Kontenery - Eco Containers

Kontener chłodniczy używany - czy warto taki kupić?

kontener chłodniczy

Kontener chłodniczy używany – czy warto taki kupić? 

Kontenery chłodnicze pozwalają bezpiecznie przechowywać towary, które wymagają specjalnego traktowania. Firmy, które stoją przed decyzją o zaopatrzenie się w jeden z nich, mają do wyboru różne opcje. Mogą kupić egzemplarz zupełnie nowy, ale również kontener chłodniczy używany. Czy warto brać takie rozwiązanie pod uwagę?

Kontener chłodniczy – inwestycja, której nie pożałujesz 

Kontenery chłodnicze morskie jeszcze nie tak dawno były o wiele mniej popularne. Nie każdy wie, że zaledwie 60 lat temu nie używano jeszcze nawet "zwykłych" kontenerów morskich. Dziś jednak są one podstawowym narzędziem w transporcie morskim. Gdy dany towar wymaga przechowywania w chłodniejszej temperaturze, do jego przewiezienia używany jest kontener chłodniczy z agregatem. Z czasem zorientowano się, że kontenery te mogą służyć nie tylko do transportu wodnego. Po przewiezieniu ich samochodem i ustawieniu w konkretnym miejscu stają się po prostu użytecznymi magazynami. 

Dlatego też na tego typu zakup zdecydowało się wiele firm. Doceniają one zalety tej formy składowania towarów, m.in. właśnie mobilność kontenera. Z pewnością Ty również nie będziesz żałować, gdy zdecydujesz się na kupienie kontenera dla potrzeb swojej firmy. Zyskasz miejsce do przechowywania i pojemnik do transportu w jednym. Bez zamartwiania się o takie kwestie, jak pozwolenie na budowę stacjonarnego magazynu.

Kontener chłodniczy używany czy nowy? Czy istnieją jakieś różnice? 

Rynek kontenerów chłodniczych bardzo prężnie się rozwija. W zaledwie kilkadziesiąt lat te metalowe skrzynie wypracowały sobie mocną pozycję na rynku polskim. W ofercie ma je dziś mnóstwo firm. Zajmują się one zarówno produkcją, jak i wyłącznie obrotem kontenerami. Są to również używane kontenery chłodnicze samochodowe i morskie. Przedsiębiorstwa sprzedające kontenery często bowiem też odkupują je od innych podmiotów. 

Czy kontener chłodniczy używany to dobra opcja? Z pewnością do jej zalet należy korzystna cena. Egzemplarze z drugiej ręki są tańsze, niż te świeżo schodzące z linii produkcyjnej. Dla niektórych firm, zwłaszcza tych młodych lub małych, ma to ogromne znaczenie. Nierzadko dysponują one po prostu mniejszym budżetem. Powstają jednak obawy o jakość takiego kontenera. Na szczęście zazwyczaj są one nieuzasadnione. Używana chłodnia, jeśli o nią odpowiednio dbano, będzie sprawna jak nowa. Bardzo często zużycie widać jedynie w warstwie estetycznej lub zużyciu drobnych pojedynczych części. Na to można jednak zaradzić, oddając kontener do odnowienia.

Skąd wziąć kontener chłodniczy używany?

Zakup egzemplarza z drugiej ręki może ułatwić dostęp do nich firmom o mniejszym potencjale finansowym. Często to dla nich jedyna szansa, by mieć kontener na własność. Warto jednak, by szukały one kontenerów w sprawdzonych źródłach. Ogłoszenia typu "kontener morski chłodnia sprzedam" zamieszczane przez osoby prywatne to niekoniecznie najlepszą opcja. Nigdy nie masz gwarancji, w jakim kontener jest stanie i jaka jest jego przeszłość. Zupełnie inaczej sprawa wygląda w przypadku renomowanych firm. One zawsze dbają o jakość kontenerów i ich regularny przegląd. Decydując się na zakup takim źródle, nie musisz się niczego obawiać i szybko możesz cieszyć się sprawnym używanym kontenerem.