze sobą wiele korzyści.  Przed zakupem warto jednak zwrócić uwagę na kilka niuansów, które z praktycznego punktu widzenia mogą mieć szczególne znaczenie.

  Czytaj więcej
 • Kontenery chłodnicze super store jako idealny sposób na magazynowanie
  Kontenery chłodnicze super store jako idealny sposób na magazynowanie
  297 Wyświetleń

  Kontener chłodniczy Super Store to rodzaj kontenerów, który pomieści znacznie większe ilości ładunków niż standardowa chłodnia. Oprócz swojej zwiększonej pojemności posiada znacznie więcej zalet, do których zalicza się m.in.: mobilność czy ekonomiczność, a także łatwość obsługi. Kontenery te są modułowe oraz posiadają wysokiej klasy agregaty zasilające.

  Czytaj więcej
 • Najczęstsze uszkodzenia i zużycie kontenerów
  Najczęstsze uszkodzenia i zużycie kontenerów
  486 Wyświetleń

  Kontenery morskie są na co dzień narażone na działania eksploatacyjne związane z warunkami atmosferycznymi panującymi na zewnątrz. Przez to często ulegają różnego rodzaju uszkodzeniom i zużyciu. Rodzaje zużycia mają różny stopień i często po drobnej naprawie sprawiają, że kontener nadaje się do ponownego użytku będąc przy tym atrakcyjnym cenowo.

  Czytaj więcej
 • Wynajem kontenerów - wskazówki
  Wynajem kontenerów - wskazówki
  351 Wyświetleń

  Wynajem kontenerów to coraz popularniejsza usługa. Jest to tańsze od zakupu kontenerów i pozwala na nabycie kontenera mniejszym firmom czy osobom prywatnym. Można wynająć kontenery w różnym stanie, zazwyczaj używane. Dzięki temu dajemy im nowe życie. 

  Czytaj więcej
 • Maksymalna waga kontenera morskiego
  Maksymalna waga kontenera morskiego
  960 Wyświetleń

  Każdy kontener morski ma swoją wagę. Jest ona istotna przy ustalaniu wszelkich limitów na kontenerowcach. Ma na nią wpływ przede wszystkim wielkość kontenera. Dowiedz się więcej!

  Czytaj więcej
 • Kontenery do przechowywania lekarstw
  Kontenery do przechowywania lekarstw
  230 Wyświetleń

  Farmaceutyka to obecnie prężny biznes, który aby sprawnie funkcjonować musi zapewniać najwyższe standardy produktów, które są sprzedawane. Produkty te, a dokładniej leki potrzebują idealnych warunków do przechowywania i transportu, gdyż odpowiadają za utrzymanie zdrowia. Do tego służą odpowiednie kontenery, których rolą jest zapewnienie optymalnych warunków termicznych i ochronnych przez cały czas.

  Czytaj więcej
 • Magazyn bez pozwolenia na budowę? To możliwe!
  Magazyn bez pozwolenia na budowę? To możliwe!
  334 Wyświetleń

  Magazyn bez pozwolenia na budowę to alternatywa dla tradycyjnych hal, w których muszą być dopięte wszelkie prawne formalności. Kontenery zapewniają taką możliwość. Można kupić kontener pod własny magazyn bądź wynająć konkretny magazyn, który stoi w danej lokalizacji. Opcji jest kilka i żadna nie wymaga pozwolenia na budowę.

  Czytaj więcej
 • Naprawa kontenerów - czy jest opłacalna?
  Naprawa kontenerów - czy jest opłacalna?
  185 Wyświetleń

  Kontenery z racji swojego docelowego przeznaczenia w surowej branży jaką jest transport morski i drogowy ulegają czasami zniszczeniom z racji ciągłego przekładania przez ciężkie maszyny. Uszkodzenia kontenerów zatem bywają lżejsze bądź cięższe. Warto wiedzieć czy naprawa jest opłacalna i w jakich przypadkach lepiej zdecydować się na nabycie innego kontenera.

  Czytaj więcej
 • Kupuj lub wynajmuj używane kontenery i chroń środowisko
  Kupuj lub wynajmuj używane kontenery i chroń środowisko
  169 Wyświetleń

  Ilość kontenerów w użytku na przestrzeni lat znacznie wzrosła dzięki czemu pojawiło się wiele stalowych pojemników, które zalegałyby na wysypiskach, co stanowiłoby problem. Kontenery na szczęście mają długi czas eksploatacji, dzięki czemu można je naprawiać bądź modyfikować a następnie kupować bądź wynajmować przez bardzo długi czas.

  Czytaj więcej
 • Kontenery jako mieszkania dla uchodźców?
  Kontenery jako mieszkania dla uchodźców?
  161 Wyświetleń

  Jakiś czas temu w środowisku architektonicznym i urbanistycznym pojawił się nowy trend. Chodzi o to, by z kontenerów morskich budować mieszkania dla uchodźców. Kontenery są tanim, trwałym i mobilnym rozwiązaniem, które zapewni schronienie tym, którzy tego najbardziej potrzebują. Temat powrócił zwłaszcza teraz, gdy trwa wojna w Ukrainie, dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej praktycznym aspektom takiego rozwiązania. 

  Czytaj więcej
 • Ładowność kontenerów morskich
  Ładowność kontenerów morskich
  109 Wyświetleń

  Ładowność kontenera różni się od siebie w zależności od jego wielkości. Jest to ilość towaru jaka maksymalnie może się zmieścić w danym kontenerze. Warto więc wiedzieć ile maksymalnie załadunku można zmieścić do danego kontenera.

  Czytaj więcej
 • Domek letniskowy z kontenera? Tak!
  Domek letniskowy z kontenera? Tak!
  152 Wyświetleń

  Dom z kontenera to alternatywa dla budownictwa tradycyjnego. Mogą one być zarówno małym mieszkankiem letniskowym jak i połączone modułowo stanowić znaczną powierzchnię dorównującą tradycyjnemu domowi. Ich zaletą jest mobilność i możliwość postawienia w dowolnym miejscu.

  Czytaj więcej
Showing 1 to 12 of 91 (8 Pages)
Blog navigation

Skontaktuj się z nami!

Kontakt

produkcja@ecocontainers.com

Łukasz Niewiadomski

+48 607 773 891

Heliodor Szczęsny

+48 603 708 029

Lokalizacja

ul. Ku Ujściu 51

80-701 Gdańsk

Dostępność

pon.-piąt. 7:00 – 15:00

sob.-niedz. nieczynne

AKTUALNOŚCI