Kontenery - Eco Containers

Kontenery chłodnicze - podstawowe informacje

kontener chłodniczy

Kontenery chłodnicze - podstawowe informacje

Kontenery chłodnicze wykorzystuje się na szeroką skalę w handlu i przemyśle. Stanowią ważny element łańcucha dostaw i napędzają globalną gospodarkę. Codziennie przemierzają setki mil po morzach i oceanach. To dzięki nim możesz cieszyć się dobrze zaopatrzonymi sklepami i restauracjami. Warto wiedzieć o nich nieco więcej, dlatego zebraliśmy w naszym artykule wszystkie niezbędne informacje.

Kontenery chłodnicze - historia

Kontenery chłodnicze są naprawdę istotne dla globalnej gospodarki. Stanowią element łańcucha dostaw żywności, który odpowiada za transport i przechowywanie towarów łatwo psujących się. Kontenery chłodnicze są używane od ponad wieku, odkąd w 1877 r. do Londynu dotarła z Argentyny pierwsza partia mrożonej amerykańskiej wołowiny. Dziś są one powszechnie produkowane i wykorzystywane w transporcie morskim, lądowym, a także w magazynowaniu.

Kontenery chłodnicze a morskie

Kontener chłodniczy to rodzaj kontenera transportowego, który jest specjalnie zaprojektowany do przechowywania jego zawartości w temperaturze poniżej temperatury otoczenia. Kontener chłodniczy ma więc takie same właściwości, jak inne kontenery morskie, ale z dodatkową funkcją pozwalającą na jego schłodzenie. Oznacza to, że może przewozić towary zimne lub łatwo psujące się artykuły spożywcze na duże odległości.

Zastosowanie kontenerów chłodniczych

Kontenery chłodnicze mają trzy główne funkcje:

1) Mogą służyć jako tymczasowe miejsce do przechowywania łatwo psujących się towarów, które muszą być chłodne i świeże, zanim dotrą do miejsca docelowego.

2) Mogą być również używane jako miejsce do długoterminowego przechowywania towarów łatwo psujących się, takich jak mięso, produkty mleczne i mrożonki.

3) Mogą również służyć jako środki transportu przewożące towary z miejsca na miejsce.

Kontenery chłodnicze mają wiele zastosowań w różnych sektorach gospodarki. Na przykład są używane przez supermarkety do przechowywania świeżej żywności, przez restauracje do przechowywania mrożonej żywności, a przez hotele do przechowywania kostek lodu.

Działanie kontenerów chłodniczych

Kontener chłodniczy to kontener wyposażony w sprzęt chłodniczy. Zadaniem tego sprzętu jest utrzymanie temperatury na pożądanym poziomie, zwykle poniżej punktu zamarzania wody, dla przedmiotów znajdujących się w pojemniku. Aby utrzymać niską temperaturę otoczenia, kontenery chłodnicze muszą być chłodzone przez jednostki klimatyzacyjne, które zostały zaprojektowane tylko do tego zadania. Z tego powodu kontenerowce-chłodnie mają na pokładzie jednostki klimatyzacyjne, które mogą je stale schładzać do -30 stopni Celsjusza podczas ich podróży przez ocean. Na koniec warto podkreślić, że kontenery tego typu występują w różnych konstrukcjach i rozmiarach w zależności od potrzeb przewożonego ładunku i mogą być klasyfikowane na podstawie sposobu ich działania – chłodzone powietrzem, wodą lub parą.