Kontenery - Eco Containers

Kontenery chłodnicze super store jako idealny sposób na magazynowanie

Kontener chłodniczy

Kontenery chłodnicze super store jako idealny sposób na magazynowanie

Kontener chłodniczy to sprzęt, który znacznie ułatwia nie tylko proces transportu produktów mrożonych i schłodzonych na duże odległości, ale może być używany jako instalacja stacjonarna. Taki sposób jego wykorzystania jest bardzo powszechny w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym. Rozumiemy, jak ważne jest, aby ładunek naszych klientów był świeży i spełniał wszelkie wymogi sanitarne. Dysponując jedną z najnowocześniejszych flot kontenerów chłodniczych na sprzedaż i wynajem, oferujemy modułowe kontenery chłodnicze Super Store, które wyróżniają się zwiększoną powierzchnią.

Kontenery chłodnicze Super Store jako idealny sposób na magazynowanie

Logistyka łatwo psującego się towaru wiąże się z koniecznością jego magazynowania. O ile wcześniej dla producentów wiązało się to ze sporymi kosztami związanymi z przeznaczeniem działki pod magazyn, zakupem sprzętu chłodniczego, budową magazynu, to dziś wystarczy po prostu kupić lub wynająć kontener chłodniczy Super Store i zainstalować go w dowolnym dostępnym miejscu. Jako magazyn to świetna opcja dla małych i średnich przedsiębiorstw, ponieważ są ekonomiczne, mobilne, nie wymagają specjalnych warunków do umiejscowienia i są proste w obsłudze. Na rynku są szczególnie poszukiwane do przechowywania: owoców i warzyw, mięsa, drobiu, ryb, jaj. Produkty są przechowywane przez długi czas, nie tracą swoich przydatnych właściwości i wyglądu.

Nasza firma EcoContainers posiada w swojej ofercie modułowe kontenery chłodnicze Super Store ze zwiększoną powierzchnią magazynową, w porównaniu ze standardowymi rozwiązaniami. Korzystając z tych modeli można przechowywać większą ilość towaru w jednym miejscu. Czym się wyróżnia taki kontener? Nie posiada wewnętrznych ścianek działowych co umożliwia dowolne układanie ładunku, zachowując przy tym swobodny dostęp do europalet, pojemników czy kartonów. Zewnętrzne ściany wyglądają bardzo estetycznie, ponieważ wykonane są z płyt warstwowych wypełnionych pianką poliuretanową. Ważne! Decydując się na wykorzystanie kontenera chłodniczego Super Store można stale poszerzać powierzchnię magazynowania dzięki rozbudowaniu ich o dodatkowe moduły. Jaką temperaturę gwarantują te kontenery? Temperatura jaką utrzymuje chłodnia mieści się w granicach -30°C do +30°C. Wyposażyliśmy kontenery w wysokiej jakości agregaty: Starcool lub Thermoking.

Urządzenie do kontenerów chłodniczych

Kontener chłodniczy składa się z dwóch głównych bloków konstrukcyjnych - korpusu i agregatu chłodniczego. Korpus to rama nośna, wzmocniona płytami warstwowymi z pianki poliuretanowej. Podłoga wykonana jest z profilu aluminiowego, ponieważ musi być w stanie wytrzymać obciążenia wózka widłowego. Agregat chłodniczy znajduje się na końcu korpusu. Jego zadaniem jest utrzymywanie zadanej temperatury w trybie automatycznym.

Za pomocą elektronicznej skrzynki sterowniczej automatycznie obsługiwane są następujące wskaźniki - temperatura i wilgotność względna, kontrola pracy jednostek głównych, okresy odszraniania. Zasada działania kontenerów chłodniczych jest dość prosta. Z agregatu strumień powietrza o zadanej temperaturze jest dostarczany na poziomie podłogi do kontenera, przechodzi po podłodze, unosi się wzdłuż drzwi do sufitu i stamtąd wraca do agregatu. To wszystko w zależności od ustawionych parametrów, objętość wewnętrzna jest chłodzona lub podgrzewana.

Wymiary kontenerów chłodniczych Super Store do magazynowania

Kontener modułowy stworzony z dwóch kontenerów chłodniczych 2x40’HCRF posiada następujące wymiary:

Wymiary zewnętrzne: 12192x4950x2896mm.
Wymiary wewnętrzne: 11584x4791x2552mm.
Pojemność: 141,0 m3 / 51 europalet.
Ładowność: 25870 kg / 1moduł.
Tara: 4 770kg / 1 moduł.

Natomiast kontener modułowy stworzony z trzech kontenerów chłodniczych to połączenie 12-metrowych modeli High Cube. Tak powstał idealny kontener chłodniczy do magazynowania Super Store podwyższany z ogromną przestrzeń ładunkową. To doskonała powierzchnia do przechowywania produktów które potrzebują stałej temperatury i stabilnych warunków.

Wygodne i tanie przechowywanie towarów w kontenerach chłodniczych Super Store

Na rynku obserwuje się rosnący trend popytu na modułowe kontenery chłodnicze. Coraz większą popularność zyskują zwłaszcza 40-stopowe modele HCRF. Różnią się one od zwykłych opcji obecnością urządzeń chłodniczych, które pozwalają na utrzymanie niezbędnego reżimu temperaturowego podczas przechowywania określonych towarów.

Kontenery chłodnicze Super Store to doskonały sposób na magazynowanie, ponieważ można przechowywać duży ładunek a, w razie potrzeby rozbudowywać powierzchnię o kolejny moduł. Ponadto nie wymagają specjalnych umiejętności do obsługi. 40-stopowe kontenery chłodnicze są wystarczająco mocne, aby współpracować ze sprzętem rozładunkowym wewnątrz kontenera. Zasada działania kontenera chłodniczego polega na cyrkulacji zimnego i ciepłego powietrza, utrzymywaniu pożądanej temperatury i wilgotności. Charakteryzują się wysokim poziomem bezpieczeństwa i nie są podatne na częste awarie.

Jeśli zamierzasz kupić modułowe kontenery chłodnicze Super Store, ale masz problemy z wyborem, zadzwoń do nas pod numer telefonu podany na stronie! Specjaliści naszej firmy doradzą we wszystkich kwestiach związanych z tym produktem. W razie potrzeby pomogą wybrać odpowiednią opcję i zorganizować dostawę. Zostaniesz poinformowany o cechach konserwacji i prawidłowej eksploatacji kontenera, nasi pracownicy dostosują go i pomogą przy pierwszym uruchomieniu.