Blog navigation

AKTUALNOŚCI

Polecane posty

 • Kontenery chłodnicze - podstawowe informacje
  Kontenery chłodnicze - podstawowe informacje
  258 Wyświetleń

  Kontenery chłodnicze - podstawowe informacje   Kontenery chłodnicze wykorzystuje się na szeroką skalę w handlu i przemyśle. Stanowią ważny element łańcucha dostaw i napędzają globalną gospodarkę. Codziennie przemierzają setki mil po morzach i oceanach. To dzięki nim możesz cieszyć się dobrze zaopatrzonymi sklepami i restauracjami. Warto wiedzieć o nich nieco więcej, dlatego zebraliśmy w naszym artykule wszystkie niezbędne informacje.

  Czytaj więcej
 • Kontenery - kompendium wiedzy
  Kontenery - kompendium wiedzy
  189 Wyświetleń

  Kontenery - kompendium wiedzy   Wiemy, że kontenery mają wiele zastosowań – od transportu lotniczego po transport chłodniczy. Co rusz dobiegają nas strzępki informacji o kryzysie kontenerowym lub nazwy poszczególnych rodzajów, takie jak kontener chłodniczy. Mimo to  dokładniejsza wiedza o kontenerach wydaje się wciąż mało spopularyzowana. Najwyższy czas, by to zmienić - przedstawiamy nasz przewodnik po kontenerach!

  Czytaj więcej
 • Kontenery chłodnicze oraz ich główne zalety
  Kontenery chłodnicze oraz ich główne zalety
  162 Wyświetleń

  Kontenery chłodnicze oraz ich główne zalety   Kontenery chłodnicze zrewolucjonizowały transport morski, lądowy i lotniczy. Umożliwiają bezpieczne przechowywanie, a także przewożenie towarów łatwo psujących się nawet na naprawdę duże odległości. W tym artykule przyjrzymy się zaletom kontenerów chłodniczych jako środka transportu towarów na całym świecie.

  Czytaj więcej
 • Kontenery - mobilne magazyny dla każdej firmy
  Kontenery - mobilne magazyny dla każdej firmy
  137 Wyświetleń

  Kontenery - mobilne magazyny dla każdej firmy   Zapotrzebowanie na magazynowanie rośnie w szybkim tempie. Era cyfrowa zrodziła nowy zestaw potrzeb i na świecie jest coraz więcej ludzi, którzy mają dostęp do towarów, które można przesyłać z jednego miejsca do drugiego. To z kolei napędza zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową. W tym artykule przyjrzymy się, czym jest kontener jako magazyn i jak może zaoferować wydajną powierzchnię magazynową.

  Czytaj więcej
 • Zakup kontenera - gdzie go dokonać i czy warto?
  Zakup kontenera - gdzie go dokonać i czy warto?
  118 Wyświetleń

  Zakup kontenera - gdzie go dokonać i czy warto?   Zakup kontenera nie jest decyzją lekką. Aby zdecydować, czy powinieneś kupić kontener, musisz wziąć pod uwagę kilka różnych czynników. Dopiero ich wnikliwa analiza, połączona z określeniem wad i zalet takiej inwestycji pozwala podjąć świadomą decyzję, która przecież będzie mieć niemały wpływ na funkcjonowanie całego biznesu. Zapoznaj się wcześniej z naszym poradnikiem, w którym omówimy najważniejsze aspekty zakupu kontenera morskiego.

  Czytaj więcej
 • Kontener chłodniczy a izotermiczny - podobieństwa i różnice
  Kontener chłodniczy a izotermiczny - podobieństwa i różnice
  100 Wyświetleń

  Kontener chłodniczy a izotermiczny - podobieństwa i różnice   Niektóre towary potrzebują specjalnych warunków przechowywania i transportu. Dotyczy to m.in. żywności, kosmetyków i leków. W transporcie morskim używa się głównie kontenerów, z których niektóre rodzaje przystosowane zostały do takich właśnie rodzajów produktów. Dziś chcemy opowiedzieć o kontenerach izotermicznych oraz chłodniczych, i wyjaśnić, czy pojęć tych można używać zamiennie.

  Czytaj więcej
 • Kontener chłodniczy - dlaczego są tak cenne dla międzynarodowej logistyki?
  Kontener chłodniczy - dlaczego są tak cenne dla międzynarodowej logistyki?
  98 Wyświetleń

  Kontener chłodniczy - dlaczego są tak cenne dla międzynarodowej logistyki?   Kontenery chłodnicze to znaczący postęp w branży transportowej. Pojemniki te mogą przechowywać żywność i leki, nawet jeśli były przewożone na duże odległości. Wykorzystanie tych pojemników w branży transportowej i logistycznej stale rośnie. O jakich największych zaletach tego szczególnego rodzaju kontenerów możemy mówić?

  Czytaj więcej
 • Kontener budowlany - do czego służy?
  Kontener budowlany - do czego służy?
  97 Wyświetleń

  Kontener budowlany - do czego służy?   Kontenery budowlane są bardzo przydatne w branży budowlanej. Mogą być używane na wiele różnych sposobów, w tym do przechowywania, jako biura, domy i nie tylko. W tym artykule skupimy się na niektórych z zastosowań kontenerów budowlanych.

  Czytaj więcej
 • Kontener morski w pigułce
  Kontener morski w pigułce
  137 Wyświetleń

  Kontener morski w pigułce   Kontener morski ma wiele zalet, które mogą nie być od razu oczywiste, gdy po raz pierwszy zobaczysz go na doku. Jest to opłacalny i przyjazny dla środowiska sposób transportu towarów na całym świecie. W ten sposób kontenery morskie pomogły zmniejszyć ślad środowiskowy takich branż, jak budownictwo. Warto więc zapoznać się z kilkoma podstawowymi informacjami na temat kontenerów, które zebraliśmy w tym artykule

  Czytaj więcej
 • Jakie działy gospodarki korzystają z kontenerów?
  Jakie działy gospodarki korzystają z kontenerów?
  116 Wyświetleń

  Praktycznie każdy kontener przeznaczony do transportu morskiego jesteśmy w stanie bez wielkich przeszkód przetransportować również drogą lądową, wykorzystując go w roli naczepy do tira.

  Czytaj więcej
 • Historia kontenerów morskich
  Historia kontenerów morskich
  201 Wyświetleń

  Historia kontenerów morskich sięga 1906 roku, kiedy to po raz pierwszy użyto stalowej konstrukcji, która nie była przystosowana do piętrzenia, a która wyglądem przypominała skrzynię. Jej przewoźnikiem była firma Bowling Green Lift-Van Company pochodząca z Nowego Jorku.

  Czytaj więcej
 • Jak zaadaptować kontener morski
  Jak zaadaptować kontener morski
  208 Wyświetleń

  Kontenery morskie coraz częściej przerabiane są w taki sposób, że znajdują swoje zastosowanie w wielu dziedzinach życia, z myślą o których tak właściwie nie powstały. Nie dziwi już fakt, że można je spotkać w formie mieszkań, która jest zresztą w przypadku ich przeróbek najbardziej popularna.

  Czytaj więcej
Showing 49 to 60 of 78 (7 Pages)