Kontener mieszkalny

Kontenery mieszkalne to perfekcyjna alternatywa dla domku letniskowego czy spędzania urlopu w domku mobilnym. Takiego kontenera mieszkalnego można swobodnie używać przez cały rok, a koszty jego dostosowania do niższych temperatur są minimalne. Dodatkowo, kontener jest znacznie bardziej przyjazny dla środowiska – do ustawienia go nie trzeba budować fundamentów jak w przypadku zwykłego domku letniskowego. 

Odpowiednio zaaranżowane wnętrze kontenera w pewien sposób przypomina pokój hotelowy lub niewielkie mieszkanie. Niezależnie od tego, czy zależy Ci na zmianie położenia ścian, innej aranżacji wnętrza czy też może jeszcze innych zmian, przystosowanie kontenera jest stosunkowo łatwe, a przede wszystkim tańsze niż modyfikacje wnętrza budynku. 

 

Dostosowanie kontenerów do potrzeb mieszkalnych

Jak przerobić kontener na wygodne mieszkanie? My to wiemy i kompleksowo pomożemy Ci w dostosowaniu kontenerów do celów typowo mieszkalnych. Jesteśmy w stanie przerobić praktycznie każdy kontener na taki, który sprawdzi się jako przestrzeń do zamieszkania. Jako firma mamy ponad 25 lat praktyki w zakresie handlu kontenerami i ich przeróbek! 

Na czym polega dostosowanie? Wykonamy zarówno montaż węzłów sanitarnych (łazienka, toaleta) jak również aranżację aneksu kuchennego (kran, lodówka, kuchenka). Zamontujemy także oświetlenie, okna oraz drzwi z odpowiednim zabezpieczeniem, dzięki którym kontener będzie mógł być użytkowany jak zwykłe mieszkanie. 

 

Luksusowe mieszkanie w kontenerze

Jeszcze niedawno brzmiałoby to najwyżej jak kiepski żart. Tymczasem dziś kontener to nie tylko tanie, tymczasowe mieszkanie, ale przede wszystkim nowoczesny i modny sposób na własne cztery kąty. Wśród zalet kontenerów wymienić należy przede wszystkim krótki czas przygotowania przestrzeni do mieszkania. Poza tym, kontener mieszkalny jest też znacznie bardziej przyjazny dla środowiska niż tradycyjne konstrukcje mieszkalne. 

Na całym świecie wnętrza kontenerów są aranżowane w sposób, którego nie powstydziliby się projektanci drogich apartamentów. Wystarczy choćby wspomnieć projekt Container City (ang. Miasto Kontenerów) usytuowany w Londynie czy kompleks domów studenckich w Utrechcie (Holandia). To najlepsze przykłady na to, że mieszkanie w kontenerowym domu przestaje być awangardą.

 

Kontener mieszkalny: wybór czy konieczność?

Kontener jako mieszkanie – czy to w ogóle ma rację bytu? Tak! Jak pokazują powyższe przykłady, wystarczy z głową zaprojektować przestrzeń we wnętrzu takiej konstrukcji, by móc cieszyć się poziomem komfortu porównywalnym z tradycyjnymi lokalami mieszkaniowymi. To także idealny i tani sposób na mieszkanie tymczasowe.

 

Mieszkalne kontenery sprawdzą się, na przykład, jako lokum dla robotników budowlanych bądź osób, których dotychczasowe miejsce zamieszkania chwilowo nie nadaje się do zasiedlenia. To znacznie tańszy sposób niż poszukiwanie alternatywnych metod zasiedlenia w tradycyjnych budynkach (na przykład wynajęcie hotelu czy innego domu/mieszkania). 

 

EcoContainers – sprawdzony dostawca kontenerów mieszkalnych

Od ponad 25 lat zaopatrujemy polski rynek w różnego rodzaju kontenery mieszkalne. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam oferować najlepsze rozwiązania, dopasowane do oczekiwań Klientów. Jeżeli i Ty szukasz kontenera mieszkalnego, koniecznie zgłoś się do nas – pomożemy Ci w doborze wytrzymałego i wygodnego rozwiązania.