Polecane posty

 • Kontener open side - czym jest i gdzie się go stosuje?
  Kontener open side - czym jest i gdzie się go stosuje?
  88 Wyświetleń

  Kontenery morskie występują w wersjach standardowych, a także specjalnych, które charakteryzują się ulepszeniami, służącymi do łatwiejszego załadunku i rozładunku różnych towarów. Jednym ze specjalnych kontenerów jest kontener z otwartym bokiem, inaczej kontener typu open side.

  Czytaj więcej
 • Kontener morski - definicja i zastosowanie
  Kontener morski - definicja i zastosowanie
  58 Wyświetleń

  Kontenery morskie to największa grupa spośród wszystkich kontenerów dostępnych na rynku. Można je na co dzień spotkać w wielu miejscach. Posiadają wiele wymiarów i występują w różnych wariantach. Mają także wiele zastosowań na czele z transportowym.

  Czytaj więcej
 • Kontenerowy transport lotniczy - branża z przyszłością
  Kontenerowy transport lotniczy - branża z przyszłością
  43 Wyświetleń

  Powszechnym zastosowaniem żeglugi powietrznej jest transport towarów na całym świecie, co zwykle odbywa się za pomocą samolotów cargo. Wysyłka lotnicza to opłacalny środek transportu, jeśli chodzi o przewożenie towarów na duże odległości. Wykorzystywane są do tego kontenery lotnicze, do których można załadować niemal dowolny rodzaj towarów.

  Czytaj więcej
 • Naprawa i serwis kontenerów - jak się odbywa?
  Naprawa i serwis kontenerów - jak się odbywa?
  44 Wyświetleń

  Kontenery posiadają solidną konstrukcję, która z upływem lat podlega eksploatacji. Dzieje się tak dzięki ekspozycji na niekorzystne warunki atmosferyczne. Dodatkowo kontenery czasami ulegają zniszczeniom wynikającym z przebiegu transportu. Aby utrzymać kontener w dobrym stanie istotnym jest serwisowanie go i naprawianie zużytych elementów. Dzięki temu może o służyć latami.

  Czytaj więcej
 • Transport kontenerowy - wady i zalety
  Transport kontenerowy - wady i zalety
  61 Wyświetleń

  Kontenery morskie zostały zaczęły funkcjonować w transporcie morskim ponad 60 lat temu. Od tamtej pory sukcesywnie przechwytywały rynek transportowy stając się coraz korzystniejszą opcją dla wszelkiej drobnicy i towarów, które chce się przewieźć na daleką odległość. Jak każdy rodzaj transportu mają swoje wady i zalety. Warto więc dowiedzieć się więcej przed ostateczną decyzją, czy wybrać kontener jako środek transportu.

  Czytaj więcej
 • Transport morski i kontenerowy
  Transport morski i kontenerowy
  57 Wyświetleń

  Transport morski to usługa, która jest praktykowana od wielu wieków. Na przestrzeni lat rozwijał swoje formy stając się coraz bardziej różnorodny. W dzisiejszych czasach jednym z jego rodzajów jest transport kontenerowy, który pozwala na transportowanie bardzo wielu kontenerów z towarami na bardzo dalekie odległości za pomocą ogromnych statków kontenerowych.

  Czytaj więcej
 • Kontener wojskowy - zastosowanie kontenerów w wojsku i przemyśle militarnym  
  Kontener wojskowy - zastosowanie kontenerów w wojsku i przemyśle militarnym  
  49 Wyświetleń

  Na przestrzeni lat kontenery poszerzały zakres swojego zastosowania wychodząc poza funkcję transportową. Zyskały przychylność w wielu branżach, w tym w przemyśle wojskowym. Ich surowy wygląd i solidna konstrukcja idealnie nadają się do użytku w wojsku. Warto poznać więc możliwości jego zastosowania.

  Czytaj więcej
 • Kontenery magazynowe
  Kontenery magazynowe
  132 Wyświetleń

  Konsumpcyjny styl życia sprawia, że ludzie nabywają coraz więcej rzeczy, które często potrzebują miejsca od przechowywania. Firmy także coraz częściej korzystają z zewnętrznych miejsc do składowania swojego sprzętu czy dokumentów. Do tych wszystkich rozwiązań idealnie sprawdzają się kontenery magazynowe, które są alternatywą dla wielkich hal magazynowych.

  Czytaj więcej
 • Jakie są oznaczenia na kontenerach morskich?
  Jakie są oznaczenia na kontenerach morskich?
  198 Wyświetleń

  Zunifikowany system oznaczania kontenerów morskich, którego zasady znajdują odzwierciedlenie w normie ISO 6346:1995 pozwala nie tylko dobrać odpowiedni kontener do przewozu konkretnego ładunku, ale także prześledzić jego drogę za pomocą usług online

  Czytaj więcej
 • Kontenery chłodnicze - podstawowe informacje
  Kontenery chłodnicze - podstawowe informacje
  309 Wyświetleń

  Kontenery chłodnicze to specjalna grupa kontenerów, która sprawdza się w wielu branżach dzięki wbudowanym agregatom, które utrzymują zadana temperaturę produktom. Są one coraz popularniejszym wyborem wśród klientów, gdyż wiele branż korzysta z ich unikalnego zastosowania. Warto więc zapoznać się z ich podstawowymi informacjami.

  Czytaj więcej
 • Zakup kontenera - gdzie go dokonać i czy warto?
  Zakup kontenera - gdzie go dokonać i czy warto?
  162 Wyświetleń

  Nabycie kontenera jest dość kosztownym przedsięwzięciem, więc warto dokonać tego z rozwagą w odpowiednim miejscu. Dzięki temu otrzymamy kontener zgodny ze swoimi oczekiwaniami i dopasowany do naszych potrzeb. Warto więc wiedzieć, gdzie warto nabyć kontener oraz jakie płyną z tego korzyści bądź nie.

  Czytaj więcej
 • Kontener chłodniczy a izotermiczny - podobieństwa i różnice
  Kontener chłodniczy a izotermiczny - podobieństwa i różnice
  146 Wyświetleń

  Kontenery chłodnicze to grupa kontenerów, która zapewnia optymalne warunki towarom wymagającym podczas ich transportu czy magazynowania. Charakteryzuje się szeroką ofertą modeli w różnych rozmiarach i o bogatym przeznaczeniu. Wśród tych rodzajów występują kontenery izotermiczne. Warto wiedzieć zatem czym różnią się od kontenerów chłodniczych.

  Czytaj więcej
Showing 25 to 36 of 51 (5 Pages)
Blog navigation

Skontaktuj się z nami!

Kontakt

produkcja@ecocontainers.com

Łukasz Niewiadomski

+48 607 773 891

Heliodor Szczęsny

+48 603 708 029

Lokalizacja

ul. Ku Ujściu 51

80-701 Gdańsk

Dostępność

pon.-piąt. 7:00 – 15:00

sob.-niedz. nieczynne

AKTUALNOŚCI