Kontenery - Eco Containers

Kontenery morskie - najważniejsze informacje

kontener morski

Kontenery morskie - najważniejsze informacje

Kontenery morskie istnieją od dawna i nadal będą integralną częścią branży logistycznej. Zapewniają łatwe przechowywanie i transport towarów. Kontenery morskie występują w wielu różnych rozmiarach, ale wszystkie mają te same cechy konstrukcyjne, co czyni je idealnymi do powyższych zastosowań. Przedstawiamy wpis, w którym zebraliśmy same najważniejsze informacje dotyczące kontenerów morskich

Kontenery morskie - budowa

Kontenery morskie to duże, metalowe skrzynie. Mają zwykle kształt prostokąta z czterema ścianami, dwojgiem drzwi i dachem. Występują w różnych rozmiarach (20'-40') i długościach (8'-10'). Wykonane są z blach stalowych, które są zespawane ze sobą na krawędziach, tworząc mocny pojemnik. Jedne drzwi znajdują się po lewej stronie, a drugie po prawej stronie każdego kontenera. Są dostępne w wielu różnych kształtach i rozmiarach.  

Wymiary kontenerów morskich

Kontenery morskie są dostępne w różnych rozmiarach. Wymiary kontenerów morskich są jednak znormalizowane, aby ułatwić ich transport. Kontenery mają około 8 stóp wysokości, 8 stóp szerokości i 20 do 40 stóp długości. Wysokość kontenera wynika z tego, że musi zmieścić się pod mostem o wysokości 8,5 metra. Szerokość zależy od tego, ile kontenerów można umieścić na pokładzie statku, więc kontener zwykle ma od ośmiu do dziesięciu stóp szerokości. Długość różni się w zależności od rodzaju ładunku, który chcesz przewieźć, ale zwykle wynosi od 20 do 40 stóp. Kontenery morskie można ustawiać jeden na drugim podczas transportu statkiem. 

Rodzaje kontenerów morskich

Istnieje wiele różnych rodzajów kontenerów o różnym przeznaczeniu - niektóre mają dach, inne nie, niektóre mają jedne drzwi, inne więcej, poza tym kontenery mogą mieć różne wymiary lub posiadać specjalne wyposażenie. Pierwszym typem kontenera morskiego jest kontener uniwersalny, który zwykle wykorzystywany jest do przewozu ładunków drobnicowych. Kontener chłodniczy to drugi rodzaj kontenera morskiego, który może być używany do transportu łatwo psujących się artykułów, takich jak żywność, leki i chemikalia. Kontenery typu open top (z otwartym dachem) to trzeci rodzaj kontenera morskiego, który może być używany do transportu towarów przy niewielkiej ochronie przed żywiołami. Kontenery typu high-cube to czwarty rodzaj kontenerów morskich, które mają większą wysokość niż szerokość lub długość, co czyni je idealnymi do wysyłki dużych przedmiotów, takich jak maszyny lub pojazdy. 

Zastosowanie kontenerów morskich

Kontenery morskie można wykorzystywać na wiele różnych sposobów. Jednym z najpopularniejszych jest wykorzystanie ich jako magazyn do przechowywania sprzętu. Kontenery morskie to też doskonała opcja do zastosowania w transportowej branży żeglugowej. Są ekonomiczne i przyjazne dla środowiska, dlatego warto inwestować w ich zakup lub wypożyczenie.