Blog navigation

AKTUALNOŚCI

Polecane posty

 • Ile kosztuje i jak odbywa się transport kontenera?
  Ile kosztuje i jak odbywa się transport kontenera?
  414 Wyświetleń

  Kontenery morskie już długi czas temu stały się czymś, co wiele firm przewożących towary z odległych państw świata uznaje za szalenie opłacalne i po prostu praktyczne. Z uwagi na ich olbrzymie gabaryty, stanowią świetny środek do przewożenia zarówno ponadgabarytowych, jak i tak zwanej drobnicy (w transporcie tej ostatniej spełniają się zdecydowanie najbardziej). Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, jakie są koszty transportu tego typu kontenera i jak ten tak właściwie się odbywa. Te...

  Czytaj więcej
 • Jakie są wymiary kontenerów morskich?
  Jakie są wymiary kontenerów morskich?
  889 Wyświetleń

  Kontenery morskie są w dzisiejszych czasach czymś, w co większość większych firm zajmujących się handlem uznaje za bardzo opłacalne. Nie ma się czemu dziwić. Same w sobie stanowią bowiem klucz do wielkich inwestycji i zamawiania zarówno niewielu ponadgabarytowych, jak i wielu małych rzeczy z krajów, w których są one znacznie tańsze.

  Czytaj więcej
 • Kontenery – czym są i jakie znamy ich rodzaje?
  Kontenery – czym są i jakie znamy ich rodzaje?
  600 Wyświetleń

  Kontenery – czym są i jakie znamy ich rodzaje?  Import i eksport towarów drogą morską to skomplikowana operacja logistyczna. Musiało więc pojawić się coś, co ułatwi przewożenie nawet bardzo drobnych produktów, a jednocześnie okaże się praktyczniejsze niż zwykłe worki czy skrzynki. Tak powstały kontenery chłodnicze, uniwersalne czy też inne ich typy, o których opowiemy w tym artykule. 

  Czytaj więcej
 • Kontener chłodniczy – czy warto z niego korzystać?
  Kontener chłodniczy – czy warto z niego korzystać?
  418 Wyświetleń

  Zanim produkty spożywcze trafią do sklepów i restauracji, muszą być gdzieś przechowywane. Wiele z nich wymaga specjalnych warunków, np. konkretnej temperatury. Jednym z miejsc, które przychodzi w takiej sytuacji z pomocą, jest kontener chłodniczy. Czy warto skorzystać z tej opcji? Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości. 

  Czytaj więcej
 • Kontener chłodniczy – wynajem czy sprzedaż? Co się bardziej opłaca?
  Kontener chłodniczy – wynajem czy sprzedaż? Co się bardziej opłaca?
  120 Wyświetleń

  Wizja posiadania własnej mobilnej chłodni pociąga wielu przedsiębiorców. Poszukując kontenerów chłodniczych, trafiają oni jednak na dwa rodzaje ogłoszeń - kontener chłodniczy wynajem oraz kontenery chłodnicze sprzedaż. Czy któraś opcja jest lepsza od drugiej? I co wypada korzystniej finansowo? Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej tym zagadnieniom.

  Czytaj więcej
 • Kontener chłodniczy używany – czy warto taki kupić? 
  Kontener chłodniczy używany – czy warto taki kupić? 
  479 Wyświetleń

  Kontenery chłodnicze pozwalają bezpiecznie przechowywać towary, które wymagają specjalnego traktowania. Firmy, które stoją przed decyzją o zaopatrzenie się w jeden z nich, mają do wyboru różne opcje. Mogą kupić egzemplarz zupełnie nowy, ale również kontener chłodniczy używany. Czy warto brać takie rozwiązanie pod uwagę?

  Czytaj więcej
 • Kontenery chłodnicze – co warto o nich wiedzieć?
  Kontenery chłodnicze – co warto o nich wiedzieć?
  335 Wyświetleń

  Być może nawet dziś położyłeś szynkę na kanapkę, zjadłeś owoce morza na obiad lub zażyłeś przepisany przez lekarza lek. Czy przez chwilę zaciekawiło Cię, jak takie produkty są przechowywane i transportowane? Służą do tego właśnie kontenery chłodnicze, o których dziś opowiemy.

  Czytaj więcej
 • Kupujemy kontener chłodniczy – na co zwrócić uwagę?
  Kupujemy kontener chłodniczy – na co zwrócić uwagę?
  221 Wyświetleń

  Zakup kontenera chłodniczego to dość poważna inwestycja dla firmy. Taka transakcja nie należy też do wykonywanych codziennie. Warto więc dobrze się do niej przygotować, aby mieć pewność, że nabyty przez nas kontener chłodniczy dobrze spełni swoje zadanie. W tym wpisie podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę.

  Czytaj więcej
 • Kontenery chłodnicze – wynajem
  Kontenery chłodnicze – wynajem
  245 Wyświetleń

  Twojej firmie potrzebny jest kontener chłodniczy? Wynajem to bardzo dobra opcja, by zacząć z takiego korzystać. W wielu przypadkach może nawet okazać się lepszym rozwiązaniem, niż kupno. Jeśli jednak dopiero szykujesz się do podpisania swojej pierwszej umowy najmu i jeszcze nie wiesz, na jakiej zasadzie powinien się odbywać, zapoznaj się z naszym artykułem.  

  Czytaj więcej
 • Jak działają kontenery chłodnicze?
  Jak działają kontenery chłodnicze?
  271 Wyświetleń

  Kontenery chłodnicze, czy też inaczej mówiąc kontenery mroźnicze to jedna z odmian kontenerów morskich. W ciągu ostatnich lat ich liczba w transporcie znacznie wzrosła. Czy wiesz, jak dokładnie działają? Jeśli nie, przeczytaj nasz przewodnik po kontenerach chłodniczych!   https://ecocontainers.com/16-chlodnia-kontener-chlodniczy

  Czytaj więcej
 • W jaki sposób przygotować posadowienie do kontenera?
  W jaki sposób przygotować posadowienie do kontenera?
  1462 Wyświetleń

  W ostatnim czasie na popularności zyskuje budowa domów z kontenerów do frachtu morskiego. Są niezwykle wytrzymałe i mogą wytrzymać duży ciężar. Konstrukcja kontenera jest szczelna, ma stabilną geometrię i została pierwotnie zaprojektowana do trudnych warunków eksploatacyjnych.

  Czytaj więcej
 • Dom z kontenerów z panelami fotowoltaicznymi
  Dom z kontenerów z panelami fotowoltaicznymi
  454 Wyświetleń

  Dom z kontenerów to rozwiązanie, które staje się coraz popularniejsze, ale nadal nie poświęca się mu należytej uwagi. Jest to możliwość zbudowania taniego domu, a jednocześnie stworzenia czegoś ciekawego i stylowego.

  Czytaj więcej
Showing 61 to 72 of 78 (7 Pages)