Polecane posty

 • Modyfikacje kontenerów - na czym polegają i czy warto się na nie zdecydować
  Modyfikacje kontenerów - na czym polegają i czy warto się na nie zdecydować
  146 Wyświetleń

  Kontenery na całym świecie wykorzystywane są w wielu branżach. Część z nich korzysta z ich głównego zastosowania jakim jest transport czy magazynowanie lecz poszerza się także grupa odbiorców o niecodziennym użytkowaniu, które bardzo często jest wynikiem modyfikacji. Modyfikacja czyli właściwie drugie życie kontenera. Warto dowiedzieć się o niej więcej.

  Czytaj więcej
 • Na czym polega transport intermodalny?
  Na czym polega transport intermodalny?
  98 Wyświetleń

  Transport intermodalny to coraz częstsze zagadnienie jakie pojawia się w branży logistycznej. Łączy ze sobą kilka form transportu dzięki czemu trasa danego towaru jest bardzo rozbudowana i pozwala dotrzeć w bardziej odległe miejsca. Odgrywa on ważną rolę w handlu światowym, gdyż powala na rozwój kierunków destynacji danego produktu.

  Czytaj więcej
 • Spedytor morski - czym się zajmuje?
  Spedytor morski - czym się zajmuje?
  144 Wyświetleń

  Spedytor morski to osoba, która zajmuje się transportem morskim i wszelką działalnością z tym związaną. Są pożądanymi pracownikami w branżach logistycznej, kontenerowej i transportowej. Spedytorzy mają w swoich obowiązkach opiekę nad całą logistyką wliczając w to odprawy celne, planowanie, magazynowanie i dostawę ładunku.

  Czytaj więcej
 • Kontenerowiec - statek do zadań specjalnych
  Kontenerowiec - statek do zadań specjalnych
  92 Wyświetleń

  Kontenerowiec to typ statku towarowego służącego do przewozu kontenerów. Ma on zazwyczaj wielki gabaryt gdyż może przewieźć jednym kursem bardzo wiele kontenerów. Statki te pływają między portami kontenerowymi, gdzie następuje załadunek i rozładunek towarów. Kontenerowce mogą przewozić jednorazowo nawet do 10 000 kontenerów.

  Czytaj więcej
 • Logistyka - na czym polega i dlaczego jest tak ważna?
  Logistyka - na czym polega i dlaczego jest tak ważna?
  111 Wyświetleń

  Branża logistyczna to jedna z podwalin współczesnego biznesu. Spaja w sobie rynek konsumpcyjny który opiera się obecnie na imporcie i eksporcie towarów po całym świecie. Nadzoruje ona łańcuchy dostaw wraz z całym zapleczem odpowiedzialnym za dostarczenie towaru do miejsca docelowego. Bez logistyki obecnie nie mielibyśmy ulubionych towarów w sklepach.

  Czytaj więcej
 • Self storage - co to takiego? 
  Self storage - co to takiego? 
  101 Wyświetleń

  Self storage to inaczej magazyny samoobsługowe, które pozwalają na przechowanie swoich rzeczy i dostęp do nich o każdej porze dnia i nocy. Jest to idealna opcja zarówno dla firm jak i osób prywatnych, które nie mają miejsca na sprzęt czy dokumenty. W Polsce magazyny self storage zyskują coraz większą popularność.

  Czytaj więcej
 • Gdzie kupić kontener chłodniczy?
  Gdzie kupić kontener chłodniczy?
  151 Wyświetleń

  Kontenery chłodnicze są ważną częścią wielu branż, które potrzebują optymalnych warunków termicznych dla swoich produktów podczas podróży lub magazynowania. Do tych branż zaliczają się najczęściej: branża gastronomiczna, medyczna czy handlowa. Warto więc zakupić kontener chłodniczy w odpowiednim miejscu, aby mieć pewność jego sprawności, gdyż niesprawny agregat może generować spore koszty straty.

  Czytaj więcej
 • Kontenery morskie - najważniejsze informacje
  Kontenery morskie - najważniejsze informacje
  108 Wyświetleń

  Kontenery morskie to stalowe prostopadłościany, które od lat 60-tych służą do transportu towarów. Wykorzystywane są w transporcie morskim i drogowym a także jako magazyny. Można je poddawać wszelkiego rodzaju modyfikacjom dzięki czemu mogą mieć różnorakie zastosowania. Ponadto mogą służyć przez wiele lat. 

  Czytaj więcej
 • Kontenery high-cube a kontenery standardowe - czym się różnią i które są bardziej wartościowe dla transportu?
  Kontenery high-cube a kontenery standardowe - czym się różnią i które są bardziej wartościowe dla transportu?
  123 Wyświetleń

  Kontenery występują w różnych typach, wariantach wielkościowych oraz wysokościach. Na rynku można spotkać kontenery o standardowej wysokości, a także w wersji podwyższanej, tzw. High Cube. Każda z wysokości ma swoich zwolenników, gdyż często dedykowana jest pod inne towary. Sprawdź czym się różnią i gdzie mają swoje zastosowanie.

  Czytaj więcej
 • Nie tylko transport morski, czyli o zastosowaniu kontenerów
  Nie tylko transport morski, czyli o zastosowaniu kontenerów
  119 Wyświetleń

  Kontenery na co dzień docelowo służą do transportu towarów drogą morską a także lądową. Jednakże przez wszystkie lata dostrzeżono ich potencjał w innych dziedzinach. Obecnie służą także bardzo często jako mobilne magazyny lecz potencjał ich zastosowań jest o wiele większy i obejmuje wiele dziedzin.

  Czytaj więcej
 • Biuro w kontenerze? Poznaj zalety nowoczesnych kontenerów biurowych!
  Biuro w kontenerze? Poznaj zalety nowoczesnych kontenerów biurowych!
  61 Wyświetleń

  Kontenery biurowe to innowacyjna alternatywa dla standardowych biur. Świetnie sprawdzają się dla firm, które często zmieniają swoje miejsce, bądź potrzebują niewielkiej przestrzeni biurowej zazwyczaj na świeżym powietrzu. Mogą służyć także jako pomieszczenia socjalne. Poznaj ich szczegóły.

  Czytaj więcej
 • Kontener zbiornikowy - co to takiego?
  Kontener zbiornikowy - co to takiego?
  65 Wyświetleń

  Wśród różnych rodzajów kontenerów na wyróżnienie zasługują kontenery zbiornikowe. Dzięki nim możliwe jest bezpieczne przewiezienie towarów płynnych na dalekie odległości. W obecnych czasach mają swoje zastosowanie w wielu branżach. Dowiedz się więcej o jego właściwościach.

  Czytaj więcej
Showing 13 to 24 of 51 (5 Pages)
Blog navigation

Skontaktuj się z nami!

Kontakt

produkcja@ecocontainers.com

Łukasz Niewiadomski

+48 607 773 891

Heliodor Szczęsny

+48 603 708 029

Lokalizacja

ul. Ku Ujściu 51

80-701 Gdańsk

Dostępność

pon.-piąt. 7:00 – 15:00

sob.-niedz. nieczynne

AKTUALNOŚCI