Kontenery - Eco Containers

Kontener chłodniczy - wynajem czy sprzedaż, co się bardziej opłaca?

kontener chłodniczy

Kontener chłodniczy – wynajem czy sprzedaż? Co się bardziej opłaca?

Wizja posiadania własnej mobilnej chłodni pociąga wielu przedsiębiorców. Poszukując kontenerów chłodniczych, trafiają oni jednak na dwa rodzaje ogłoszeń - kontener chłodniczy wynajem oraz kontenery chłodnicze sprzedaż. Czy któraś opcja jest lepsza od drugiej? I co wypada korzystniej finansowo? Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej tym zagadnieniom.

Kontenery chłodnicze sprzedaż – dla kogo?

Kontener chłodniczy to bardzo specyficzny obiekt. Niektóre branże nie potrzebują go w ogóle, inne zaś niemal nie mogą się bez niego obejść. W drugiej części zdania mowa np. o branży spożywczej, handlowej czy farmaceutycznej. Kontener chłodniczy będzie więc wybawieniem chociażby dla restauracji. Jak już wspomnieliśmy, jedną z możliwości jego nabycia jest kupno. To zwykle pierwsze, co przychodzi przedsiębiorcom do głowy. Do zalet takiego rozwiązania należy niewątpliwie fakt, że zyskujemy kontener chłodniczy na własność na nieograniczony okres czasu. Nie musimy obawiać się o wypowiedzenie umowy czy też zaprzątać sobie głowy pamiętaniem o comiesięcznym czynszu. Z drugiej strony, gdy chcemy nabyć kontener chłodniczy, sprzedaż wiąże się z jednorazową większą inwestycją. Dla niektórych firm nie będzie to problem, inne jednak mogą w danej chwili nie mieć wystarczającej ilości środków. Powstaje więc pytanie, czy odwlekać decyzję o kupnie kontenera w nieskończoność, czy może skorzystać z innych opcji. Być może jeśli szybciej chcemy zacząć używać kontener chłodniczy, wynajem sprawdzi się u nas równie dobrze.

Kontener chłodniczy wynajem – z czym się wiąże?

Duże, dobrze prosperujące przedsiębiorstwo zwykle może sobie pozwolić na zakup kontenera. Prawdopodobnie będzie on i tak w stałym użytku, a firmą nie zmieni przez dłuższy czas swojej lokalizacji. Inaczej sprawa wygląda, gdy firma jest mała, nowa na rynku, ma niepewną sytuację czy po prostu działa sezonowo. Wtedy wynajem kontenera wydaje się idealnym rozwiązaniem. Kontener można wynająć krótko- lub długoterminowo. Istnieje też możliwość korzystania z niego tylko przez część roku. Oczywiście za dzierżawę kontenera należy płacić czynsz, jednak nie jest to duży jednorazowy wydatek. Pozwala to na lepszą kontrolę płynności finansowej. Co więcej, odpadają wtedy koszty konserwacji skrzyni czy też agregatu. Wynajem może też być dobrą opcją na wypróbowanie, jak działają kontenery chłodnicze. Po stwierdzeniu, że są przydatne w firmie oraz po ustabilizowaniu się sytuacji finansowej, można w dowolnym momencie zdecydować się jednak na kupno konstrukcji.

Co wybrać? 

A więc odpowiedzmy sobie na tytułowe pytanie. Kontener chłodniczy - wynajem czy sprzedaż? Z której oferty lepiej skorzystać? Ciężko być tu jednoznacznym. To nie jest bowiem tak, że jedna opcja jest zawsze dobra, a druga jednoznacznie zła. Wszystko zależy od sytuacji danej firmy. Nie chodzi tylko o finanse, ale o wiele obszarów, w tym np. sezonowość działania. Warto na spokojnie przeanalizować wszystkie aspekty, a w razie potrzeby skonsultować się z przedstawicielem firmy obracającej kontenerami. Jego profesjonalne doradztwo może okazać się naprawdę nieocenione!