• Kontener open sided - czym jest i gdzie się go stosuje?
  Kontener open sided - czym jest i gdzie się go stosuje?
  82 Wyświetleń

  Na rynku dostępnych jest wiele różnych typów kontenerów. Jednym z nich jest kontener z otwartym bokiem, inaczej kontener typu open sided. Czym się charakteryzuje i do czego nadaje się najlepiej? Temu tematowi przyglądamy się bliżej w dzisiejszym artykule. 

  Czytaj więcej
 • Kontener chłodniczy - to musisz o nim wiedzieć
  Kontener chłodniczy - to musisz o nim wiedzieć
  66 Wyświetleń

  Kontenery chłodnicze to najczęstszy rodzaj transportu luzem towarów łatwo psujących się, takich jak owoce, warzywa i produkty mięsne. Są praktyczne, ekonomiczne i usprawniają łańcuch dostaw na całym świecie. W budowie różnią się jednak nieco od uniwersalnych kontenerów morskich i lotniczych, dlatego stanowią bardzo ciekawe zagadnienie do analizy. 

  Czytaj więcej
 • Kontener lotniczy - do czego służy?
  Kontener lotniczy - do czego służy?
  63 Wyświetleń

  Kontener powietrzny, zwany też lotniczym, to rewolucyjny sposób transportu towarów. Eliminuje potrzebę korzystania z samochodów ciężarowych i pociągów. Kontenery lotnicze obok morskich stanowią główny sposób wysyłki dużej ilości towarów za granicę i można śmiało stwierdzić, że są w nieustannym ruchu. Zapraszamy do zapoznania się z opracowanymi przez nas podstawowymi informacjami na temat tego rodzaju kontenerów.  

  Czytaj więcej
 • Kontener morski - definicja i zastosowanie
  Kontener morski - definicja i zastosowanie
  53 Wyświetleń

  Kontenery morskie są nieodzowną częścią branży transportu ładunków. Wysoki poziom bezpieczeństwa, możliwość transportu towarów przez wszystkie rodzaje terenu oraz możliwość ich ponownego wykorzystania sprawiają, że są one niezbędne w handlu światowym. Warto więc dowiedzieć się więcej o budowie oraz przeznaczeniu kontenerów, aby nadążać za wszystkimi trendami w branży transportowej. 

  Czytaj więcej
 • Kontenery - nie tylko transport paczek z Chin!
  Kontenery - nie tylko transport paczek z Chin!
  52 Wyświetleń

  Kontenery morskie to najpopularniejsza forma transportu towarów. Są również bardzo opłacalne. Wykorzystanie kontenerów morskich nie ogranicza się jednak tylko do transportu towarów. Mogą być również wykorzystywane do innych celów. W tym artykule przyjrzymy się mniej i bardziej typowym zastosowań kontenerów. 

  Czytaj więcej
 • Kontener chłodniczy - dlaczego jest taki ważny dla handlu?
  Kontener chłodniczy - dlaczego jest taki ważny dla handlu?
  47 Wyświetleń

  Kontenery chłodnicze to doskonały sposób na przewożenie żywności i innych towarów. Są bardziej wydajne niż inne metody transportu i mogą być używane zarówno do krótkotrwałego, jak i długoterminowego przechowywania. Tak naprawdę można je wykorzystać na wiele sposobów. W tej sekcji szczegółowo przyjrzymy się kontenerom chłodniczym i ich roli w światowym handlu. 

  Czytaj więcej
 • Kontenerowy transport lotniczy - branża z przyszłością
  Kontenerowy transport lotniczy - branża z przyszłością
  38 Wyświetleń

  Powszechnym zastosowaniem żeglugi powietrznej jest transport towarów na całym świecie, co zwykle odbywa się za pomocą samolotów cargo. Wysyłka lotnicza to opłacalny środek transportu, jeśli chodzi o przewożenie towarów na duże odległości. Wykorzystywane są do tego kontenery lotnicze, do których można załadować niemal dowolny rodzaj towarów. Dowiedz się więcej o transporcie kontenerów drogą powietrzną. 

  Czytaj więcej
 • Naprawa i serwis kontenerów - jak się odbywa?
  Naprawa i serwis kontenerów - jak się odbywa?
  42 Wyświetleń

  Kontener to duża metalowa skrzynia, która służy do transportu towarów i materiałów. Jest zwykle wykonany ze stali i używany w transporcie międzynarodowym. Kontenery są produkowane przez producentów, a następnie dzierżawione przez firmy żeglugowe, które ładują je i wysyłają w drogę do portów na całym świecie. W tym artykule omówimy proces kontroli i naprawy kontenerów.  

  Czytaj więcej
 • Transport kontenerowy - wady i zalety
  Transport kontenerowy - wady i zalety
  54 Wyświetleń

  Wykorzystanie kontenerów do transportu jest stosunkowo nowym zjawiskiem. Istnieje dopiero od około 60 lat. Ale w tym krótkim czasie zrewolucjonizowało sposób, w jaki przenosimy rzeczy z miejsca na miejsce. Zalety oraz wady transportu kontenerowego są liczne i zróżnicowane. W tym artykule omówimy wszystkie plusy i minusy transportu kontenerowego, abyś mógł podjąć świadomą decyzję, zanim zdecydujesz się na tę metodę wysyłki swoich produktów na całym świecie. 

  Czytaj więcej
 • Transport morski i kontenerowy
  Transport morski i kontenerowy
  51 Wyświetleń

  Transport morski i kontenerowy     Transport morski to handel towarami i usługami drogą morską. Jest to jeden z najstarszych i najważniejszych ekonomicznie sposobów transportu produktów na całym świecie. Istnieje wiele rodzajów transportu morskiego, w tym: transport kontenerowy, masowy, tankowcowy, statki wycieczkowe, statki towarowe. Dziś opowiemy więcej o transporcie morskim, jego historii oraz wadach i zaletach. 

  Czytaj więcej
 • Depot kontenerów - co to takiego?
  Depot kontenerów - co to takiego?
  42 Wyświetleń

  Jednym z najczęstszych sposobów transportu towarów jest użycie kontenera. Kontenery są zwykle transportowane statkami, pociągami i ciężarówkami. Depot kontenerowy to miejsce, w którym te kontenery są przechowywane i sortowane, zanim zostaną wysłane do miejsca docelowego. Sprawdź, co jeszcze warto o nich wiedzieć. 

  Czytaj więcej
 • Kontener używany czy nowy? Jaki wybrać?
  Kontener używany czy nowy? Jaki wybrać?
  44 Wyświetleń

  W branży spedycyjnej kontenery są od ponad pół wieku najpopularniejszym i najbardziej opłacalnym sposobem przewożenia towarów. Obecnie są wykorzystywane w każdej części łańcucha dostaw, od produkcji i dystrybucji po sprzedaż detaliczną. Na rynku sprzedawane są w stanie używanym lub nowym. Który rodzaj najlepiej wybrać?

  Czytaj więcej
Showing 37 to 48 of 123 (11 Pages)
Blog navigation

Skontaktuj się z nami!

Kontakt

produkcja@ecocontainers.com

Łukasz Niewiadomski

+48 607 773 891

Heliodor Szczęsny

+48 603 708 029

Lokalizacja

ul. Ku Ujściu 51

80-701 Gdańsk

Dostępność

pon.-piąt. 7:00 – 15:00

sob.-niedz. nieczynne

AKTUALNOŚCI