Kontenery - Eco Containers

Charakterystyka spedycji kontenerowej

kontener morski

Charakterystyka spedycji kontenerowej

Co może być transportowane?

Osoby rekomendujące taki wariant zauważają, że spedycja kontenerowa jest m.in. wyjątkowo uniwersalna. Wszak tym właśnie sposobem mogą być transportowane przeróżne towary. Nic nie stoi na przeszkodzie, by przewożone były produkty sypkie oraz tak samo płynne. Co jeszcze znajduje się w uniwersalnych kontenerach od sprawdzonych producentów? Są to także produkty zapakowane np. w kartony. Okazuje się, że to znakomita opcja dla osób, które chcą przetransportować nie tylko małe rzeczy, ale także asortyment duży i jednocześnie ciężki. Wszak spedycja kontenerowa to sposób pozwalający na przewożenie maszyn, urządzeń, różnego sprzętu itp. Wbrew temu, co sądzą niektórzy, taki wariant nadaje się także do towarów ponadgabarytowych. Jest to zaś możliwe, ponieważ na rynku znajdują się bardzo dobre firmy zajmujące się tym zagadnieniem. Z jednej strony nie brakuje fachowców produkujących porządnej jakości kontenery. To nie wszystko. Na naszym rynku są także podmioty, które potrafią zagwarantować usługi transportowe na najwyższym możliwym poziomie. Warto w tym miejscu zauważyć, że stosowane są natomiast rozmaite kontenery. Na co można się zdecydować? To np. elementy przeznaczone do ogólnego zastosowania. Świetnie sprawdzają się np. w przypadku przewożenia towarów sypkich itp. Jakie jeszcze kontenery są stosowane przez fachowców w czasie realizowania transportu? Warto tutaj wspomnieć o elementach z otwieranymi dachami. Można je użyć np. do przewożenia dużych i ciężkich maszyn. W branży stosuje się również kontenery typu high cube. Czym się cechują? Są to kontenery o podwyższonej wysokości. Dzięki nim można swobodnie transportować np. rozmaite palety. Bardzo powszechnie stosowane są także kontenery, które pozwalają monitorować temperaturę. A przecież nie brakuje asortymentu, który w czasie transportu musi mieć zapewnione odpowiednie warunki na tej płaszczyźnie. Wyróżniamy np. kontenery chłodnicze, ogrzewane lub termiczne.

Bardzo duże bezpieczeństwo i atrakcyjne ceny

Dlaczego obecnie spedycja kontenerowa jest tak popularna? Nie da się ukryć, że wpływ na występowanie tego zjawiska ma minimum kilka czynników. Przede wszystkim spedycja kontenerowa gwarantuje bardzo duże bezpieczeństwo transportowanych towarów. Od razu warto wspomnieć o jednej rzeczy. "Spedycja" to pojęcie znacznie szersze niż "transport". W tym drugim przypadku chodzi przede wszystkim o przewiezienie danego asortymentu z jednej lokalizacji do drugiej. Natomiast spedycja to kompleksowa organizacja całego przedsięwzięcia. Chodzi tutaj m.in. o załatwienie rozmaitych formalności itp. Dla fachowców - zajmujących się tym tematem - spore znaczenie ma także dokładne zabezpieczenie transportowanego towaru. Kontenery są odpowiednio dopasowane do danego asortymentu. Poza tym są umiejętnie zaplombowane. Zasadniczo nie ma zatem ryzyka, że towar zostanie ukradziony lub uszkodzony… Tak naprawdę dostęp do konkretnego asortymentu ma odbiorca lub urzędnicy (w uzasadnionych przypadkach - chodzi nam np. o przedstawicieli Urzędu Celnego). Dodatkowo spedycja kontenerowa jest wybierana ze względu na warunki finansowe. Można bowiem liczyć na atrakcyjne ceny na tej właśnie płaszczyźnie. A dla dużej liczby osób ta sprawa ma spore znaczenie. Nie da się ukryć, że spedycja kontenerowa jest popularna także ze względu na czas. O co tutaj jednak dokładnie chodzi? Czasami dostarczenie towaru z jednej lokalizacji do drugiej wymaga zastosowania różnych środków transportu. Jeśli spedycja kontenerowa będzie odpowiednio zorganizowana, to nie ma konieczności tracenia czasu np. na przeładowywanie towarów. Trzeba jednak oczywiście zadbać o to, by "następujące po sobie" środki transportu były przystosowane do zrealizowania tego właśnie zadania.

Spedycja kontenerowa - jak to wygląda w przypadku różnych form transportu?

Okazuje się, że spedycja kontenerowa może być zastosowana w wielu wariantach. Jakich konkretnie? Chodzi o takie opcje, jak transport drogowy, kolejowy oraz morski. Czym cechują się poszczególne warianty? Drogowa spedycja kontenerowa to przede wszystkim krótki czas oczekiwania na towary. Ma to znaczenie z punktu widzenia dostawcy i odbiorcy. Stosuje się tutaj specjalne ciągniki siodłowe z naczepami, które są natomiast przystosowane do mocowania kontenerów. Kolejowa spedycja kontenerowa jest wybierana m.in. przez Klientów, którzy chcą coś przetransportować na znaczne odległości. Jest to również alternatywa w przypadku towarów, których waga przekracza dopuszczalne normy (w aspekcie transportu drogowego). Do przewożenia kontenerów stosuje się tutaj odpowiednie platformy lub wagony. Możliwa jest także morska spedycja. Dlaczego warto zdecydować się na taką opcję? Ze względu na warunki finansowe, bezpieczeństwo i dużą uniwersalność. W tym aspekcie stosuje się profesjonalne kontenerowce. Dzięki temu transportowana może być nie tylko drobnica, ale także produkty stosunkowo duże oraz ciężkie.