Kontenery - Eco Containers

Kontener chłodniczy - czy warto z niego korzystać?

kontener chłodniczy

Kontener chłodniczy – czy warto z niego korzystać?

Zanim produkty spożywcze trafią do sklepów i restauracji, muszą być gdzieś przechowywane. Wiele z nich wymaga specjalnych warunków, np. konkretnej temperatury. Jednym z miejsc, które przychodzi w takiej sytuacji z pomocą, jest kontener chłodniczy. Czy warto skorzystać z tej opcji? Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości. 

Kontener chłodniczy – w jakich sytuacjach się przydaje? 

Czy kontener chłodniczy może zastąpić stacjonarną chłodnię? Nad odpowiedzią na to pytanie zastanawia się wiele osób. Zazwyczaj są to przedsiębiorcy związani z takimi branżami jak branża spożywcza, którzy na co dzień potrzebują przechowywać gdzieś używane produkty. Okazuje się, że kontenery chłodnicze radzą sobie w roli magazynów bardzo dobrze. Kontener chłodniczy 40 stopowy mieści sporą ilość towarów, która będzie zupełnie wystarczająca dla wielu typów działalności. 

Co więcej, nazwy "kontener chłodniczy" czy też "chłodnia kontenerowa" bywają mylące. Sugerują, że w skrzyni może panować jedynie niska temperatura. Nie jest to prawdą. Zakres temperatur, na jaki pozwala agregat, to od -30 do +30 stopni Celsjusza. Kontener chłodniczy z agregatem może więc posłużyć również za miejsce składowania tych towarów, które wymagają temperatury wyższej niż pokojowa.

Chłodnia kontenerowa – korzyści 

Kontenery chłodnicze ze względu na swoją budowę posiadają liczne zalety. To właśnie one sprawiają, że tak wiele osób z nich korzysta. Przede wszystkim, chłodnia kontenerowa jest mobilna. Można przewozić ją z miejsca na miejsce. Jest to przydatne w dwóch aspektach. Po pierwsze kontener chłodniczy może służyć do transportu towarów. Rozwiązuje to kłopot przewożenia wszystkich tych produktów, które wymagają specjalnych warunków. Po drugie, daje dużą swobodę zmiany lokalizacji prowadzonej działalności. 

Co więcej, posiadanie kontenera chłodniczego nie wymaga pozwolenia na budowę czy też innych zezwoleń. Znacznie skraca to więc sam proces pozyskiwania chłodni na swoje potrzeby. Oszczędza też sporej ilości biurokracji, na którą nie każdy przedsiębiorca ma czas. Jeśli dana osoba chce zacząć używać kontenerów chłodniczych, ma o wiele prostsze opcje niż budowa wielkiej hali. Można zdecydować się na zakup lub wynajem. Oczywiście te rozwiązania również będą wiązać się z wypełnianiem formalności, jednak będzie ich nieporównywalnie mniej.

Kontenery chłodnicze mogą pełnić rolę magazynu oraz pojemnika transportowego. Ich zakup możliwy jest prawie "od ręki", a koszty niższe niż budowa własnej hali. Warto więc rozważyć opcję skorzystania właśnie z kontenera chłodniczego i sprawdzić, czy okaże się on dobrym rozwiązaniem w danej sytuacji.