Blog navigation

AKTUALNOŚCI

Polecane posty

 • Kontenery morskie - najważniejsze informacje
  Kontenery morskie - najważniejsze informacje
  72 Wyświetleń

  Kontenery morskie istnieją od dawna i nadal będą integralną częścią branży logistycznej. Zapewniają łatwe przechowywanie i transport towarów. Kontenery morskie występują w wielu różnych rozmiarach, ale wszystkie mają te same cechy konstrukcyjne, co czyni je idealnymi do powyższych zastosowań. Przedstawiamy wpis, w którym zebraliśmy same najważniejsze informacje dotyczące kontenerów morskich. 

  Czytaj więcej
 • Kontenery high-cube a kontenery standardowe - czym się różnią i które są bardziej wartościowe dla transportu?
  Kontenery high-cube a kontenery standardowe - czym się różnią i które są bardziej wartościowe dla transportu?
  75 Wyświetleń

  Jesteśmy coraz bardziej przyzwyczajeni do oglądania skrzyń w postaci kontenerów morskich, kontenerów magazynowych czy kontenerów transportowych. Wiemy, że kontener to duże metalowe pudełko, które służy do przechowywania towarów i może być również używane do transportu towarów z jednego miejsca do drugiego. Dwa główne rodzaje tych pojemników to kontener uniwersalny i tzw. high-cube. Jakie występują pomiędzy nimi różnice? 

  Czytaj więcej
 • Nie tylko transport morski, czyli o zastosowaniu kontenerów
  Nie tylko transport morski, czyli o zastosowaniu kontenerów
  72 Wyświetleń

  Kontener to ustandaryzowana, modułowa jednostka ładunku, którą można załadować na statki, pociągi i ciężarówki. Kontenery są najskuteczniejszym sposobem transportu towarów na duże odległości. Stały się jednak tak popularne, że zaczęto wykorzystywać je również w innych gałęziach przemysłu. Chcesz poznać nietypowe, ciekawe zastosowania tych metalowych skrzyń? Przeczytaj artykuł! 

  Czytaj więcej
 • Historia kontenerów chłodniczych
  Historia kontenerów chłodniczych
  30 Wyświetleń

  Kontener chłodniczy to jeden z najpopularniejszych rodzajów kontenerów transportowych. Może służyć do transportu żywności i innych produktów, które należy przechowywać w określonej temperaturze. Czy jednak wiesz, jak to się stało, że zaczęto używać właśnie takiego rodzaju kontenerów morskich? Z pewnością dowiesz się tego, czytając ten tekst! 

  Czytaj więcej
 • Biuro w kontenerze? Poznaj zalety nowoczesnych kontenerów biurowych!
  Biuro w kontenerze? Poznaj zalety nowoczesnych kontenerów biurowych!
  26 Wyświetleń

  Kontenery biurowe to nowa forma przestrzeni biurowej, która rewolucjonizuje sposób, w jaki pracujemy. Budzi coraz większe zainteresowanie zarówno małych, jak i dużych pracodawców. Wydaje się idealnym rozwiązaniem chociażby problemu braku dostępności przestrzeni biurowej w małych miejscowościach. Jakie jeszcze plusy przemawiają za taką opcją? 

  Czytaj więcej
 • Wynajem kontenerów morskich - czy warto?
  Wynajem kontenerów morskich - czy warto?
  36 Wyświetleń

  Wynajem kontenerów morskich to nowy trend w branży transportowej. Kontenery morskie są wynajmowane firmom, które muszą przechowywać swoje towary przez pewien czas lub muszą je wysłać za granicę. Czym charakteryzuje się ta forma korzystania z kontenerów? I czy faktycznie się opłaca? Odpowiedzi postaramy się udzielić w tym wpisie. 

  Czytaj więcej
 • Kontener zbiornikowy - co to takiego?
  Kontener zbiornikowy - co to takiego?
  31 Wyświetleń

  Wśród różnych rodzajów kontenerów na wyróżnienie zasługują kontenery zbiornikowe. Ich wynalezienie było przełomem w transporcie płynów i usprawniło handel na całym świecie. W tym artykule omawiamy budowę i zastosowanie kontenerów-cystern w przemyśle okrętowym. 

  Czytaj więcej
 • Kontener open sided - czym jest i gdzie się go stosuje?
  Kontener open sided - czym jest i gdzie się go stosuje?
  29 Wyświetleń

  Na rynku dostępnych jest wiele różnych typów kontenerów. Jednym z nich jest kontener z otwartym bokiem, inaczej kontener typu open sided. Czym się charakteryzuje i do czego nadaje się najlepiej? Temu tematowi przyglądamy się bliżej w dzisiejszym artykule. 

  Czytaj więcej
 • Kontener chłodniczy - to musisz o nim wiedzieć
  Kontener chłodniczy - to musisz o nim wiedzieć
  26 Wyświetleń

  Kontenery chłodnicze to najczęstszy rodzaj transportu luzem towarów łatwo psujących się, takich jak owoce, warzywa i produkty mięsne. Są praktyczne, ekonomiczne i usprawniają łańcuch dostaw na całym świecie. W budowie różnią się jednak nieco od uniwersalnych kontenerów morskich i lotniczych, dlatego stanowią bardzo ciekawe zagadnienie do analizy. 

  Czytaj więcej
 • Kontener lotniczy - do czego służy?
  Kontener lotniczy - do czego służy?
  26 Wyświetleń

  Kontener powietrzny, zwany też lotniczym, to rewolucyjny sposób transportu towarów. Eliminuje potrzebę korzystania z samochodów ciężarowych i pociągów. Kontenery lotnicze obok morskich stanowią główny sposób wysyłki dużej ilości towarów za granicę i można śmiało stwierdzić, że są w nieustannym ruchu. Zapraszamy do zapoznania się z opracowanymi przez nas podstawowymi informacjami na temat tego rodzaju kontenerów.  

  Czytaj więcej
 • Kontener morski - definicja i zastosowanie
  Kontener morski - definicja i zastosowanie
  25 Wyświetleń

  Kontenery morskie są nieodzowną częścią branży transportu ładunków. Wysoki poziom bezpieczeństwa, możliwość transportu towarów przez wszystkie rodzaje terenu oraz możliwość ich ponownego wykorzystania sprawiają, że są one niezbędne w handlu światowym. Warto więc dowiedzieć się więcej o budowie oraz przeznaczeniu kontenerów, aby nadążać za wszystkimi trendami w branży transportowej. 

  Czytaj więcej
 • Kontenery - nie tylko transport paczek z Chin!
  Kontenery - nie tylko transport paczek z Chin!
  26 Wyświetleń

  Kontenery morskie to najpopularniejsza forma transportu towarów. Są również bardzo opłacalne. Wykorzystanie kontenerów morskich nie ogranicza się jednak tylko do transportu towarów. Mogą być również wykorzystywane do innych celów. W tym artykule przyjrzymy się mniej i bardziej typowym zastosowań kontenerów. 

  Czytaj więcej
Showing 25 to 36 of 78 (7 Pages)