Blog navigation

AKTUALNOŚCI

Polecane posty

 • Kontener chłodniczy - dlaczego jest taki ważny dla handlu?
  Kontener chłodniczy - dlaczego jest taki ważny dla handlu?
  19 Wyświetleń

  Kontenery chłodnicze to doskonały sposób na przewożenie żywności i innych towarów. Są bardziej wydajne niż inne metody transportu i mogą być używane zarówno do krótkotrwałego, jak i długoterminowego przechowywania. Tak naprawdę można je wykorzystać na wiele sposobów. W tej sekcji szczegółowo przyjrzymy się kontenerom chłodniczym i ich roli w światowym handlu. 

  Czytaj więcej
 • Kontenerowy transport lotniczy - branża z przyszłością
  Kontenerowy transport lotniczy - branża z przyszłością
  17 Wyświetleń

  Powszechnym zastosowaniem żeglugi powietrznej jest transport towarów na całym świecie, co zwykle odbywa się za pomocą samolotów cargo. Wysyłka lotnicza to opłacalny środek transportu, jeśli chodzi o przewożenie towarów na duże odległości. Wykorzystywane są do tego kontenery lotnicze, do których można załadować niemal dowolny rodzaj towarów. Dowiedz się więcej o transporcie kontenerów drogą powietrzną. 

  Czytaj więcej
 • Naprawa i serwis kontenerów - jak się odbywa?
  Naprawa i serwis kontenerów - jak się odbywa?
  18 Wyświetleń

  Kontener to duża metalowa skrzynia, która służy do transportu towarów i materiałów. Jest zwykle wykonany ze stali i używany w transporcie międzynarodowym. Kontenery są produkowane przez producentów, a następnie dzierżawione przez firmy żeglugowe, które ładują je i wysyłają w drogę do portów na całym świecie. W tym artykule omówimy proces kontroli i naprawy kontenerów.  

  Czytaj więcej
 • Transport kontenerowy - wady i zalety
  Transport kontenerowy - wady i zalety
  26 Wyświetleń

  Wykorzystanie kontenerów do transportu jest stosunkowo nowym zjawiskiem. Istnieje dopiero od około 60 lat. Ale w tym krótkim czasie zrewolucjonizowało sposób, w jaki przenosimy rzeczy z miejsca na miejsce. Zalety oraz wady transportu kontenerowego są liczne i zróżnicowane. W tym artykule omówimy wszystkie plusy i minusy transportu kontenerowego, abyś mógł podjąć świadomą decyzję, zanim zdecydujesz się na tę metodę wysyłki swoich produktów na całym świecie. 

  Czytaj więcej
 • Transport morski i kontenerowy
  Transport morski i kontenerowy
  22 Wyświetleń

  Transport morski i kontenerowy     Transport morski to handel towarami i usługami drogą morską. Jest to jeden z najstarszych i najważniejszych ekonomicznie sposobów transportu produktów na całym świecie. Istnieje wiele rodzajów transportu morskiego, w tym: transport kontenerowy, masowy, tankowcowy, statki wycieczkowe, statki towarowe. Dziś opowiemy więcej o transporcie morskim, jego historii oraz wadach i zaletach. 

  Czytaj więcej
 • Depot kontenerów - co to takiego?
  Depot kontenerów - co to takiego?
  18 Wyświetleń

  Jednym z najczęstszych sposobów transportu towarów jest użycie kontenera. Kontenery są zwykle transportowane statkami, pociągami i ciężarówkami. Depot kontenerowy to miejsce, w którym te kontenery są przechowywane i sortowane, zanim zostaną wysłane do miejsca docelowego. Sprawdź, co jeszcze warto o nich wiedzieć. 

  Czytaj więcej
 • Kontener używany czy nowy? Jaki wybrać?
  Kontener używany czy nowy? Jaki wybrać?
  21 Wyświetleń

  W branży spedycyjnej kontenery są od ponad pół wieku najpopularniejszym i najbardziej opłacalnym sposobem przewożenia towarów. Obecnie są wykorzystywane w każdej części łańcucha dostaw, od produkcji i dystrybucji po sprzedaż detaliczną. Na rynku sprzedawane są w stanie używanym lub nowym. Który rodzaj najlepiej wybrać?

  Czytaj więcej
 • Kontener wojskowy - zastosowanie kontenerów w wojsku i przemyśle militarnym  
  Kontener wojskowy - zastosowanie kontenerów w wojsku i przemyśle militarnym  
  20 Wyświetleń

  Zastosowanie kontenerów znacznie wykracza dziś poza transport morski. Dziś można spotkać te skrzynie również w innych rolach i miejscach - np. w bazach wojskowych. W treść tego artykułu przyjrzymy się różnym typom kontenerów wojskowych i ich zastosowaniu.

  Czytaj więcej
 • Odprawa celna kontenerów - jak wygląda?  
  Odprawa celna kontenerów - jak wygląda?  
  16 Wyświetleń

  Kontener to znormalizowana jednostka ładunku, którą można załadować na statek, pociąg lub ciężarówkę. Kontenery są szeroko stosowane w handlu międzynarodowym i zmieniły sposób, w jaki przewozimy towary na całym świecie. W procesie importu i eksportu niezbędnym krokiem jest proces odprawy celnej towarów. Ważne jest, aby wiedzieć, jak przejść przez niego właściwie, aby uniknąć kar lub grzywien.

  Czytaj więcej
 • Kontenery magazynowe
  Kontenery magazynowe
  78 Wyświetleń

  Kontenery magazynowe w Polsce cieszą się coraz większą popularnością.

  Czytaj więcej
 • Zalety kontenerów używanych
  Zalety kontenerów używanych
  149 Wyświetleń

  Osoby zainteresowane tym zagadnieniem mogą zdecydować się na rozmaite kontenery morskie. Nic nie stoi na przeszkodzie, by nabyć modele standardowe, czy izolowane.

  Czytaj więcej
 • Jakie są oznaczenia na kontenerach morskich?
  Jakie są oznaczenia na kontenerach morskich?
  155 Wyświetleń

  Zunifikowany system oznaczania kontenerów morskich, którego zasady znajdują odzwierciedlenie w normie ISO 6346:1995 pozwala nie tylko dobrać odpowiedni kontener do przewozu konkretnego ładunku, ale także prześledzić jego drogę za pomocą usług online

  Czytaj więcej
Showing 37 to 48 of 78 (7 Pages)