Wynajem kontenera socjalnego na budowę i nie tylko

Wynajem kontenera socjalnego na budowę i nie tylko

Dlatego nie będąc dużym deweloperem nie ma sensu kupować kontenery, które miałyby posłużyć tylko na jednej budowie. Dla małej firmy budowlanej, która okazjonalnie bierze udział w dużych przedsięwzięciach, lepszym wyjściem jest wynajem kontenera, a najlepiej kilku.

Jeden może pełnić rolę magazynu na sprzęt. W dodatku magazynu, który ma się na wyłączność. W kolejnych, socjalnych, brygada budowlana może przebywać w czasie przerw, przebierać się w nim i przechowywać rzeczy osobiste. Po zakończeniu prac kontener wraca do Eco Containers, gdzie oczekuje na kolejnego najemcę.

Kontener socjalny

Kontener budowlany – idealny schowek na narzędzia

Zawodowców poznaje się po sprzęcie, z jakiego korzystają, ale i po sposobie, w jaki o niego dbają. Nowoczesne narzędzia budowlane, owszem ułatwiają i przyspieszają pracę, lecz są jednocześnie kosztowne, a ich zniszczenie, wynikające z niedostatecznego zabezpieczenia, wiąże się z wydatkami dla firmy. Może też powodować przestoje w realizacji robót przewidzianych harmonogramem.

Dlatego warto mieć na budowie własny kontener, zamykany i wyposażony w zabezpieczenia antywłamaniowe, gdzie zamknięte zostaną wszystkie narzędzia brygady.  Ściany kontenera są solidne, konstrukcja szczelna i odporna na wilgoć, wiatr oraz wodę. Zamknięte w nim elektronarzędzia będą więc odpowiednio chronione.

Kontener w roli stołówki oraz szatni

Plac budowy to nie jest odpowiednie miejsce do spożywania posiłku. Na czas przerwy należy odejść od miejsca pracy, oderwać się od niej na jakiś czas i w spokoju zjeść śniadanie albo obiad. To bardzo ważne dla komfortu psychicznego, bo dzięki temu umysł wie, że nastąpiła przerwa w pracy, a organizm ma chwilę wytchnienia.

Na budowie rzadko jest stołówka, ale we wnętrzu kontenera jest dość miejsca na stół, krzesła, taborety, wreszcie na szafki do przechowywania prowiantu i rzeczy osobistych. W środku znajduje się także instalacja elektryczna, pozwalająca podłączyć do prądu czajnik albo kuchenkę mikrofalową. Do zregenerowania sił warto przecież posilić się czymś ciepłym, prawda?

Poza tym w szafkach pracownicy pozostawią czystą odzież, w której chodzą po pracy. We wnętrzu kontenera przebiorą się także, bez narażania się na chłód, wiatr, a także przy zachowaniu minimum intymności. Światło dzienne dostarczają okna, instalowane opcjonalnie, albo energooszczędne lampy LED.

Wnętrze kontenera socjalnego

Kontener socjalny na wynajem

W kontenerze socjalnym można urządzić punkt opatrunkowy, prowadzić rozmowy z pracownikami, omawiać zakres prac na dany dzień – możliwości jest wiele, w dodatku multiplikują się, jeśli pomyśleć na ile sposobów daje się wykorzystać przestrzeń stalowego kontenera.

Tym bardziej, że wynajem zapewnia elastyczność i nie wiąże się z inwestycją w zakup, a więc  jednorazowym wyłożeniem pieniędzy. Wynajem daje kontrolę nad wydatkami, umożliwiając ich dokładną estymację, co jest czynnikiem niebagatelnym w każdym przedsiębiorstwie.

Zobacz kontenery budowlane w Eco Containers