Najczęściej zadawane pytania


Kim jesteśmy?

Blisko 30-letnie doświadczenie pozwala nam nazwać się specjalistami jeśli chodzi o kontenery. Sprzedajemy i wynajmujemy kontenery na potrzeby wielu branż. Specjalnością naszej firmy są nowoczesne kontenery chłodnicze.

Gdzie są zlokalizowane place z kontenerami?

Nasze place z kontenerami zlokalizowane są na terenie całej Polski. Te pełniące formę depotu umiejscowione są w Gdańsku, Gdyni, Szczecinie oraz Warszawie. Pozostałe znajdują się w Poznaniu, Wrocławiu oraz Krakowie i Katowicach.

Gwarancja na kontenery

Na każdy kontener udzielana jest gwarancja. Jej długość zależy od typu oraz stanu technicznego kontenera. Pamiętaj by sprawdzić stan techniczny zamówionego kontenera przy dostawie.

Gwarancja obejmuje tylko integralność strukturalną pojemnika i nie obejmuje zawartości ani wyglądu kontenera (takich jak wgniecenia lub rdza powierzchniowa w przypadku kontenerów używanych).

Kontenery nowe (one way) mogą posiadać drobne zarysowania zewnętrzne. Są to nowe kontenery, których jedyna podróż to transport od fabryki do naszych depotów przy portach morskich zlokalizowanych w Gdańsku, Gdyni lub Szczecinie. Gwarancja na tego typu kontenery wynosi 24msc.

Kontenery odnowione mogą posiadać wgniecenia. Są one odmalowane. Usunięta została z nich rdza powierzchniowa w procesie proszkowania. Gwarancja na tego typu kontenery wynosi 12msc.

Kontenery używane najczęściej użytkowane są przez kilka-kilkanaście lat przez spedytorów morskich. Mogą posiadać wgniecenia oraz ślady rdzy. Są to w pełni sprawne kontenery, szczelne, z prostą podłogą wolną od wszelkich dziur. Gwarancja na tego typu kontenery wynosi 6msc.

Czy mogę zobaczyć kontener przed zakupem?

Istnieje możliwość zobaczenia kontenerów na naszych placach zlokalizowanych na terenie całej Polski. W tym celu prosimy o skontaktowanie się z naszym Biurem Sprzedaży.

Ile lat mają kontenery?

Kontenery odnowione oraz używane najczęściej użytkowane są przez kilka-kilkanaście lat przez armatorów morskich. Są to w pełni sprawne kontenery, nieprzeciekające, wodoszczelne, z podłogą wolną od wszelkich dziur.

Jak przygotować się na odbiór kontenera?

Pamiętaj, że samochody ciężarowe są ciężkie i długie. Upewnij się, że podłoże na które wjedzie samochód jest odpowiednie. Większość kontenerów zdejmowana jest za pomocą dźwigów HDS i koniecznie jest zapewnienie miejsca na placu zarówno na kontener, dźwig oraz samochód dostawczy.

Dlaczego niektóre kontenery 20' kosztują więcej od kontenerów 40'?

Kontenery 20' są znacznie bardziej popularne niż kontenery 40'. Ich mniejsza ilość na rynku powoduje, że ich cena często przewyższa cenę kontenera większego. Nie mamy wpływu na taki trend, ponieważ rynek kontenerów jest rynkiem ogólnoświatowym.

Nowy a używany kontener

Zakup nowego kontenera morskiego lub magazynowego to spory wydatek, ale również świetna inwestycja. Cena produktu uzależniona jest oczywiście od jego typu oraz pojemności.
Czy nie ma zatem innego sposobu na pozyskanie kontenera, jak tylko zakup fabrycznie nowej sztuki? Na szczęście jest i są to kontenery używane. Pamiętaj jednak, że każdy kontener narażony jest podczas użytkowania na działanie czynników atmosferycznych – wiatru, słońca i wody. Szczególnie te transportowane na pokładach statków oceanicznych.
Ich zewnętrzne powłoki posiadają lekkie wgniecenia, poddają się korozji, tracą miejscami kolor. Również wnętrza, na skutek składowania w nich różnych towarów z czasem tracą dawny wygląd.
W EcoContainers potrafimy jednak odnowić kontener. Oferujemy kompleksową renowację kontenerów morskich, dzięki czemu wyglądają jak nowe. Są za to bardziej przystępne cenowo. Aby dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami, a przybliżymy, jak wygląda i ile kosztuje proces odnowienia.

5_25.jpg